REPLIKE ORUZJA

Ajde ljudi pomagajte zna li iko kako doci do Startnog Pistolja 8mm ili 9mm trazim vec duze vreme i nema sanse da se nabavi... sta vam je ljudi, hitno mi je potreban nasao sam pravi ali mi netreba necu da ubijam. za pravi cu izvaditi dozvolu i kupiti. vec mi je potreban startni zbog zvuka koji ispusta...
 
Nabavljati startno oruzje je neisplativo i nepotrebno iz vise razloga.
1.Cena,bilo novih bilo polovnih koje su preterane
2.Odsustvo i takodje cena rezervnih delova
3.Donekle opsti kvalitet
4.Opet cena i teskoce oko nabavke municije
5.Iako lici na igracku,ovo se ipak bar po Zakonu,smatra oruzjem jer je relativno sposobno da povredi,te stoga opasno je imati ga i "upotrebiti"
6.Gore navedeni razlog je zbog kog je samo u pojedinim prodavnicama,policija propisno oduzela primerke za prodaju.

Mada i sam imam dve replike revolvera,koje sam dobavio iz inostranstva i ranije sam imao jedan koji sam nabavio polovan i zavrsio je kod "egipcana" u staro gvozdje,opet zbog pomenutog problema rezervnih delova i kvaliteta.
Ni sam ne znam sto mi je trebalo to,kad vec imam ozbiljno oruzje,ali ako vec razmatrate nabavku,savet je potrudite se da legalno kupite ozbiljno oruzje.
 
Vidim da ovde nama razlike izmedju replika i startnih pistolja i revolvera.
Startni pistolji su zabranjeni i koriste metke bez zrna (a isto tako su i replike ako imitiraju iygled nekog stvarnog pistolja), ali replika je sve ostalo oruzje - bilo od plastike, metala, drveta, papira. Samo je pitanje koliko je verna i skupa replika i da li ima samo odgovarajuci izgled ili moze da ispaljuje neki projektil kao 6BB, dijabole ili samo da prasti kapislama. Zato imate verne replike automatskih pusaka. Uglavnom se ove poslednje koriste u air soft takmicenjima.
 
Postoji na crno... Replike su povučene iz prodaje... A za koje pare se prodaju, bolje da kupiš pravi pištolj na crno: barem znaš na čemu si...

Ako te interesuju takvi pistolji, mozda ti mogu pomoci oko toga, vidjao sam po BG-u da ih ima. . .kontaktiraj me na e mail ako te zanima. . .djordjespasojevic0357@gmail.com . . .Pozdrav :)
 
ljudi da li neko zna pouzdan odgovor u vezi sa replikama, da li ih je dozvoljeno posedovati nositi ili slično.
kakva je situacija oko unosa u zemlju istih,
na ovom linku u bugarskoj vrše legalnu prodaju pištolja i pušaka replika koje rade na gasnom sistemu http://www.zarimex.bg/ da li bih mogao tamo kupiti pa uneti u našu zemlju, treba mi odgovor od stručnih ljudi koji se razumeju u tu problematiku
unapred zahvalan
 
Pozdrav drustvo, interesuje me jedna stvar,pa bih zeleo da mi objasnite ako mozete i znate
ps. policijski ili MUP/ovni zakoni me interesuju.
Sta vam/meni potrebno ili koji su uslovi da budes kolekcionar pravog antikvitetskog oruzja;
do koje godine spada u antikvitet???
da li postoji ogranicenje u broju oruzja???
gde mora da se cuva (osim u hladnim i mracnim prostorijama van domasaja dece;) kao lek :D ) ???
gde se prijavljuses za antikvara oruzja???
koji je zakon za uvoz takvog oruzja???
mora li biti pregled oruzja svake godine od strane policije/ MUP-a???
da li moras prijavljivati policiji svaku upotrebu takvog oruzja( streljana) ???
mora li policija da bude prisutna u takvom slucaju???
treba li ti/mi dozvola za drzanje takvog naoruzanja???
moze li takvo oruzje biti izlozeno -eksponirano u kuci???
koliki si porezi na takvo oruzje???
moras li imati posebnu prostoriju ( ne kabinet ili ormar,vetrinu) za tu vrstu oruzja???
hvala
pozdrav
 
Kod nas svako oružje mora biti prijavljeno, bar vam to piše u zakonu o oružju. Za kolekcionare postoji alternativa, koja mora da se takođe prijavi. To oružje se onesposobi, zaljevanjem cijevi ili uzimanjem, uništavanjem mehanizma, i ono samo po izgledu još asocira na oružje. Pročitajte taj zakon gdije vam piše sve gdije kad i kako, nažalost. Za "Šenlučenje" na svadbama i veseljima, pa uvijek se mogla kupiti "manevarska municija", tj municija bez zrna, plac patrone Čak u Jugi je bilo i u trafikama i zajedno vazdušnih pištolja. Prijatelj me je molio da mu nabavim municije i ja ga pitam želi li da kupi, i odvedem ga u trafiku. Bio je zaprepašten i oduševljen, jer je kupio i ispucao 50 kom iz svog Tetejca na svadbi. E zbog naše pameti, bahatosti i alkohola doživljavamo ovakav zakon. Kod rodice u Švajcarskoj, njen muž ima i vojni karabin očev iz II rata gdije se okvir sa municijom stavljao odozdo, a o drugom oružju da ne pričam, sve u jednoj sobi uredno poredano.
 

Back
Top