Sukobi u Kosovskoj Mitrovici

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Malopre su sve televizijske kuće javile da su nešto posle pet sati u zgradu suda upali UNMIK policajci upotrebivši suzavac i šok bombe i pohapsili sve srbe koji su se tamo zatekli, a koji su zauzeli tu zgradu tražeći da se vrate na posao sa kog su isterani 1999.

Građani su reagovali i iz "marica" uspeli da oslobode 20-tak uhapšenih.

FOX izveštava da su nemiri poprimili ozbiljne razmere. Građani se sukobljavaju sa policijom, gore vozila po gradu, angažovani su i helikopteri KFOR-a.
Srbi sa ostatka severnog dela Kosova se organizuju da krenu za Mitrovicu da se uključe u sukobe.

Šta će biti od svega ovoga? Da li ovo može biti "kap koja je prelila čašu"?
 
Malopre su sve televizijske kuće javile da su nešto posle pet sati u zgradu suda upali UNMIK policajci upotrebivši suzavac i šok bombe i pohapsili sve srbe koji su se tamo zatekli, a koji su zauzeli tu zgradu tražeći da se vrate na posao sa kog su isterani 1999.

Građani su reagovali i iz "marica" uspeli da oslobode 20-tak uhapšenih.

FOX izveštava da su nemiri poprimili ozbiljne razmere. Građani se sukobljavaju sa policijom, gore vozila po gradu, angažovani su i helikopteri KFOR-a.
Srbi sa ostatka severnog dela Kosova se organizuju da krenu za Mitrovicu da se uključe u sukobe.

Šta će biti od svega ovoga? Da li ovo može biti "kap koja je prelila čašu"?


Pravo pitanje za organizatore iz BG ???
 
dok se budala raduje nemiru, ljudi ce ohrabreni ovakvim i sl. stavovima pokusati da iskazu svoj patrijotizam i.... zna se ko ce na kraju nahebti.
a ove internet patrijote sigurno ne

Ako aludiraš na mene, treba da znaš da se nimalo ne radujem ovome, čak plašim se da će pobunom dati alibi dušmanima da ih zgrome tamo.
Suviše su oni slabi da bi išta postigli u razmeni sile, a šta god da se desi Srbija neće reagovati na adekvatan način, jer nju vode ******.
 
Ako aludiraš na mene, treba da znaš da se nimalo ne radujem ovome, čak plašim se da će pobunom dati alibi dušmanima da ih zgrome tamo.
Suviše su oni slabi da bi išta postigli u razmeni sile, a šta god da se desi Srbija neće reagovati na adekvatan način, jer nju vode ******.

sada se slazem sa tobom, osim za zadnjom recenicom, zar ti mislis da bi ste bilo sta mogli da vas ne vode
???
nemoj da si naivan. tolerancija UNMIK-a nije slabost vec dobra volja da ne pogorsavaju situaciju. dok ne preterate, tada resavaju probleme za minut dva, i uopste nije bitno ko vodi srbiju. nisi ih ti jos video, pa mozes misliti sta god hoces o njima. inace se slazem sa njihovim nacinom resavanja problema. deset puta moli, ali ako to ne pomaze, onda....
 
sada se slazem sa tobom, osim za zadnjom recenicom, zar ti mislis da bi ste bilo sta mogli da vas ne vode???
nemoj da si naivan. tolerancija UNMIK-a nije slabost vec dobra volja da ne pogorsavaju situaciju. dok ne preterate, tada resavaju probleme za minut dva, i uopste nije bitno ko vodi srbiju. nisi ih ti jos video, pa mozes misliti sta god hoces o njima. inace se slazem sa njihovim nacinom resavanja problema. deset puta moli, ali ako to ne pomaze, onda....

sta onda bre....Pitaj malo Poljace kako su prosli kad su pojeli zelene kasikare razarajuce pre par godina pa su bili mirni kao bubice sve do danas.Verovatno su zaboravili pa cemo da ih podsetimo ako treba:D
 
