Rezervacija smestaja preko interneta

sly

Obećava
Poruka
79
Gladam ovih dana ponude za letovanje u Grckoj, vec svaki nas sajt o turizmu znam napamet. Trazim vile u Kalitei na Halkidikiju, ali sve nailazim na neke preskupe hotelcine :(

E onda izguglam sajt jedne preslatke vile, sve ok, cena ok, al je nema u ponudi nasih agencija. I na sajtu lepo pise "Online registration", i sve fino tipa idi u tu i tu banku, uplati 30% od cene aranzmana pa cemo ti poslati pozivno pismo...

S obzirom da nikada nisam radila to na ovaj nacin, zanimaju me vasi utisci, koliko je to sigurno? Na sta posebno obratiti paznju, da li ima nekih caka, koje su sanse da ostanem bez tih 30% ako nesto podje naopako, kako ambasada gleda na ovaj nacin rezervacije prilikom izdavanja viza? Da li da inisitiran da pismo bude u originalu, postom?

Sve me zanima :)
 
Neznam koliko cu ti pomoci,a jesi gledala na booking.com?
Tamo ne treba nista da se uplacuje,bar ja sto sam rezervisala,i na kraju kad rezervises imas da iskopiras sto ti je dokaz da imas rezervaciju.Namestis od kog do kog datuma i izbaci ti cenu,gde se tacno nalazi,sve o hotelu,vili...samo moras imati nesto American Express, Visa, Euro/Mastercard, Maestro,zavisi sta primaju u hotelu,jer je njima to garancija da stvarno rezervises.Pa srecno
 
E to je vec stvar necije odgovornosti.imala sam priliku da rezervisem preko njih par puta,i jednom nisam bila u mogucnosti da odem,i lepo imas tamo opciju da odjavis rezervaciju.i ni franka mi nisu skinuli sa konta.Pazi nisam sigurna da je to kod svakog tako,samo pricam moje iskustvo.Moze se desiti da ti skinu tih 30 % ,kao sto su uradili jednoj mojoj drugarici,to su uradili samo kao garanciju,ali kada se pojavila u hotelu,vratili su na konto te pare.
 
Ukoliko rezervises neki hotel preko interneta a slucajno se ne pojavis u hotelu najgore sto moze da se desi jeste da ti naplate jedno nocenje.

Sredstva koja ti uplatis preko kartice uopste nisu skinuta sa tvog racuna vec se samo blokiraju i ne predstavljaju transakciju.Ukoliko se ne pojavis u hotelu moze se desiti da ti se sredstva odblokiraju u celokupnom iznosu a moze se desiti i da ti se naplati jedna noc,pri cemu nemas pravo na reklamaciju jer je rezervisano da dolazis tog i tog dana.
To je isto kao da si dosla u hotel koji si rezervisala 10 dana pa si se predomislila i ostala jednu noc.
Najcesci problem koji se moze desiti ukoliko se bukira smestaj putem interneta je da zaborave da vam odblokiraju prethodno rezervisana sredstva.Zato je najbolje da prilikom check out-a iz hotela racun platite karticom i podsetite ih na prethodno rezervisana sredstva.Ovo se najcesce desava ukoliko krajnji racun platite keshom.Naravno da vam i u slucaju njihove greske nece naplatiti ono sto su blokirali putem kartice ali moze da protekne nekada i dve nedelje dok se prethodno rezervisana sredstva ne oslobode.
 
E super, stvarno su svi korisni saveti!
Pokusacemo onda ove godine definitivno tako.

A kada trazim pozivno pismo, da li je ok da bude recimo kao attachment u mailu pa ja to odstampam i ponesem sa sobom kada apliciram za vizu, ili je sigurnije da ipak bude original?
 
Ukoliko cesto putujete, mozda nije lose uzeti neki paket racun u banci koji nudi i putno osiguranje - ja znam da se to dobija u Banca Intesa uz MasterCard i u UniCredit banci uz paket racun "premium".

