Meni za dečiji rođus

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Za nešto više od mesec dana slavimo drugi rođendan :)
Hoću da se dobro pripremim i napravim lepih (na oko), ukusnih i naravno zdravih đakonija za klince. Ne trebaju mi recepti za torte, više neke slane zezancije; da nisu klasične kiflice i peciva.

Za sada imam na umu male sendviče od francuskog hleba sa očima od maslina, ili krastavčića, nosevima od šargarepe i ustima od paradajza i paprike. I kosom od narendanih kuvanih jaja ili sira.

Zatim; umesto kolača:
u čašama voćna salata, pa zabodena polovina banane, od čok. topinga oči i voćnog usta; a na vrh banane nataći po kolut ananasa iz konzerve kao šešir, sombrero. I preko voća staviti šlag.

I pošto rođus pada dan pred uskrs, planiram da lepo ukrasim jaja i svako dete ponese kući po jedno jaje:-)

Ako imate nekih dobrih ideja, da su maštovite i jednostavne ;)
 
Kad sam bila mala najviše sam volela one sendvičiće sa kiselim krastavcima. Francuski hleb je idealan za to. A pre par godina sam jednom detetu od silnih đakonija, koje nisu bile zabavne, morala da pravim te sendviće. A sad sam videla da je to već dato u uvodnom postu, pa mogu da kažem da je to siguran pogodak. :) Torta i ti sendviči su obavezni. Ostalo je nebitno.
Ima i onih keksića na koje se mogu staviti razne zezalice.
Mada, klinci, koliko sam ja primetila, najviše vole te male šarene stvari. Ništa jednobojno ili glomazn (uplaši ih da količna). A i nisam bila na nekom dečjem rođendanu gde se puno jelo. Puno sokova i vode.
Ne znam, možda grešim, ali to mi je utisak. Nisam od neke pomoći, ali....
E ono za jaja je super. To im je zabavno.
 
meze.....salate i sve po redu.......teleća čorba....jagnjetina, prasetina.. i sarmice od zelja ili vinove loze...gibanica......... sitni kolači i 3 torte na dva sprata...dva sprata simbolično označavaju broj godina........i lanč paket za poneti sve goste sa đakonijama upakovane u kootijicu...posebno sa slatikišima za decu....
 
meze.....salate i sve po redu.......teleća čorba....jagnjetina, prasetina.. i sarmice od zelja ili vinove loze...gibanica......... sitni kolači i 3 torte na dva sprata...dva sprata simbolično označavaju broj godina........i lanč paket za poneti sve goste sa đakonijama upakovane u kootijicu...posebno sa slatikišima za decu....

Ovo je za roditelje. :lol: Pametno, deca ni neće primetiti hranu.
 
Tako smo slavili prvi rođus i krštenje. ***, prvi je bio, a i više smo imali prijatelja bez dece...

Ali više nikad tako ;)
Do vojske i 18 :mrgreen:

Mislim da ću napraviti i male pogačice sa sirom, one su jednostavne i baš ukusne. U raznim oblicima, ima tih kalupa...
I lepo mi je naslagati na krekere kolut čajne, kockica sira, krastavčić (ili maslina), pa sve probosti čačkalicom. Mada ne znam da li će neko pomisliti da čačkalice nisu bezbedne :?
 
Skoro sam bio na decjem rodjendanu..primetio da roditelji i van takvih svecanosti daju deci sendviche..sa ogromnim komadom hleba..puter i svakakve suhomesnate gluposti..pa onda cips i slicne grickalice..coca cola..
Probajte tost..vrlo kratko prepeci..na 4 dela..gledajte nesto staviti sto ima manje masti i konzervansa..na pr.kikiriki puter..light majonez..prsuta..pileca-cureca prsa..mesnata slanina..i nesto od povrca..sveza paprika..zelena salata..paradajz..krastavcici..i sl..da taj kackavalj ne bude prioritet ves sarenis povrca.:)
Od pica bravo multivitamin ili neki 100% sok bez secera..pozdrav
 
spremi onako baz gust kacamak, pa dok je jos vruci nesto malo tecniji sipaj ga u neku tepsijicu. Kad se ohladi i skroz stegne, onim modlama u obliku zvezde, srca ili patkic e zutkice izvadis kacamak koji podseca na tortu. . Dosdatno se isara majonezom i kecapom.
 
