hoce li Srbija priznat eventualnu TIBET-drzavu?


ako Kina prizna Kosovo...po meni je onda i legitimno da Srbija prizna Tibet

al ovo prvo se neće sigurno tako skoro da desi

tako da...zaboravi...bar za sada...



nego da sam ja na mjestu Tadića ja bi recimo priznao Škotsku, Korziku, Sardiniju i Južni Tirol....jer su Velika Britanija, Francuska, Italija i Austrija priznale Kosovo

što bih postigao time...pa bili bi prvi koji su priznali te zemlje (koje će kad tad doći do višeg stupnja autonomnosti sa željom neovisnosti...i mogli bi ostvariti dobro privredno i svako drugo partnerstvo....a i vratili bi onaj nož u leđa zbog Kosova:idea:
 
ako Kina prizna Kosovo...po meni je onda i legitimno da Srbija prizna Tibet

al ovo prvo se neće sigurno tako skoro da desi

tako da...zaboravi...bar za sada...



nego da sam ja na mjestu Tadića ja bi recimo priznao Škotsku, Korziku, Sardiniju i Južni Tirol....jer su Velika Britanija, Francuska i Austrija priznale Kosovo

što bih postigao time...pa bili bi prvi koji su priznali te zemlje (koje će kad tad doći do višeg stupnja autonomnosti sa željom neovisnosti...i mogli bi ostvariti dobro privredno i svako drugo partnerstvo....a i vratili bi onaj nož u leđa zbog Kosova:idea:

Потписујем!
 
ako Kina prizna Kosovo...po meni je onda i legitimno da Srbija prizna Tibet

al ovo prvo se neće sigurno tako skoro da desi

tako da...zaboravi...bar za sada...



nego da sam ja na mjestu Tadića ja bi recimo priznao Škotsku, Korziku, Sardiniju i Južni Tirol....jer su Velika Britanija, Francuska i Austrija priznale Kosovo

što bih postigao time...pa bili bi prvi koji su priznali te zemlje (koje će kad tad doći do višeg stupnja autonomnosti sa željom neovisnosti...i mogli bi ostvariti dobro privredno i svako drugo partnerstvo....a i vratili bi onaj nož u leđa zbog Kosova:idea:


kako???
kad niko od njih nije javno trazhio nezavisnost...
 
Пошто је Аустралија признала независност Космета, Србија би требала на бази реципроцитета да призна Кнежевину Хат Ривер.

RCH%20Arms%20transparent.gif


http://www.hutt-river-province.com/
 
kako???
kad niko od njih nije javno trazhio nezavisnost...

nije bit to što ti kažeš...VEĆ PRINCIP

a pusti ti to što one još nisu objavile nezavisnost...

Škotska primjerice najavljuje referendum za 2010., a dalje je sve stvar domino-efekta

a jednog dana kad budu priznate i od sveta...ako ništa drugo u njihovim knjigama povijesti će pisati kako je Srbija bila prva zemlja koja ih je priznala a samim time to će da bode ove engleze, francuze

isto kako i bode Srbe kad Albanci stavljaju zastavu Velike Britanije pokraj svoje u Prištini, a srbijansku pale


treba igrat profinjeno pokvareno...a ne kako vi uvijek igrate tako da vam bumerang uvek opali o glavu

mudrosti ljudi...mudrosti u diplomaciji a ne paljenje ambasada:idea::idea::idea:
 

nije bit to što ti kažeš...VEĆ PRINCIP

a pusti ti to što one još nisu objavile nezavisnost...

