Pop Ćira i Pop Spira nastavili svadju

Који је паметнији?

  • Амфилохије

  • Артемије

  • Није ни трећи лош


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Nebo gori, kamenje se topi, pada kiša, vetar duva, pada sneg - popovi se posvadjaše na krsno i na časno!
Bilo skoro ta njihova svadja ali oni rekli da je novinar TANJUG-a loše čuo. I taman se narod smirio kad jutros opet. Ne pušta prvi ali ne pušta ni onaj drugi. Narod ne zna kom da veruje.
Ovaj put čuo i novinar "Politike" i on se krsti i čudi.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Drustvo/Novi-sukob-Amfilohija-i-Artemija.sr.html

Šta mislite koji je više u pravu?
Šta će biti sa obojicom kada se patrijarh Pavle vrati kući?


1. И рече сцојим ученицима: није могућно
да саблазни не дођу, али тешко ономе
чијим посредством долазе.
2. Боље би му било да се жрвањ обеси
о његов врат и да га баце у море,
него да саблазни једног од ових малих
3. Пазите на себе

Опомене и савети
(Мт. 18, 6-12; 17, 20, 25, 32, нема добитака више среће следећи пут)
 
Мислим да је ово црквено питање које се не тиче српске политике, или политике уопште, и да тему треба затворити.

Тим пре што су епархије обојице поменутих владика (а не попова) ван територије која је под контролом Србије.
 
Да видим и то чудо да модератор затвори сопствену тему одмах по њеном отврању.

Па требало би, ако је доследан, пошто су сличне теме затваране. На пример, тема о реформи календара, која се буквално не тиче било чега црквеног или личности у цркви, а која је (чини ми се) била популарнија и интересантнија него што ова може уопште да постане.

Тим пре што је реч о сукобу двојице владика. Једино што је интересантно је духовита (али бесмислена) паралела са Сремчевим поп-Ћиром и поп-Спиром, и ауторов труд да пронађе прикладан цитат из Јеванђеља који као да о овоме говори.
 
Па требало би, ако је доследан, пошто су сличне теме затваране. На пример, тема о реформи календара, која се буквално не тиче било чега црквеног или личности у цркви, а која је (чини ми се) била популарнија и интересантнија него што ова може уопште да постане.

Да, да... тема је била затварана, па премештана... чудо су направили са темом која је била још мало па пример за цивилизовану дискусију.
 
Вређање форумаша није дозвољено. За ово ти следи казнени поенчић:):confused:

ma znas kako sam se potresao zbog toga, kad su ovi likovi sa krste postavili dlakavog da rukovodi ovim forumom.... sve mi je jasno....

Ladno tema "Dok mi branimo Kosovo, Pancevo umire" lepljiva bleji mesec dana poljitici.... selo gori a baba se ceslja... da nije zalosno bilo bi smesno :cry:
 
ma znas kako sam se potresao zbog toga, kad su ovi likovi sa krste postavili dlakavog da rukovodi ovim forumom.... sve mi je jasno....

Ladno tema "Dok mi branimo Kosovo, Pancevo umire" lepljiva bleji mesec dana poljitici.... selo gori a baba se ceslja... da nije zalosno bilo bi smesno :cry:

Имамо омаловажавање и вређање модератора:rolleyes:
 
ma znas kako sam se potresao zbog toga, kad su ovi likovi sa krste postavili dlakavog da rukovodi ovim forumom.... sve mi je jasno....

Ladno tema "Dok mi branimo Kosovo, Pancevo umire" lepljiva bleji mesec dana poljitici.... selo gori a baba se ceslja... da nije zalosno bilo bi smesno :cry:

A kako bi bilo da umesto Sivonja uzmeš neki drugi nick?
Optužuješ me za lepljivu temu koju je zalepio neko sa više instance. Do vrha ima još par stepenika i ja se ne bojim.