I sve ovo baš 17.marta :(


opet tajne zavere protiv SrBskog naroda...i to josh numeoroloshki...
...ako hocemo sever Kosova...onda treba da se odluchimo i dobicemo ga...
...ali ako hocemo Kosovo...opet...a upadamo bez dozvole...pa kakve reakcije da ochekujete..."dobrodoshlicu" a pri tom "neodluchni i neobaveshteni"...
Sva ova "brlja" koja se dogadja trenutno u K.Mitrovici i koje ce josh biti...sve do izbora 11. maja... su dela M. Jakshic(ij)a i M. Ivanovic(ij)a...
 
opet tajne zavere protiv SrBskog naroda...i to josh numeoroloshki...
...ako hocemo sever Kosova...onda treba da se odluchimo i dobicemo ga...
...ali ako hocemo Kosovo...opet...a upadamo bez dozvole...pa kakve reakcije da ochekujete..."dobrodoshlicu" a pri tom "neodluchni i neobaveshteni"...
Sva ova "brlja" koja se dogadja trenutno u K.Mitrovici i koje ce josh biti...sve do izbora 11. maja... su dela M. Jakshic(ij)a i M. Ivanovic(ij)a...

zar ne vidis da te svi marginalizuju?
 
I to bas pred izbore , dal mozda zutaci sad nece da se za to vade . JadanTadic bas mi ga je zao ,nesto ga ovi njegovi prijaelji ne ebavaju .


Koshtunica i Nikolic ce preko svojih produzhenih ruku na Kosovu stalno praviti ovakve a i slichne charke na Kosovu...samo da narod ne bi zaboravio na Kosovo do izbora u maju...a sve zbog svog majskog rejtinga, a ne zbog Kosova...Zhalosno, ali je tako...
 
I Srbi i KFOR/UNMIK gaze po dosta tankom ledu. Srbi rizikuju da izgube za sada vecinsku podrsku sveta, i ono malo podrske po Evropi, a KFOR/UNMIK rizukuju opstenarodni ustanak Srba sa severa, koji bi mogao skupo da ih kosta. A sumnjam da organi represije kojima sacica neispavanih grogi demonstranata moze da izotima 20 uhapsenika iz blindiranih marica , i to pod paljbom sok bombi i suzavca, moze da drzi pod kontrolom 50-tak hiljada Srba koji manje-vise nemaju sta da izgube.
 
Hajde da napravimo malu komparaciju, vezano za ovaj slučaj, sa ostatkom KiM.

UNMIK i KFOR glume da su poduzeli ovu akciju kako bi održali red u delovanju sudskih institucija na KiM.

Je'l znate šta su prvo uradili kad su upali u zgradu suda? Skinuli su sa zgrade dve istaknute srpske zastave. Znači to njih boli.

Sad će Adem & Co. da kažu da je to normalno jer ustanovama na KiM, pa ni sudovima, ne upravlja Srbija, te zbog toga ne mogu ni biti istaknute srpske zastave na njima.

Da ne bi trućkali o tome, pitam ja njih sledeće: Da li Republika Albanija upravlja sa nekom od kosovskih institucija?
Ovo pitam, jer nema niti jedne administrativne zgrade na KiM, u mestima naseljenim albancima, na kojoj nije istaknuta zastava R. Albanije.
Nešto nisam video da su UNMIK ili KFOR upadali u te zgrade i uklanjali te zastave.

Iz ovoga nije teško izvući zaključak da UNMIK i KFOR (čitaj NATO okupatori) otvoreno rade na stvaranju Velike Albanije, a nezavisna država Kosovo im je samo prelazna faza.
 
I Srbi i KFOR/UNMIK gaze po dosta tankom ledu. Srbi rizikuju da izgube za sada vecinsku podrsku sveta, i ono malo podrske po Evropi, a KFOR/UNMIK rizukuju opstenarodni ustanak Srba sa severa, koji bi mogao skupo da ih kosta. A sumnjam da organi represije kojima sacica neispavanih grogi demonstranata moze da izotima 20 uhapsenika iz blindiranih marica , i to pod paljbom sok bombi i suzavca, moze da drzi pod kontrolom 50-tak hiljada Srba koji manje-vise nemaju sta da izgube.