Škotska primjerice najavljuje referendum za 2010., a dalje je sve stvar domino-efekta

a jednog dana kad budu priznate i od sveta...ako ništa drugo u njihovim knjigama povijesti će pisati kako je Srbija bila prva zemlja koja ih je priznala a samim time to će da bode ove engleze, francuze

isto kako i bode Srbe kad Albanci stavljaju zastavu Velike Britanije pokraj svoje u Prištini, a srbijansku pale


treba igrat profinjeno pokvareno...a ne kako vi uvijek igrate tako da vam bumerang uvek opali o glavu

mudrosti ljudi...mudrosti u diplomaciji a ne paljenje ambasada:idea::idea::idea:
Čuj, ne znam za njih, ali u BG postoji konzulat Flandrije već duuuuugo vremena...
 



a jednog dana kad budu priznate i od sveta...ako ništa drugo u njihovim knjigama povijesti će pisati kako je Srbija bila prva zemlja koja ih je priznala a samim time to će da bode ove engleze, francuze



cak pre nego sto je njima to palo na pamet
ili recimo ovako: "da ne bi srbije mi bi i dalje bili kolonija"
KYO nemoj da palis ove naivce, ionako im ne treba mnogo:lol::lol:
 
Пошто је Аустралија признала независност Космета, Србија би требала на бази реципроцитета да призна Кнежевину Хат Ривер.

RCH%20Arms%20transparent.gif


http://www.hutt-river-province.com/

e bas sam citao o tom hat riveru skoro. to je ostrvo 150 km od perta i proglasilo je nezavisnost jos 1972 godine . niko ih jos nije priznao ali oni izdaju pasose , dokumenta , mozes kupiti na internetu njihov pasos i aplicirati za drzavljanstvo za 500 eura i tako postati drzavljanin hut rivera :mrgreen:

hut river dosad ima 15.000 drzavljana i izdatih pasosa i ako na samom ostrvu zivi nekih 100 ljudi :D

pametni likovi :)
 
e bas sam citao o tom hat riveru skoro. to je ostrvo 150 km od perta i proglasilo je nezavisnost jos 1972 godine . niko ih jos nije priznao ali oni izdaju pasose , dokumenta , mozes kupiti na internetu njihov pasos i aplicirati za drzavljanstvo za 500 eura i tako postati drzavljanin hut rivera :mrgreen:

hut river dosad ima 15.000 drzavljana i izdatih pasosa i ako na samom ostrvu zivi nekih 100 ljudi :D

pametni likovi :)

Мислим да је то једна најобичнија фарма у сред пустиње:-|
 
Tibet je bio veoma nerazvijena zemlja koja je jako religiozna ,sve osim hramova su im izgradili kinezi .
To sto sada protestuju stotine ne hiljade kako prenose zapadni mediji je iskljucivo kako bi se nanela steta ugledu Kine ,pred predstojece olimpiske igre, jer ugled Kine kao zemlje koja se nemesa u unutrasnje stvari drugih zemalja nezadrzivo raste .
Govori kineskih politicara su dosadni i govore o razvoju i privredi ,a to se vidi postali su velesila ,prave trecu obilaznicu oko Pekinga ,najvecu hidroelektranu na svetu ,spisak je podugacak necu da nabrajam ali i sam Dalaj lama je rekao kako je Tibetu bolje da ostane u sastavu Kine zbog velikog ekonomskog buma koji dozivljava zemlja pod Kinezima cak se i sada ogrdjuje od protesta.
Mozete da mislite da sam pristrasan ali da nije u sastavu Kine Tibet bi se malo razlikovao od Avganistana samo sa razlikom, da je njihova religija jako tolerantna.
Mozda neznate ali pre nego sto je postala zemlja kaludjera ,Tibet je vazio za strah i trepet za svoje susede cak su nekoliko puta osvajali Peking .ali kada su postali versko srediste odbacili su mnoge jako surove obicaje ,a ostali susedi su prestali da u njima vide opasnost i neretko su im pomagali i nisu zadirali u njihove poslove koji su vecinom bili verske prirode.
Pitanje je zasto protestuju ,Kina u kojoj je dozvoljeno imati samo jedno dete za tibetance je dopustila cak tri deteta ,imaju i dalje hramove znaci vera im nije zabranjena ,velike sisteme za navodnjavanje ,autoputeve ,zeleznicu sve im obezbedila Kina, malo verovatno je da bi sami to napravili onako verski zatucani .
A na pitanje ko ih huska na proteste pa zakljucite sami ,ali me to mnogo podseca na nekadasnju Jugu .
 

Back
Top