REPLIKE ORUZJA

ja brate koliko sam upucen to je povuceno iz prodaje. E sad koliko je to tacno neznam ali trazio sam ja a i raspitivali su mi se na sajmu nije ih bilo sem nekih na CO2 gas, a usput i ja sam zainteresovan ajde ako odes do buvljaka slikaj te replike da vidim kakvi su.
 
Pa klinci razoruzavaju bodigardove plastikancima iz kineskih shopova,a kamoli visoko letalnim replikama pravog oruzja zbog cega je isto i povuceno iz prodaje.Razuman potez policije-nema sta
 
Pa klinci razoruzavaju bodigardove plastikancima iz kineskih shopova,a kamoli visoko letalnim replikama pravog oruzja zbog cega je isto i povuceno iz prodaje.Razuman potez policije-nema sta
Pa onda znači treba i kineske replike da oduzimaju. A oružije je startno kao i stari engejac, sa kojim su mnoga deca isterala oči, pa se isti ne oduzima. Jedino im ide u prilog,mislim policiji, da su veoma verne kopije pa mogu da se zeznu pa da zapucaju na imaoca tog pištolja. A i ja bih barem uveo da ne može da ga kupi niko ispod 25, jer kažu da čovek tada počinje da dobija kočnice i počinje da razmišlja glavom, ili da ima dozvolu za bilo kakvo oružije.:wink:
 
Sine,pa ti sa 19 dobijas kalasnjikov u ruke,naduvas se i pobijes pola kasarne.Nema tu pameti u nasem narodu.U Americi je stvoren kult oruzja,ali oni ne pucaju u vazduh na svadbi vec kulturno idu na streliste.Zato je kod njih najmanji procenat samoranjavanja.Dok god mi budemo robovli trip obicajima dotle ce biti obogaljene dece.Opet ako i senluce,bolje i sa startnim oruzjem,mada dajem glavu da,ako i sa takvim oruzjem povredis pljackasa koji ti fino udje u kucu,ides u corku,akamoli sa pravim.
 
Ma mi imamo kult oružija samo je negde otišao u stranputicu. A što se tiče zakona to je već posebna priča. I ono polaganje je smešno, ja sam znao više o oružiju kad sam imao 16 godina nego što mi je on objasnio sa 35. I kod nas je kult oružija u stvari plašenje ljudi od oružija a ne obuka da bi ti ljudi i znali i shvatili šta je oružije. Ja sam sa ćaletom punio municiju i čistio mu pušku sa 7 god, i nikad mi nije palo na pamet da uzmem pušku ili municiju "sam", zato ja sad radim isto sa mojim sinom i on se potpuno isto ponaša kao ja kad sam bio mali.Puške su mu na dohvat ruke (municija na sigurnom, mada ako bi se potrudio mogao bi i do njih da dodje) ali ih ne dira sam nikad, čak ni da se igra iako on sam ima puno svojih pištolja i pušaka tj. voli oružije.
 
To je to.Treba da postoji respekt prema oruzju,jer ono prvenstveno ubija sto vecina Srba ne shvata,jer da shvata nebi pucali u vazduh(kosi hitac i zakoni fizike) i pravili sprdnju od svoje kobajagi ljubavi prema oruzju.Cast izuzecima i pravim postovaocima oruzja u koje neskromno i sebe ubrajam.
Osnovno,znaj gde pucas i sta je iza mete,a plasljivci samo u vazduh-topla preporuka za slavlja i veselja,ako je bas nuzda priterala
 
meni je jednog dana kada sam imao mozda 10ak godina, tata pokazao pistolj prvi put. tada sam i saznao da ga ima, i kada sam saznao trazio sam i dogovorili smo se da ce mi pokazati. sig sauer iz 1913 godine. i uopste nisam imao utisak da je igracka. niti sam se ikada prema njemu tako odnosio. danas imam 20god i ljubitelj sam oruzja, i odrzavam dozu strahopostovanja prema istom.
iako jos ne posedujem svoje, nameravam da i to ispunim.
 