Za prvi je potreban ceo proces sa kreditnim biroom, dok kod UniCredita takav racun moze otvoriti svako za 350 din. mesecno. Kod Intese se valjda dobija osiguranje na godinu dana, kod UniCredita na dve.
 
Cuo sam da ce ove godine Grci traziti original vaucer za izdavanje individualnih viza, sto bi znacilo da ce primanje i stampanje vaucera poslatih na mail od vlasnika vila turistima u Srbiji, otpasti kao varijanta. Bilo bi mi jako krivo ukoliko je ova informacija tacna, jer merkam smestaj na Tasosu preko neta. Svasta sam dobro pronasao, al' ne znam da li da se usudim da bookiram i uplatim avans. Sta vi kazete?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cuo sam da ce ove godine Grci traziti original vaucer za izdavanje individualnih viza, sto bi znacilo da ce primanje i stampanje vaucera poslatih na mail od vlasnika vila turistima u Srbiji, otpasti kao varijanta. Bilo bi mi jako krivo ukoliko je ova informacija tacna, jer merkam smestaj na Tasosu preko neta. Svasta sam dobro pronasao, al' ne znam da li da se usudim da bookiram i uplatim avans. Sta vi kazete?

Ja bih ti odgovorila, ali moram prvo da čujem da li si to čuo od komišijine tetke, ili od tetkinog komšije !?
 
zanima me da li je neko placao grcima rezervaciju u vrednosti od 2 nocenja preko Western Union-a. privatan smestaj , pronadjen preko neta je u pitanju, a ja uopste nemam poverenja u takav vid rezervacije. a vise njih mi je odgovorilo da je cena nocenja ta i ta i da ce mi ako zelim da rezervisem poslati podatke da im posaljem novac preko WU. Neki su cak trazili celu sumu, neki 1/3, neki jedan ili dva dana.

vasa iskustva???
 
evo `vako:
pre 3 god.platili smo kompletnu sumu bugarskoj agenciji preko banke(klasican nalog 70 kao kad placas robu ino dobavljacu,samo je fizicko lice).Onda su nam oni poslali original vaucer postom,i skenirano na mail.U ambasadi sve bilo ok.
prosle godine smo platili 20% od cene apartmana za Lefkadu,i Grkinja nam je poslala rukom pisano pozivno pismo i kopiju voje licne karte.Odneli smo nalog iz banke,i pismo u ambasadu i bilo je ok.
Ove godine smo uplatili 100 eur u banci ali kao"novac za izdrzavanje clana porodice" na Krfu,onda nam je gazda poslao pozivno pismo na e-mail i kopiju svoje licne karte.I bilo je sve u redu za vizu.
Svaki put smo preko interneta nasli smestaj:)
 
evo `vako:
pre 3 god.platili smo kompletnu sumu bugarskoj agenciji preko banke(klasican nalog 70 kao kad placas robu ino dobavljacu,samo je fizicko lice).Onda su nam oni poslali original vaucer postom,i skenirano na mail.U ambasadi sve bilo ok.
prosle godine smo platili 20% od cene apartmana za Lefkadu,i Grkinja nam je poslala rukom pisano pozivno pismo i kopiju voje licne karte.Odneli smo nalog iz banke,i pismo u ambasadu i bilo je ok.
Ove godine smo uplatili 100 eur u banci ali kao"novac za izdrzavanje clana porodice" na Krfu,onda nam je gazda poslao pozivno pismo na e-mail i kopiju svoje licne karte.I bilo je sve u redu za vizu.
Svaki put smo preko interneta nasli smestaj:)

Ако је регистрован преко грчке туристичке агенције за идавање апартмана ,не треба фотокопија његове личне карте, само писмо о резервацији са бројевима пасоша и датумима рођења. За визу не треба ни налог из банке. :)
 
Ако је регистрован преко грчке туристичке агенције за идавање апартмана ,не треба фотокопија његове личне карте, само писмо о резервацији са бројевима пасоша и датумима рођења. За визу не треба ни налог из банке. :)

eh,opet me dopunjujes:rumenko::rotf:,
al ziva istina!!!
 
