Americki finansijski sektor pred kolapsom

Тополь-М

Obećava
Banovan
Poruka
100
CITIGROUP najveca banka na svetu objavila vesti o najvecim gubicima u istoriji u poslednjem kvartalu 2007. gubitak skoro 10 milijardi, AIG najveca osiguravajuca kompanija na svetu isto tako kao CITIGROUP, GENERAL MOTORS najveci proizvodjac automobila u Americi isto tako, evo sada vesti i BEAR STEARNS jedna od najvecih investicionih banaka na svetu isto tako, jos gore, i uopste americka ekonomija u celini je u recesiji hehe bas mi drago. :D ;)
 
CITIGROUP najveca banka na svetu objavila vesti o najvecim gubicima u istoriji u poslednjem kvartalu 2007. gubitak skoro 10 milijardi, AIG najveca osiguravajuca kompanija na svetu isto tako kao CITIGROUP, GENERAL MOTORS najveci proizvodjac automobila u Americi isto tako, evo sada vesti i BEAR STEARNS jedna od najvecih investicionih banaka na svetu isto tako, jos gore, i uopste americka ekonomija u celini je u recesiji hehe bas mi drago. :D ;)


nije jos, ali na rubu...
banka BEAR STEARNS je u meduvremenu prodata za nekih 400 mil. (smijesan broj ako se uzme u obzir da je u novembru prosle godine vrijedila nekoliko milijardi); drzavna banka USA snizila je jos jednom kamate na nekih 3,5 % cime je euro opet porastao, japanski akciski index pao za 10 punktova , unza zlata postigla cijenu najvecu u poslijednjih 30-ak god. itd. itd...ozbiljniji strucnjaci od mene misle da ce svjetska ekonomija, ovisna od USA ekonomije, pomoci dolaru da se oporavi...
 
CITIGROUP najveca banka na svetu objavila vesti o najvecim gubicima u istoriji u poslednjem kvartalu 2007. gubitak skoro 10 milijardi, AIG najveca osiguravajuca kompanija na svetu isto tako kao CITIGROUP, GENERAL MOTORS najveci proizvodjac automobila u Americi isto tako, evo sada vesti i BEAR STEARNS jedna od najvecih investicionih banaka na svetu isto tako, jos gore, i uopste americka ekonomija u celini je u recesiji hehe bas mi drago. :D ;)


Одлична тема :)

ВолЕм да читам овакве вести.:oops:
 
[/B]

nije jos, ali na rubu...
banka BEAR STEARNS je u meduvremenu prodata za nekih 400 mil. (smijesan broj ako se uzme u obzir da je u novembru prosle godine vrijedila nekoliko milijardi); drzavna banka USA snizila je jos jednom kamate na nekih 3,5 % cime je euro opet porastao, japanski akciski index pao za 10 punktova , unza zlata postigla cijenu najvecu u poslijednjih 30-ak god. itd. itd...ozbiljniji strucnjaci od mene misle da ce svjetska ekonomija, ovisna od USA ekonomije, pomoci dolaru da se oporavi...

Citigroup najveca banka na svetu 100 milijardi dolara, a pazi RUSKA najveca banka Sberbank 71 milijarda dolara hehe ;)
 
CITIGROUP najveca banka na svetu objavila vesti o najvecim gubicima u istoriji u poslednjem kvartalu 2007. gubitak skoro 10 milijardi, AIG najveca osiguravajuca kompanija na svetu isto tako kao CITIGROUP, GENERAL MOTORS najveci proizvodjac automobila u Americi isto tako, evo sada vesti i BEAR STEARNS jedna od najvecih investicionih banaka na svetu isto tako, jos gore, i uopste americka ekonomija u celini je u recesiji hehe bas mi drago. :D ;)

Месец дана рата у Ираку и Афганистану кошта САД преко 12 милијарди долара.
Јесте да добар део тога врате кроз експлоатацију нафте, али ипак...
П.С. И мени је драго. Само нека пуцају... :)
 
Mali smo uvek i bili.
Ali mali sa ponosom!!!!!

da, i mi Hrvati i vi Srbi...svako na svoj nacin...
ali danasnji svijet ne zanima ponos, i ponos nije kategorija kojom se moze naprijed...
mozemo samo gubiti..
ne sijecam se vise tko je to rekao, mislim filozof Max Weber...slobodno prevedeno " ponos ili inat je osobina glupih ili jakih"
mislim da mi nismo ni jedno ni drugo...i s tim u svezi trebamo se i ponasati...
 