Jednom sam pucao na svadbi u vazduh, ali sam skinuo zrno, i izbacio barut i odvojio od ostalih. Oružje volim, u stanu su dve sačmare, dva karabina i tri pištolja (pored naših poreza, vidi se da sam izgubljen slučaj)... Treba ovih dana da se učlanim u klub, pa da tražim MK pušku. Svo to oružje mi je bilo na dohvat ruke celog života, ali mi nikad nije palo na pamet da sam uzmem ili nešto gluplje... Ako Bog da sreće i zdravlja da imam decu, i da zavole isto što i ja, daću sve od sebe da ih naučim tom poštovanju, kao mene moj otac...
@tema: žao mi što je povučeno oružje, pre nego što sam kupio... Falilo mi nešto malo para da uzmem repliku desert eagla koji sam želeo u vitrini (jer za pravi nemam para, a i ne-praktičan je)...
DE%2023a.JPG

ovakav samo hrom umesto zlata...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja sam oduvek zeleo karabin da drzim u vitrini. ne nameravam da idem u lov i bitke sa krvolocnim srnama,
vec ovako cisto kao obozavatelj oruzja. sad recimo imam para da kupim karabin, na sajtu mup pise da clanstvo u lovackom ili streljackom drustvu NIJE uslov za dobijanje oruzja.
da li to znaci da mogu da slobodno podnesem zahtev za nabavku karabina pa da se nadam najboljem? (uz standardne papire o obuci, uplati taxe i neosudjivanju)
 
ja sam oduvek zeleo karabin da drzim u vitrini. ne nameravam da idem u lov i bitke sa krvolocnim srnama,
vec ovako cisto kao obozavatelj oruzja. sad recimo imam para da kupim karabin, na sajtu mup pise da clanstvo u lovackom ili streljackom drustvu NIJE uslov za dobijanje oruzja.
da li to znaci da mogu da slobodno podnesem zahtev za nabavku karabina pa da se nadam najboljem? (uz standardne papire o obuci, uplati taxe i neosudjivanju)

Jes vala brate pravo zboris. Nije uslov ako si clan drustva. najveci uslov su ti komsije. Igrom slucaja radim takav posao pa mogu da ti kazem sta je u pitanju. Kad podneses zahtev vrse se odredjene provere koje nalaze policijska uprava i to tipa: dali ti je neko u porodici problematican, otac, majka, brat, deda, stricevi itd .. znaci familija. Dali je neko od njih bio nekada sa one strane zakona pa si ti potencijalni naslednih losig gena .. ( debilizam ali i to se gleda ) dali si sklon prevelikom opijanju, maltretiranju jednom reciju, dali si poznat muriji od ranije. E ako zadovoljavas ove kriterijume koji mogu da se provere u stanici policije, onda se odaberu 2 pandura koji se upute u tvoj komsiluk, 3-4 dana po predaji tvog zahteva i onda, kod jednog komsije navrnu pa pitaju: Dobar dan dobar dan, da vas priupitamo nesto, dali ste imali prilike da vidite neko lose, nesvakidasnje ponasanje u toj i toj kuci, sa doticnim TEBE, dali ste imali nekada kontakta, verbalnih duela itd itd .. i ako ti komsa kaze da si LAF U SRCU onda idu dalje. Po pravilu Sluzbe trebaju se obici najmanje 3 kuce i to na razlicitim udaljenostima od tebe. Znaci da ako te neko mrzi mogu da ti napisu negativni poen i da ne dobijes dozvolu. Ako si recimo ciilno sluzio vojsku mogu da te odbiju, ako nisi sluzio, opet mogu, ali nadamo se najboljem. Nekada se desi da te odbiju a ne kazu ti zasto, to je onda zbog politike veruj mi u toku sam. :)