odesh u neku kafanu i naruchish roshtilj da vidish kako detze upadaju u tanjire ...
mislim moraju da se uche od malih nogu shta valja , a shta ne :D:D:D ...
shalim se ...
pa najbolji su oni mali sendvichi ( shto se prave sa fran. hlebom :) ) ...
a za vas starije stvarno i mozhe roshtilj :) ...
poz.
( zhelim vam dobru zhurku :) )
 
Skoro sam bio na decjem rodjendanu..primetio da roditelji i van takvih svecanosti daju deci sendviche..sa ogromnim komadom hleba..puter i svakakve suhomesnate gluposti..pa onda cips i slicne grickalice..coca cola..
Probajte tost..vrlo kratko prepeci..na 4 dela..gledajte nesto staviti sto ima manje masti i konzervansa..na pr.kikiriki puter..light majonez..prsuta..pileca-cureca prsa..mesnata slanina..i nesto od povrca..sveza paprika..zelena salata..paradajz..krastavcici..i sl..da taj kackavalj ne bude prioritet ves sarenis povrca.:)
Od pica bravo multivitamin ili neki 100% sok bez secera..pozdrav
E ovo ti je super ideja :D
I htela sam da napravim nešto zdravije nego inače; ali da privuče decu... Možda čak neki domaći sok od višnje, ali ga napravim u veliku činiju; pa se sipa kutlačom, sa komadićima voća, a za roditelje tako isto sangriju.
 
E... svasta... Znaci ako mu dolazi ekipa njegovo godiste, bas njih briga za hranu i slicno... njima je vise trip da se valjaju po podu ili da razbijaju atomobilcice od zid. Ja bih pre investirao u neku krmetinu s prilozima za roditelje kojima ce to slavlje ostati u dugom i lepom secanji... Ja vala kad sam bio po decijim rodjendanima ko klinac bas me je bolelo za hranu na zurci...
 
E ovo ti je super ideja :D
I htela sam da napravim nešto zdravije nego inače; ali da privuče decu... Možda čak neki domaći sok od višnje, ali ga napravim u veliku činiju; pa se sipa kutlačom, sa komadićima voća, a za roditelje tako isto sangriju.

e pa ako ces da stavish sok od vishe na fazon puncha :) ...
onda ... uradi sledetje :
1. Skloni nameshtaj !!!
2. Skloni tepihe !
3. Skloni zavese !
i
4. Dete obuci u kupatji kostim :) ...
shalim se ... pa to za chiniju i fazon puncha ti i nebi preporuchio bash zbog gore navedenog :) ...
poz.
 
e pa ako ces da stavish sok od vishe na fazon puncha :) ...
onda ... uradi sledetje :
1. Skloni nameshtaj !!!
2. Skloni tepihe !
3. Skloni zavese !
i
4. Dete obuci u kupatji kostim :) ...
shalim se ... pa to za chiniju i fazon puncha ti i nebi preporuchio bash zbog gore navedenog :) ...
poz.
Biće u rođendaonici.
A mi ćemo im sipati, ne misliš valjda da će dete od dve godine uzimati kutlaču i sipati u čašu sok od višnje :shock:;-)
 
Za sada imam na umu male sendviče od francuskog hleba sa očima od maslina, ili krastavčića, nosevima od šargarepe i ustima od paradajza i paprike. I kosom od narendanih kuvanih jaja ili sira.

Zatim; umesto kolača:
u čašama voćna salata, pa zabodena polovina banane, od čok. topinga oči i voćnog usta; a na vrh banane nataći po kolut ananasa iz konzerve kao šešir, sombrero. I preko voća staviti šlag.

I pošto rođus pada dan pred uskrs, planiram da lepo ukrasim jaja i svako dete ponese kući po jedno jaje:-)

Ako imate nekih dobrih ideja, da su maštovite i jednostavne ;)
Umesto kolača ti je odlična ideja, ali mislim da klinci neće mnogo jesti maslinke :) kao i presnu papriku..... bitno je i da im bude ukusno ili neće jesti. Ali, to je opet kako se deca ponašaju kući i kakav odnos imaju prema (zdravoj) hrani.