31. Или који краљ, кад крене да зарати на другог краља,
неће ли прво сести и посаветовати се - да ли може са десет хиљада (старих)
да изиђе у сусрет ономе што иде на њега са двадесет хиљада (и пар невидљивих)?
32. Ако не може послаће посланике док је онај још далеко,
и моилиће примирје.


(Потпуна преданост Христу)


Ovde vidimio učenje koje kaže NE NA NATO!
Ali površni čitači i tumači prevedoše na NE U NATO!
Suština je ista samo je drugi prevod dvosmislen.
 
Имамо омаловажавање и вређање модератора:rolleyes:

11. Уосталом браћо, радујте се, усавршавајте се,
тешите се, будите једномишљеници, живите
у миру, па ће Бог љубави и мира бити са вама.
12. Поздравите један другога светим целивом
:heart:

(Завршне опомене и поздрави, после банујем)
 

1. Не! Молићу се Богу да се неуки опамете и да се гласни примире.
2. Нема среће ни напретка док су глупи гласни а док паметни ћуте
3. Кад паметни буду гласни а глупи буду тихи онда ће глупи бити
паметни а паметни блажени. 4. Пустимо блажене да нас воде а
слушајмо паметне. 5. Није ваљда до је неко ово стварно читао?
6. И даље читате? 7. Па ви стварно имате времена за бацаније.

(Длакави саветује форумаше 2008-ме)
 
Пих, не сме о цркви као да следи инквизиција. Еј, у новинама пише а овамо - неко ће се наљути, није лепо.
А лепо то што они раде? То је јако лепо?
А овамо када се отвори тема о антихристима из Ватикана и кад крене стручна расправа не може човек да их смири...
Уосталом само показујете колико вас та вера занима...
 
Пих, не сме о цркви као да следи инквизиција. Еј, у новинама пише а овамо - неко ће се наљути, није лепо.
А лепо то што они раде? То је јако лепо?
А овамо када се отвори тема о антихристима из Ватикана и кад крене стручна расправа не може човек да их смири...
Уосталом само показујете колико вас та вера занима...

Био би ред да барем један модератор на пдф политика пише Вуковом ћирилицим:) Поздрављам!
 
Па требало би, ако је доследан, пошто су сличне теме затваране. На пример, тема о реформи календара, која се буквално не тиче било чега црквеног или личности у цркви, а која је (чини ми се) била популарнија и интересантнија него што ова може уопште да постане.

Тим пре што је реч о сукобу двојице владика. Једино што је интересантно је духовита (али бесмислена) паралела са Сремчевим поп-Ћиром и поп-Спиром, и ауторов труд да пронађе прикладан цитат из Јеванђеља који као да о овоме говори.


al' si ti neki ozbiljan...u sve mu diraj...al' u crkvu...
...zato ona (crkva) sme da daje svoje ratnohushkachke pozdrave koga treba biti, a koga ne u BUDUCOJ Vladi...
mani me se "svetosti" crkvene...dokle god se budu meshali u neshto shto nije za njih, dotle ovakle sarkastichne teme na njihov rachun treba da postoje...
chudi me shto je ovo prva tema, a trebalo je da ih do sada bude mnogo vishe...
SAMO Napred...
 
Пих, не сме о цркви као да следи инквизиција. Еј, у новинама пише а овамо - неко ће се наљути, није лепо.
А лепо то што они раде? То је јако лепо?
А овамо када се отвори тема о антихристима из Ватикана и кад крене стручна расправа не може човек да их смири...
Уосталом само показујете колико вас та вера занима...
Kakva je veza izmedju vere i popova?:cool:
 
rekao je Amfilohije, istakavši da je papa ozbiljan, obrazovan čovek koji dobro oseća raslojavanje savremenog sveta i probleme koje ono nosi.

Stoga, kazao je Amfilohije, „pokazivanje odnosa istinskog i na delu poštovanja RKC prema Pravoslavnoj crkvi i Kosovu i Metohiji u ovom trenutku je značajnije od hiljadu papira i komisija

eh kad se sjetim kakve su sve slike neki postali na ovom forumu :shock::rolleyes:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top