da, i mi Hrvati i vi Srbi...svako na svoj nacin...
ali danasnji svijet ne zanima ponos, i ponos nije kategorija kojom se moze naprijed...
mozemo samo gubiti..
ne sijecam se vise tko je to rekao, mislim filozof Max Weber...slobodno prevedeno " ponos ili inat je osobina glupih ili jakih"
mislim da mi nismo ni jedno ni drugo...i s tim u svezi trebamo se i ponasati...

tačno...
 
da, i mi Hrvati i vi Srbi...svako na svoj nacin...
ali danasnji svijet ne zanima ponos, i ponos nije kategorija kojom se moze naprijed...
mozemo samo gubiti..
ne sijecam se vise tko je to rekao, mislim filozof Max Weber...slobodno prevedeno " ponos ili inat je osobina glupih ili jakih"
mislim da mi nismo ni jedno ni drugo...i s tim u svezi trebamo se i ponasati...
I Albert Kami je napisao:filozofija je uvek prisutna u nedostatku hrabrosti.
 
da, i mi Hrvati i vi Srbi...svako na svoj nacin...
ali danasnji svijet ne zanima ponos, i ponos nije kategorija kojom se moze naprijed...
mozemo samo gubiti..
ne sijecam se vise tko je to rekao, mislim filozof Max Weber...slobodno prevedeno " ponos ili inat je osobina glupih ili jakih"
mislim da mi nismo ni jedno ni drugo...i s tim u svezi trebamo se i ponasati...

Па довољно је само размислити зашто у међународној заједници није било више воље да остану и опстану вишенационалне државе попут Чехословачке, СФРЈ, СССР-а, а да се у њима промени политички и економски систем...
Зашто се у исто време истрајава на прављењу других мултинационалних заједница као што су ЕУ, Медитеранска Унија...
Зашто се истрајава на очувању целовитости Француске, Велике Британије, САД-а...
Па је из анализе тога јасно чему су тежиле те неке државе које "пале и жаре" међународним односима...
 
Па довољно је само размислити зашто у међународној заједници није било више воље да остану и опстану вишенационалне државе попут Чехословачке, СФРЈ, СССР-а, а да се у њима промени политички и економски систем...
Зашто се у исто време истрајава на прављењу других мултинационалних заједница као што су ЕУ, Медитеранска Унија...
Зашто се истрајава на очувању целовитости Француске, Велике Британије, САД-а...
Па је из анализе тога јасно чему су тежиле те неке државе које "пале и жаре" међународним односима...

moram priznati da mi te je bilo draze(a pogotovo lakse) citati dok si pisao latinicom...
ali svejedno je..
svijet nije bio taj koji je razbio multinacionalne drzave, a najmanje zapad...
dapace, zapad mantra i dalje (na vlastitu stetu) multi-kulti..
a EU postoji samo zbog toga da bi u danasnjem globaslnom svijetu imala svoje mijesto i propsperitet...pojedinacno se tu nemoze opstati....osim toga , europska povijest malih drzavica nosila je sobom samo rat i bijedu...i velika prednost EU je , da podrzava i proklamira individualnost i posebnost njenih clanica (inace nebi mogla opstati) za razliku od prisilnih komunistickih tvorevina kao sto su bile SSSr i druge (za razliku od Juge koja je bila dobrovoljna)
jednoga dana kad naucimo, i vi Srbi i mi Hrvati(iako mi vec djelomicno jesmo)da biti Hrvat ili Srbin nije najprioritetnija i najvrednija ljudska osobina, tek onda cemo, kao Hrvati ili Srbi moci da sudjeljujemo u svjetskim procesima i da ucestvujemo u sacuvanju i odrzavanju naseg indetiteta i posebnosti...
 
[/B]

nije jos, ali na rubu...
banka BEAR STEARNS je u meduvremenu prodata za nekih 400 mil. (smijesan broj ako se uzme u obzir da je u novembru prosle godine vrijedila nekoliko milijardi); drzavna banka USA snizila je jos jednom kamate na nekih 3,5 % cime je euro opet porastao, japanski akciski index pao za 10 punktova , unza zlata postigla cijenu najvecu u poslijednjih 30-ak god. itd. itd...ozbiljniji strucnjaci od mene misle da ce svjetska ekonomija, ovisna od USA ekonomije, pomoci dolaru da se oporavi...

Naravno da ce se oporaviti...delom zahvaljujuci pomoci spolja, delom zahvaljujuci reorganizaciji iznutra (stari dobri Ben ce morati da ode kada se promeni administracija). Sve u svemu, ocekujemo sredjivanje i povratak na normalu sa novom vladom.
 

Back
Top