progresije i direkcije

nena-30

Početnik
Poruka
4
Cao svima :D

Čitala sam o njima i zanima me šta vi mislite da li se i na taj način može posmatrati sled dogadjaja u nečijem horoskopu.Ako jedan stepen znači jednu godinu,onda možemo posmatrati aspekte planete koja nas zanima ako tu planetu pomerimo recimo za 25 stepeni i to će onda predstavljati 25 godinu našeg života.Da li se i taj način koristi ili je to samo jedna od mogućnosti koje nisu ispitane.

Ako sam pogrečila ne zamerite mi..... :wink:
 
nena-30:
Cao svima :D

Čitala sam o njima i zanima me šta vi mislite da li se i na taj način može posmatrati sled dogadjaja u nečijem horoskopu.Ako jedan stepen znači jednu godinu,onda možemo posmatrati aspekte planete koja nas zanima ako tu planetu pomerimo recimo za 25 stepeni i to će onda predstavljati 25 godinu našeg života.Da li se i taj način koristi ili je to samo jedna od mogućnosti koje nisu ispitane.

Ako sam pogrečila ne zamerite mi..... :wink:

Da to je jedan od načina određivanja budućih događaja, gledaš aspekte koje planete grade sa planetama u natalu.
 
da, baš i mene zanima ova tema, pa bi bilo fino da se malo proširi :)

ja uvek gledam primarne direkcije, sekundarne i tercijarne progresije - one uvek daju lepu sliku o nadolazećim događajima. puno njih kaže da su primarne progresije nepogrešive (dakle stupanj za godinu), ali kod njih su događaji prikazani u grubo, a tajming onda određujem tranzitima i tercijarima.

tercijari su mi neizmjerno dragi, pošto su fin odraz našeg raspoloženja i kako doživljavamo ono što nam se događa. :)
tercijarne i sekundarne progresije dejvisona su se pokazale neizmjerno preciznima :)

a ovo što ti pitaš, direktirana/progresirana VE koja dolazi na nat SO je velik znak dolaska neke značajne osobe u naš život, ljubavi ili čak braka..
 
Vazne su mi primarne jer je prilicno sokantno koliko jasno markiraju neke dogadjaje, pa tranziti, pa solari i sekundarne su mi u istoj ravni, pa lunari pa tercijari koji su mi finesa za igranje.... iskreno mnogo vremena sve ovo oduzima, pa drugacije funkcionise u praxi -u glavi su tranziti, ispred tebe je karta, samo kad postoji "major issue" se posvetis ostatku
 
Vazne su mi primarne jer je prilicno sokantno koliko jasno markiraju neke dogadjaje, pa tranziti, pa solari i sekundarne su mi u istoj ravni, pa lunari pa tercijari koji su mi finesa za igranje.... iskreno mnogo vremena sve ovo oduzima, pa drugacije funkcionise u praxi -u glavi su tranziti, ispred tebe je karta, samo kad postoji "major issue" se posvetis ostatku

znaci vazne su primarcije!? al ja se pitam kod mene je cudno direkcije nista ne aktivira :confused: kako to znaci onda da nece bit od toga!?
 
Primarne direkcije su veoma precizne i često se koriste ne bi li se utvrdilo da li je vreme rođenja tačno. Jedna od retko (u toj meri) preciznih tehnika u astrologiji ...
Možda je to kod tebe problem (tačan minut rođenja i sl.) ?

Mislim, ne znam o čemu se radi, nagađam :wink: (nisam upućena u to na šta konkretno misliš kad kažeš "ništa ne aktivira" - da li je problem u tumačenju, ili neki drugi).
 
baš sam sad gledala kod sebe i vidim, meni više šljaka direkcija solarnog luka (Solar Arc Direction), a u to da su egzaktne u minut ne mogu na svom primjeru tvrdit, jer bi mi inače, ako slažem s datumima najbitnijih događanja, sat rođenja trebalo pomjerat za 13 minuta naprijed, a baš sumnjam da su ovi zapisničari tolko fulali kod rođenja..
ugl. kad mi dođe direktirana planeta u neki aspekt s natalnom planetom, obistinjuje se događaj ili stanje or whatevah u razdoblju kad je dir. planeta u okviru tog stupnja.

eto, a gledah kad mi je bila direktirana VE na nat MA, 120 natJU, samo sam bila strašno zaljubljena u jednog lika, i strašno po pitanju samopouzdanja, tonula sam ko nikad do tad - doduše imala sam i PL90MO i UR90VE i NE60VE - pa to možda objašnjava stanje..
 
mene zanima nesto vise o progresivnim horoskopima i direkcijama .Na primer po direkcijama venera na sunce sta donosi sta se moze ocekivati .I DA LI SU JACI TRANZITI ILI DIREKCIJE ILI OROGRESIJE:lol:

