Meni za dečiji rođus

kakvi odrasli na djecijem rodjendanu? uvijek sam se uzasavao tih monstruma od roditelja koji od djecijeg rodjendana naprave slavlje za odrasle...valjda je to dan kad se djeca trebaju okupiti i druziti a ne matori truleksi..kod mene je kuca uvijek bila puna djece a ne tamo nekih matorih..doduse djeca do 3-4 godine i nemaju neki socijalni zivot i to je onda razumljivo
gde sam ja rekla odrasli na decjem rodjendanu
rekla sam kako se to "jelo" obicno sluzi,kad ti dodju veliki pa im posluzis dok ne dodje glavno jelo(cekajuci godoa,tj sarmu)
uopste ne ulazim u to da l ce nekome da dodju odrasli na decji rodjendan;):razz:
 
Za nešto više od mesec dana slavimo drugi rođendan :)
Hoću da se dobro pripremim i napravim lepih (na oko), ukusnih i naravno zdravih đakonija za klince. Ne trebaju mi recepti za torte, više neke slane zezancije; da nisu klasične kiflice i peciva.
ja sam nesto slicno pravila sinu za 4. rodjendan pre par meseci, e sad mi je zao sto nemam slicice da postavim.
dakle, napravila sam gomilu sendvica, 10-15 komada od jedne vrste.
francuski hleb sam mazala sa
krem-maslacem
majonezom i
pastetom argetom.
ovi sa pastetom su na sebi imali usta od paradajza i oci od kecapa.
ovi sa majonezom su imali oci od maslinki a usta od rio mare tunjevine.
e ovi sa krem maslacem su bili najsareniji, jaja, kecap, trapist, paradajz, sunkica... tu vec mozes da pustis masti na volju...
deca su bila odusevljena kada su videla sendvice :-) pitali su da ,i se to jede (ali moji su ipak bili malo stariji, 4-8 godina).
bilo je i onih nasih klasicnih sendvica - puter, stisnjena sunka, jaja, krastavcici, rendani kackavalj - moram ti reci da su roditelji navalili nostalgicno na njih :lol: mada sendvici uopste nisu bili njima namenjeni (otprilike su se otimali sa decom) :lol:
uzivajte!
 
Mi smo za rodjendan pravili sendvice od tost hleba koji smo sekli na trouglove pa filovali na nekoliko nacina..bili su dekorativni i ukusni.Zatim smo od istog hleba vadili modlama za gurabije srca i detelinu pa takodje mazali po izboru..Namazi su manje vise klasika:krem sir,margarin,a odozgo sunkica..pa kecap,pa kiseli krastavcici...bla,bla...
Pituljice su nesto sto nestane u prvih sat vremena,a to se pravi kao gibanica,moze da se filuje i sa mesom,samo se kore seku na slajfne i savijaju u trougao.Trudimo se da trouglovi budu malecni,za decije rucice,i oni to smazu u dva zalogaja.Ovog rodjendana 2:1za pituljice!!!;)
Za odrasle je izbor posluzenja veci ali oni nam nisu interesantni ovom prilikom,i oni su ovoga puta bili posluzeni decijim menijem.:-)
Inace ako treba imam sirok spektar recepata za rodjendanske i slicne prigode...za varijantu svedskog stola.
 
I ovo je mljac,a deci bi se verovato svidelo:
Rolat pizza

Potrebno:

- 1/2kg tankih kora
- 3 jaja
- 2 jogurta
- 1 kafena šoljica ulja
- 1 prašak za pecivo
- 300 g seckane šunke
- 1 kesica kečapa
- 300 g rendanog kačkavalja
- origano
- 100 g susama
- 100g margarina
- 1 kisela pavlaka

Priprema:

Kore podeliti na 2 dela. Svaku koru mazati mešavinom jaja, jogurta, ulja i praška za pecivo. Poslednju koru mazati kečapom, posuti šunkom i kačkavaljem. Urolati i seći na kolutove debljine prsta. Položiti ih u podmazan pleh i na svaki staviti parče margarina, malu kašičicu kisele pavlake i posuti susamom i peći.
 
A ovo sam neki dan probala na jednom krstenju kao predjelo,i jako mi se svidelo.Lep nacin da deca jedu spanac :D

Rolat sa spanaćem

Sastojci

4 jaja
1\2 pavlake
400 g spanaća {obarenog, proceđenog i samlevenog}
2 kašike brašna
FIL:
200 g sira
200 g sitno seckane šunke
1/2 pavlake

Priprema:

Izmutiti jaja dodati pavlaku, spanać i brašno, staviti u jedan veći pleh i ispeći tanku koru. Pečenu koru uviti u vlažnu krpu i ostaviti da se ohladi.
Sve sastojke za fil sjediniti, filovati koru i uviti u rolat.
 
e ovo jelo je suuuuuuuuuuuuuuper !!!
recept :
kola
benzin
2000 din.

pripremanje :
sipash benzin u kola , odesh do najblizhe pechenjare , dash im 2000din. oni ti daju pun dzak pechenja :D:D:D , zatim se vratish kutji i krenesh da hasash :D:D:D
 
a sta kazes na rolnice sa koktel virslo. Is goove da kupis a ako bas hoces da pravid mozes da ih stavljas u lisnato testo ili u to testo za kiflice koje si naucila da mesis. Sva deca obozavaju virsle. Meni su strava one poli koltel virsle (od pileceg mesa). Ma to vole i odrasli.
 
Klinci od dve godinice su suvise mali za te rendane stvari koje spadaju sa sendvica, mozda su malo konkretnija mini-peciva ipak bolji izbor. A svidja mi se i Donamilevin predlog sa palentom, i meni je tako nesto padalo na pamet. I neke slane i slatke kuglice, mada sam posteno izbalavila tastaturu citajuci o onom cokoladiranom vocu o kom je pisala supermod, kako joj je vec nick...
 
Hehe,meni je tad bio termin,ali sam se porodila dan ranije.

mackice i Happy-ca srećan rođos dečici!!!!!!!!!!!!...pričajte kako je bilo, postavite sličice da vidimo kakve ste đakonije napravile, i ako ste smislile novi recept podelite sa nama...ja danas idem na dečji rođendan...kumina dva sina rođena na isti dan, tojest danas..pričaću vam šta smo lepo jeli....ako napravim neke sličice postaviću...
 

Back
Top