Voćna salata?
A sendviče sa nekom tunjevonom, da razvijaju mozak :) mada nemam pojma da li bi i to jeli..... :(
 
Moj sin OBOŽAVA maslinke, kisele krastavce, pa čak i kiseli kupus. Ja se baš iznenadila ; a posle sam čula davećina klinaca voli sve to kiselo :)

Tunjevina nije loša ideja, neka deca znam da vole, iako moj neće ni da je pomiriše. Ali, naravno neće biti samo to.

U stvari, sam skontala - biće goooomila raznoraznih sendviča. najviše onih klasičnih, a biće i sa tunjevinom, i sa kikiriki puterom... Još ideja, još ideja :)
Znala sam da sam se obratila na pravo mesto :)
 
mora da sam ja grozna majka.mene za decije rodjendane bas briga da li je klopa zdrava.racunam svako svoje dete kod kuce trenira sa klopom.ja se postaram da bude dosta pice,forneta i torte .najvaznije je da su animatori dobri.briga decu sta ce strpati u usta izmedju dve igrice...
 
ovo moze da prodje kao aperitiv za odrasle,a i pored sendvica za decicu
kupis one lisnate korpice,prazne(ne znam koliko si vesta s testom da napravis,a i maltretiranje je,ja to kupujem) i onda ih punis salatama(ruska-klasicno pa onda varijacije na temu,piletina u pavlaci...)
mozes i njih zanimljivo da ukrasis
moja cerka obozava kad joj sendvice ukrasim i napravim mala lica,tako jede i stvari koje inace ne voli
a za desert moze i ono cokoladno voce,to sam vec pisala negde (raznjici s vocem preliveni cokoladom pa ohladjeno)
 
pa ako imas dublju posudu umocis,ako ne uzmes ko ja kasiku pa dok ne pokrije celo parce,najbolje je kad naredjas vise vrsta voca(kolut banane,komad jabuke,krisku mandarine) pa se onako pokriveno cokoladom ne vidi sta je i kad zagrizes ono iznenadjenje :)
a preliv,ma istopis obicnu cokoladu,ako je gusta dodas putera i mleka malcice
a zorab je postavila fotku,umakala jagode u cokoladu pa stavljala u papirne korpice,izgleda fantasticno,a sasvim je obicno(vidi temu cokolada na kulinarstvu)
 
Biće u rođendaonici.
A mi ćemo im sipati, ne misliš valjda da će dete od dve godine uzimati kutlaču i sipati u čašu sok od višnje :shock:;-)

ne to ... nego kad si prvi put to spomenula , palo mi je na pamet da bi moglo dete da upadne u ciniju :D:D:D
pa ... trebace ti MNOOOOOOOOOOOOGO shetjera da zasladish to ... mislim deca sigurno nece hteti da piju neshto tolko kiselo :) ...
inache shto se tiche menia .... ja sam za obichne francuske sendwiche ... tako da ...
 
ovo moze da prodje kao aperitiv za odrasle,a i pored sendvica za decicu
kupis one lisnate korpice,prazne(ne znam koliko si vesta s testom da napravis,a i maltretiranje je,ja to kupujem) i onda ih punis salatama(ruska-klasicno pa onda varijacije na temu,piletina u pavlaci...)
mozes i njih zanimljivo da ukrasis
moja cerka obozava kad joj sendvice ukrasim i napravim mala lica,tako jede i stvari koje inace ne voli
a za desert moze i ono cokoladno voce,to sam vec pisala negde (raznjici s vocem preliveni cokoladom pa ohladjeno)

kakvi odrasli na djecijem rodjendanu? uvijek sam se uzasavao tih monstruma od roditelja koji od djecijeg rodjendana naprave slavlje za odrasle...valjda je to dan kad se djeca trebaju okupiti i druziti a ne matori truleksi..kod mene je kuca uvijek bila puna djece a ne tamo nekih matorih..doduse djeca do 3-4 godine i nemaju neki socijalni zivot i to je onda razumljivo
 

Back
Top