Pa ne moze da se kaze koja je bitnije metoda a koja je manje bitna. Sve one sluze da potvrde dogadjaj koji ocekuejemo da se desi. Pa ako sve ne pricaju istu pricu onda i nije sigurno da se nesto jako bitno te godine desava.
Elle je lepo naglasila koliko su primarne direkcije ( jedan spaten - jedna godian zivota ) bitne, i prakticne. A u tum,acenju sve imaju svoju ulogu , da potvrde vaznost nekog perioda. Zmaci uvek kada te nesto zanima, da li se se desiti konsultuj sve, pa donesi odluku ima li vajde ocekivati nesto ili nema ;)
 
slazem se sa neptunijankom - bitan događaj će biti prikazan u svim prediktivnim chartovima, što progresivnim, direktiranim, solarima, tranzitima, lunarima čak..

tako recimo ja mislim da ću svisnut 2031. :D
našla sam si oko 8 pokazatelja u primarnim (MA180UR, MO180MA, PL90VE, SA90JU, itd..), u sekundarnim (SA90SO, MO90SO/PL), u tranzitima mi SA90SA, UR90ME/MA, solar mi je shit - ASC u VI, vl VI, VIII i XII pod kvadratima, MO napadnut.. eto, svugdje mora bit ;)
 
tako recimo ja mislim da ću svisnut 2031. :D
:shock:
Predvidjanje smrti je veoma komplikovano, nezahvalno i nepotrebno.
Nije isto da li trazimo smrt osobe koja duze vreme boluje ili nekoga ko je poginuo u saobracajnoj nesreci.
U svakom slucaju ako te vozi ta ideja probaj se igrati sa MDPts saturna/marsa (tranzitima i direkcijama na te tacke) i drugih malefika i iznenadices se rezultatima.
 
super je sto ste se ukjucili na ovu temu,meni je venera po direkcijama vec na suncu desice se nesto lepo nadam se ali isto tako tranzitni saturn mi prelazi preko meseca i tu ce biti do leta neznam koliko taj tranzit moze da pokvari sve to inace mesec mi vladar petog polja a ija sam rak.....
 
sad sam bas gledala frendu koji je iznenada objavio da se zeni i da ce imat djece s curom s kojom je u vezi mjesec dana - direktirani vl 5. kuće ME mu je na SO i 120 MO vl. 7.

ti pogledaj kojim poljem ti vlada VE - simbolika tog polja se treba ispunit.
a SA preko MO i nije bas ugodan, ali moze donijet partnera i ljubav, samo i bol.. to su sade sati kad SA prelazi preko MO
 
E ovako..
Posto je ovo deo o kome ja bas nista ne znam, da li bi neko mogao da mi objasni kako se gledaju sada ove progresije?
Uspela sam ovo da pronadjem na astro.com-u, i valjda su to one....
..ali sta dalje..?
I na koji se period ovo odnosi..?
Hvala puno!
 
To se ne može napamet znati, ja odoka vidim da jesu jer ti je otprilike pomeren Asc za onoliko koliko bi trebalo ali ti i sama znaš valjda šta si oznacila da ti uradi ? :lol:

Za početak, gleda se u odnosu na natal šta se promenilo, položaj planeta i kuća - najbitnije je da se sve posmatra u odnosu na njega. Bitno je kad planeta promeni znak, kuću, ili npr neka tačka u horoskopu (Asc, MC ...) promeni znak.
 
To se ne može napamet znati, ja odoka vidim da jesu jer ti je otprilike pomeren Asc za onoliko koliko bi trebalo ali ti i sama znaš valjda šta si oznacila da ti uradi ? :lol:

Btw nije jednostavno ovo objasniti u par redova, kad si pitala "kako se gleda", treba prvo neki tekst dati kao uvod pa posle ima svrhe raspravljati. Mislim, zbog onih koji o ovome ne znaju mnogo ili ne znaju ništa.

Hajde za početak, gleda se u odnosu na natal šta se promenilo, položaj planeta i kuća - najbitnije je da se sve posmatra u odnosu na njega. Bitno je kad planeta promeni zna, kuću, ili npr neka tačka u horoskopu (Asc, MC ...) promeni znak.

Sad sam se zbinila, jer mi webhanuma rece da to nije to...
Elem,
da li mi mozes reci samo kako se gleda...znas da meni ne trebas od pocetka ;)
Odnosno da li posmatram te planete u odnosu na natalnu ili njih u toj karti , koju imam pred sobom ...medjusobno?
 
Djuro, elle ne moze da vidi na ovom chartu gde su ti natalne planete, zato kaze da ne moze tek tako da odgovori.

Za sve solar arc na astrodienstu =primarne direkcije
Posmatrate ih uporedo sa natalnim chartom a ne nezavisno.
 
Sad tek vidim, ja sam se prebacila na sekundarne progresije ... :?
Dobro da si rekla ...

Za primarne ti je dovoljan natal, pa računaš principom 1 stepen za 1 godinu. Verovatno je to i webhanuma rekla.
Npr. natalni Mars u direkcijama pređe preko vladara 8, npr ili nešto slično - može biti neka povreda, operacija i sl. Ili ako pređe preko vladara 12., eventualno 1. Ili natalna Venera kada pređe preko Sunca, vladara Asc-a, samog Asc-a ili nešto slično, može da označi zaljubljivanje, ulazak u neku bitnu vezu, brak ... sve zavisi od konteksta.

Ovo je najuopštenije objašnjenje čisto da demonstriram princip. :wink:
 

Back
Top