lepo recheno...
da li ce se dozvoliti "uvod u 90-te", ili ce se sprechiti potpirivanje od strane jednog dela politike Beograda...videcemo...
 
ko govori o hapshenju...
..nego o akciji koja je predhodila hapshenju...
...o paljenju granichnog prelaza...o J. zheleznici...i o mnogo toga shto ce biti do 11.05...

a sta je po tebi resenje? da srbi mirno prihvate okupaciju i nestanak?


ovo sto se desava najbolje pokazuje licemerje tebe i tebi slicnih izdajnika i kukavica.

vi ste spremni da se borite za europu do poslednjeg srbina sa kosova i metohije.

zrtvovali bi i rodjenu majku samo da vam je da dobijete vizne olaksice.

gadis mi se i iskreno te prezirem.

ti nisi niti ikada mozes biti srbin.
 
Malopre su sve televizijske kuće javile da su nešto posle pet sati u zgradu suda upali UNMIK policajci upotrebivši suzavac i šok bombe i pohapsili sve srbe koji su se tamo zatekli, a koji su zauzeli tu zgradu tražeći da se vrate na posao sa kog su isterani 1999.

Građani su reagovali i iz "marica" uspeli da oslobode 20-tak uhapšenih.

FOX izveštava da su nemiri poprimili ozbiljne razmere. Građani se sukobljavaju sa policijom, gore vozila po gradu, angažovani su i helikopteri KFOR-a.
Srbi sa ostatka severnog dela Kosova se organizuju da krenu za Mitrovicu da se uključe u sukobe.

Šta će biti od svega ovoga? Da li ovo može biti "kap koja je prelila čašu"?
Не чуди ме, али се плашим за њих.
Биће доле свашта...ово је још увек ништа.
 
opet tajne zavere protiv SrBskog naroda...i to josh numeoroloshki...
...ako hocemo sever Kosova...onda treba da se odluchimo i dobicemo ga...
...ali ako hocemo Kosovo...opet...a upadamo bez dozvole...pa kakve reakcije da ochekujete..."dobrodoshlicu" a pri tom "neodluchni i neobaveshteni"...
Sva ova "brlja" koja se dogadja trenutno u K.Mitrovici i koje ce josh biti...sve do izbora 11. maja... su dela M. Jakshic(ij)a i M. Ivanovic(ij)a...

Mnogo će se važnih stavri dešavati u predstojeće vreme, nevezano s nađim izborima.

Samo vidim i znam s koje strane dolazi zlo, saosećam s nevinim ljudima i plašim se za sve nas. Idi, budi zao i ciničan, ali se meni skini.
 
a sta je po tebi resenje? da srbi mirno prihvate okupaciju i nestanak?


ovo sto se desava najbolje pokazuje licemerje tebe i tebi slicnih izdajnika i kukavica.

vi ste spremni da se borite za europu do poslednjeg srbina sa kosova i metohije.

zrtvovali bi i rodjenu majku samo da vam je da dobijete vizne olaksice.

gadis mi se i iskreno te prezirem.

ti nisi niti ikada mozes biti srbin.


Srbi kao narod treba da se pomire sa nekim chinjenicama...da ima jachih od nas...i da u ovom trenutku mozhemo da dobijemo Severno Kosovo...ako smo pametni...kako istorija pokazuje, da nismo pametni...izgubicemo i ono shto nam se daje...
Licemerje je politika Koshtunice dr V. i Nikolica...koji ce zhrtvovati sve pa i narod samo zbog svog rejtinga, ubedjujuci onaj deo naroda da se Kosovo mozhe vratiti pod ingerenciju Srbije...
Sada sam ti naveo ko je spreman da zhtvuje i rodjenu majku i decu ....
oko preziranja...tvoj problem...sve dok takvi kao ti ne uvuku Srbiju u neke nove "oslobodilachke" ratove...
Ja vizu imam i nije mi potrebna...a voleo bi da je ima i svaki gradjaninin(ka) ove nashe...
moje prezime je na IĆ...a i sigurno sam ve'i Srbin od tebe...samo sam REALNIJI...i "nachitaniji"...
 

Back
Top