ugovorci

petarzabac

Početnik
Poruka
18
da li neko zna do koje godine zivota moze da se radi u vojsci, nekada je bilo do 40g starosti.
da li je zakonski da se starijem vodniku po ugovoru skine cin i da bude desetar posle 13g sluzbe na odredjeno, pa valjda se za toliko godina zna da li je neko nekome potreban ili ne.
jako je tesko kada izgubis cin a kamoli kada od vIk postanes desetar, manja plata, nema UTS-a omalovazavanje...
 
to sam cuo i ja tj. procitao u novinama ali da li i tu postoji ogranicenje u godinama, s obzirom da imam trenutno 33g i da li opet krecem od cina vodnika koji sam vec nosio 3g, pa tako dalje
 
VPU mogu da rade do 40 godina starosti osim dužnosti koje su izuzete koje mogu raditi do 50 godina.
Kad se sklapa rad na određeno vreme po ugovoru ugovara se i čin koji se nosi bez obzira koji ste čin imali ranije i kad prođe ugovoreni period a ne produži se rad ili idete na drugo FM za koje je predviđen drugi čin sklapate novi ugoovr u činu koje je predviđeno za to FM, a kad napuštate Vojsku ostaje Vam čin koji ste imali pre stupanja na dužnost ugoovrca,
:eek:
www.sbrkan.blogspot.com
 
VPU mogu da rade do 40 godina starosti osim dužnosti koje su izuzete koje mogu raditi do 50 godina.
Kad se sklapa rad na određeno vreme po ugovoru ugovara se i čin koji se nosi bez obzira koji ste čin imali ranije i kad prođe ugovoreni period a ne produži se rad ili idete na drugo FM za koje je predviđen drugi čin sklapate novi ugoovr u činu koje je predviđeno za to FM, a kad napuštate Vojsku ostaje Vam čin koji ste imali pre stupanja na dužnost ugoovrca,
:eek:
www.sbrkan.blogspot.com

znaci ja kada sam bio stv i prekinuli mi ugovor a toga dana sam potpisao nov kao des PU to je ok. bukvalno sam dobio oykaz i ponovo promljen istog dana ponovo u sluzbu jedino sam izgubio cin, pa valjda sam negde bio upisan kao stv i to vise kao da nepostoji a 7 godina sam ga nosio. jel postoje sanse da ponovo dobijem cin a ima sada i mesta?
 
Podoficira po ugovoru odavno nema. Podoficirima po ugovoru bilo je ponudjeno kursiranje da dobiju aktivnu službu, ali ih se vrlo malo prijavilo... - nije im se išlo iz rodnog grada u prekomande....
 
Postoji i ta mogucnost ukoliko ima potrebe za odredjenim kadrom zavisi od roda-sluzbe.
Licno misli da posle poslednje reorganizacije mnale su ti sanse.
Tesko ...:confused:
 
Neznam koliko si tada imao godina, da li si bio dugo u reketu... uglavnom, nakon donošenja uredba o tome da ne postoje starešine po ugovoru - svima im je ponudjeno kursiranje koje je prihvatilo zanemarljivo mali broj lica....
 
Nijednom podoficiru po ugovoru sa Batajničkog aerodroma od 2002. godine nije nudjeno da ide na bilo kakav kurs da bi se aktivirao. Podnošene su molbe za prijem u stalni radni odnos ali je to uspelo samo jednom momku koji je imao deebbbeeeellluuuuuu vezu!
2004. godine je bilo predloga od strane podoficira po ugovoru da se ide na jednogodišnji kurs da bi se aktivirali, ali ih je nadležna komanda odbila bez ikakvog daljeg obrazloženja.
2006. godine u toku transformacije, ponudjeno im je da prihvate vojnički čin i da nastave da rade po ugovoru ili knjižica pa kapija (otkaz). Deo ljudi je ovo prihvatio dok deo nije, pa tako imate VPU koji će sa kojom godinom staža postati desetar, i VPU desetara koji ima 10 i više godina staža i to je dobar deo proveo na podoficirskim dužnostima, a do kraja službe ( do svoje 40-te godine po trenutnom zakonu) će ostati desetar???
Ljudi koji su planirali profesionalizaciju u ovoj vojsci su čiste neznalice ( da ne kažem nešto gore)...
 
Kada se počelo raditi na poslednjoj reformi prestalo se prevoditi podoficire iz statusa po ugovoru u stalnu službu zbog viška podoficira nego ime nuđeno prtevođenje u status VPU ili prestanak službe.
Prekvalifikacija je bila samo za POF koji su bili na neodređeno vreme a imali su neadekvatan VES, pa je bila prekvalifikacija za informatičare i pešadince. :confused:
 

Back
Top