REPLIKE ORUZJA

Ma mi imamo kult oružija samo je negde otišao u stranputicu. A što se tiče zakona to je već posebna priča. I ono polaganje je smešno, ja sam znao više o oružiju kad sam imao 16 godina nego što mi je on objasnio sa 35. I kod nas je kult oružija u stvari plašenje ljudi od oružija a ne obuka da bi ti ljudi i znali i shvatili šta je oružije. Ja sam sa ćaletom punio municiju i čistio mu pušku sa 7 god, i nikad mi nije palo na pamet da uzmem pušku ili municiju "sam", zato ja sad radim isto sa mojim sinom i on se potpuno isto ponaša kao ja kad sam bio mali.Puške su mu na dohvat ruke (municija na sigurnom, mada ako bi se potrudio mogao bi i do njih da dodje) ali ih ne dira sam nikad, čak ni da se igra iako on sam ima puno svojih pištolja i pušaka tj. voli oružije.

Sve je to u redu, ali NIJE PO ZAKONU. Kupi ti malisanu replike svega i svacega, a oruzje, municiju i svaku petardu koju imas stavi pod kljuc. Inace ces od strane MUP-a dobiti krivicnu prijavu, a oruzje ode. Jedino ce ti dati godinu dana da ga prodas (naravno da ce za sve to vreme biti kod njih), a posle toga prelazi u vlasnistvo drzave.
Za sada toliko. Pozdav.
 
Sve je to samo stvar vaspitanja i upoznavanja oružija, a ne satanizacija. Inače oružije je naravno odvojeno od municije. A naravno sin ga ne dira uopšte, niti sam video da ima neku nameru.
 
ja bih ti preporucio municiju, svaki komad municije, pod kljuc.
oruzje i nemoras ali municiju. oruzje nije opasno samo po sebi, ali sta znas sta se moze desiti (dodje mu drug ovo ono) nece on mozda nesto svojom krivicom, mislim potrebno je samo da se potrefi odredjena sekvenca glupih slucajnosti koje ce dovesti do katastrofe, a tada kad se setis sta me kostalo da zakljucam municiju.
kontam ja sta ti govoris i slazem se, ali gledaj ovako na najcrnje pa razmisli
 
Zaista mi nije jasno, čemu služi pištolj koji je zaključan u sanduku?

Ako ti neko upadne noću u kuću, šta ćeš da radiš? Da kažeš: "Izvinite, gospodine, da li biste bili ljubazni da sačekate da otključam svoj pištolj, pa da vas k'o čoveka ubijem?!"

Zakon glup da gluplji ne može biti. Poznajući naše "zakonodavce", ovaj novi ima da bude bar tri puta gluplji od postojećeg....
 
Pa trenutno sve i da ti neko upadne u kuću, zakon je takav da ti ne možeš da koristiš pištolj.. Tako da nema šta da ga moliš. Zakon kaže da samoodbrana mora da bude i nivou napada. On tebe nije napao, on je samo provalio u kuću. Ti si upotrebio prekomernu silu i ti odgovaraš njemu.
 
Ne samo da ga otkljucas, nego i napunis :p Ali sam negde procitao da te zakon ne bi previse ganjao da ispucas uljeza paint-ball puskom, koja itekako zaboli (branio si se igrackom). Ja nameravam da prodam moj CZ99 i kupim neku najjeftiniju.
 
Не знам одакле си....Има да се купи Попуниш Фолмурал и купиш
Јагодина продавница Магнум
П.С. није повучено из продаје..

da l bi bio ljubazan da to proveris ? neverujem nesto da je bas tako, ja idem u Subotu za jagodinu pa bi voleo da vidim to ?
 
Replika moze biti i opasnija od pravog oruzja.Uperis ga u napadaca,a on te pravim pistoljem odvali ko zeca.Ja sam za 40 s&w,po mogucnosti, u glavu i svi zadovoljni.A za zakon I don't give a shit
 
Pa jedan od razloga oduzimanja istih je i to što su ih klinci (punoletni sa 18, koji su ih regularno kupovali) vršili krivična dela razbojništva i otimačina. A da ne pričam kad upere prema policiji tu repliku, pa onada kad ih oni odvale onada j..i ga, sami su krivi. I zagovaram teoriju da ne treba ih prodavati ljudima ispod 25 godina:D
 
Aj da opet malo ozivim ovu temu.. Proslo je skoro godinu dana... Ja vec duze vreme jurim neku repliku da uzmem... Svi nude neke plasticne replike... Da li neko zna gde ima da se uzme replika kojia koristi 6mm il 9mm municiju, naravno ne pravu... i da li je povuceno to iz prodaje ili ne?
 
Aj da opet malo ozivim ovu temu.. Proslo je skoro godinu dana... Ja vec duze vreme jurim neku repliku da uzmem... Svi nude neke plasticne replike... Da li neko zna gde ima da se uzme replika kojia koristi 6mm il 9mm municiju, naravno ne pravu... i da li je povuceno to iz prodaje ili ne?
Povučeno još prošle godine i nema ga nigde da se nadje! A municija postoji u 8mmPAK i 9mmPAK i ima je u prodaji, 6mm je za engejac koji imaš i dalje u prodavnicama.
 
Šta je "engejac"?
Nisam ranije čuo za to....
Tako ga zovu ovde u BGD.(ako sam se dobro odrazio!). U stvari to je mali revolver, i sa godinama ga sve lošije i lošije prave, koristi metkove od 6 mm sa ivičnim paljenjem (kao malokalibarski metak ali skroz skraćen na nekih 7-8mm visine i naravno bez zrna, kao ako znaš šta je metak za ubijanje stoke ali manji dosta). Puca slično kao i malokalibarka, petarda je dosta jača a da ne pričam o 9mmPAK.
 

Back
Top