Gladam ovih dana ponude za letovanje u Grckoj, vec svaki nas sajt o turizmu znam napamet. Trazim vile u Kalitei na Halkidikiju, ali sve nailazim na neke preskupe hotelcine :(

E onda izguglam sajt jedne preslatke vile, sve ok, cena ok, al je nema u ponudi nasih agencija. I na sajtu lepo pise "Online registration", i sve fino tipa idi u tu i tu banku, uplati 30% od cene aranzmana pa cemo ti poslati pozivno pismo...

S obzirom da nikada nisam radila to na ovaj nacin, zanimaju me vasi utisci, koliko je to sigurno? Na sta posebno obratiti paznju, da li ima nekih caka, koje su sanse da ostanem bez tih 30% ako nesto podje naopako, kako ambasada gleda na ovaj nacin rezervacije prilikom izdavanja viza? Da li da inisitiran da pismo bude u originalu, postom?

Sve me zanima :)

ja sam rezervisala tako hotel u milanu. bez ikakvih problema, skinuli su mi kintu sa kartice i poslali mi rezervaciju na mail, sa fotokopijama povratne avionske karte italijanima je to bilo dovoljno pa sam dobila vizu. ;)
btw ne sekiraj se, nece ti niko maznuti parice, u svetu je ovakav vid putovanja sasvim normalna stvar ;)
 
evo `vako:
pre 3 god.platili smo kompletnu sumu bugarskoj agenciji preko banke(klasican nalog 70 kao kad placas robu ino dobavljacu,samo je fizicko lice).Onda su nam oni poslali original vaucer postom,i skenirano na mail.U ambasadi sve bilo ok.
prosle godine smo platili 20% od cene apartmana za Lefkadu,i Grkinja nam je poslala rukom pisano pozivno pismo i kopiju voje licne karte.Odneli smo nalog iz banke,i pismo u ambasadu i bilo je ok.
Ove godine smo uplatili 100 eur u banci ali kao"novac za izdrzavanje clana porodice" na Krfu,onda nam je gazda poslao pozivno pismo na e-mail i kopiju svoje licne karte.I bilo je sve u redu za vizu.
Svaki put smo preko interneta nasli smestaj:)
nama ne treba nista za vizu dobili smo je, nego nisam sigurna da platim nekom preko Wesern Uniona, to nije ni bankovni racun, koja mi je garancija da nije neka prevara, to nije hotel, niti je sajt zvanicni sajt nekog mesta, a grk mi nije spominjao da moze na bilo koji nacin da mi potvrdi da ima dozvolu za izdavanje apartmana ili bilo sta sto bi mene uverilo a je stvar legitimna...
 
nama ne treba nista za vizu dobili smo je, nego nisam sigurna da platim nekom preko Wesern Uniona, to nije ni bankovni racun, koja mi je garancija da nije neka prevara, to nije hotel, niti je sajt zvanicni sajt nekog mesta, a grk mi nije spominjao da moze na bilo koji nacin da mi potvrdi da ima dozvolu za izdavanje apartmana ili bilo sta sto bi mene uverilo a je stvar legitimna...

Ја бих се више забринуо због Вестерн јуниона који ДЕРЕ са својим накнадама у међународном платном промету. :)
 
Ја бих се више забринуо због Вестерн јуниона који ДЕРЕ са својим накнадама у међународном платном промету. :)

ajd sto dere Western Union, al sto deru nase banke,to je bruka jedna!!!
Meridian banka mi je trazila 25 eur provizije da posaljem 100 eur kao depozit,bez obzira sto sam njihov klijent i kao pravno i kao fizicko lice:dontunderstand:
 

Back
Top