Zelim ti puno srece, inace za karabin se ne placa porez:D
 
Jes vala brate pravo zboris. Nije uslov ako si clan drustva. najveci uslov su ti komsije. Igrom slucaja radim takav posao pa mogu da ti kazem sta je u pitanju. Kad podneses zahtev vrse se odredjene provere koje nalaze policijska uprava i to tipa: dali ti je neko u porodici problematican, otac, majka, brat, deda, stricevi itd .. znaci familija. Dali je neko od njih bio nekada sa one strane zakona pa si ti potencijalni naslednih losig gena .. ( debilizam ali i to se gleda ) dali si sklon prevelikom opijanju, maltretiranju jednom reciju, dali si poznat muriji od ranije. E ako zadovoljavas ove kriterijume koji mogu da se provere u stanici policije, onda se odaberu 2 pandura koji se upute u tvoj komsiluk, 3-4 dana po predaji tvog zahteva i onda, kod jednog komsije navrnu pa pitaju: Dobar dan dobar dan, da vas priupitamo nesto, dali ste imali prilike da vidite neko lose, nesvakidasnje ponasanje u toj i toj kuci, sa doticnim TEBE, dali ste imali nekada kontakta, verbalnih duela itd itd .. i ako ti komsa kaze da si LAF U SRCU onda idu dalje. Po pravilu Sluzbe trebaju se obici najmanje 3 kuce i to na razlicitim udaljenostima od tebe. Znaci da ako te neko mrzi mogu da ti napisu negativni poen i da ne dobijes dozvolu. Ako si recimo ciilno sluzio vojsku mogu da te odbiju, ako nisi sluzio, opet mogu, ali nadamo se najboljem. Nekada se desi da te odbiju a ne kazu ti zasto, to je onda zbog politike veruj mi u toku sam. :)

Zelim ti puno srece, inace za karabin se ne placa porez:D

pre 15 god sam se doselio ovde, i od onda sam predmet obozavanja i postovanja kod komsija. bas o meni imaju samo najbolje da kazu.
osim jednih babe i dede, sa kojima sam isto u dobrim odnosima medjutim ta zena mi je jednom nedavno rekla kako sam je zamalo pogodio vazdusarom :lol:. samo sto je to nemoguce buduci da dijabola ne moze da leti 30m u jednom pravcu, pa da skrene levo u susedno dvoriste, i vrati se 30m krivudavo nazad... a i ja sam uvek tako gadjao da mi je "streliste" okruzeno zidovima pa nema fizicki kako do nje da dodje... al ok to mi je onako samo spomenula, mozda je vec i zaboravila...
da ja zakopam vazdusaru negde duboko pre nego sto podnesem zahtev? :P
 
mogu se naci replike koje ispaljuju plasticne kuglice,ali kako stoje replike tipa Uberti i Pieta koje izradjuju replike colt-ovih vesterna,prave revolvere.za perkusione revolvere na zapadu ne traze nista dok su kod kod nas u rangu snajpera
 
Imam repliku berete 92f turske proizvodnje. Koristi neku municiju 9mm PAK. Kupio mi je otac u Capriolovoj prodavnici, kostala je negde oko 6000 prosle godine. Inace bio sam na sajtu proizvodjaca, ne samo da prave pistolje nego i puske, secam se da sam video repliku ruske SVT 40 takodje na municiju 9mm PAK. A koliko znam nisu zabranili replike pistolja jer u mom mestu jos uvek mogu da se kupe u prodavnici lovacke i ribolovacke opreme.
 
Imam repliku berete 92f turske proizvodnje. Koristi neku municiju 9mm PAK. Kupio mi je otac u Capriolovoj prodavnici, kostala je negde oko 6000 prosle godine. Inace bio sam na sajtu proizvodjaca, ne samo da prave pistolje nego i puske, secam se da sam video repliku ruske SVT 40 takodje na municiju 9mm PAK. A koliko znam nisu zabranili replike pistolja jer u mom mestu jos uvek mogu da se kupe u prodavnici lovacke i ribolovacke opreme.

Stefko, nadam se da ti nece smetati da skoknes do prodavnice i da pogledas sta ima od pistolja i po kojim cenama. Bio bih ti zahvalan za to i ja i svi ostali sa foruma :)
 
razlika nikakva svi koriste od 6mm do 9mm pak municiju ili bez ovog pak takodje mozes da koristis municiju punjenje cs gasom ili biberom kao suzavac municija je skuplja i pakovanja su po 10 kom. u odnosu na tkz.corke upoutrebljavaju se samo iz oruzja gde izlaz gasova ide pravo kroz cev ne na gornju ispusnu rupu takodje mozes ispaljivati svetlece rakete,sve ovo imas u kettnerovom katalogu sa cenama koje nisu bas male
 

Back
Top