Uniforme M-03

Dachapbg

Zainteresovan član
Poruka
455
Juche mi je oficir,koga jako cenim,rekao da se uniforme M-03 vec nekoliko godina testiraju i da su se pokazale kao krsh.One stare uniforme su jako prevazidjene i bas su "de-mode" tj. ne izgledaju lepo.
Saznao sam da generalstab hoce da pravi nacrt uniformi ali im to bas i ne ide.
Kazu da su uniforme "Mile Dragic"jako dobre(a i super izgledaju).
Sta ciniti sa uniformama i kada ce se nasa vojska presvuci?
 
Sta ciniti?Nista,one stare nisu lose,pojedini rodovi,kao moj recimo,su tek 2003-e dobili maskirne i za obuku,dotad je nosen SMB a maskirne su bile samo"paradne"za zakletvu i posle za nosenje u drugu kasarnu posle prekomande,tako da kad malo bolje razmislimo oni su nedavno tek obukli vojsku u ove maskirne a sad bi vec da menjaju za neke bolje,nek ostave ove stare samo nek porade na kvalitetu malo (posle 10-15 pranja bas izblede) i sta fali,sem ako nece Mile Dragic da im proda ove nove po"drugarskoj"ceni a ne ko one slemove!? :)
Pozdrav 8)
 
Sve ti rekao covek.Dobre SAMO za kancelarijske poslove i manekenisanje.Ipak ih smatram dobrim jer su pokazale bar zelju da se pomak napravi i pokazale sve slabosti.Dobre su,ali ne odgovaraju potrebama onih kojima su najpotrebnije.
 
Naša vojska ima veliki problem,a to su oficiri.Ubijaju bogovsku platu i nisu u stanju da odvoje 50 e za kurs informatike.Tu bi mogli da vide i nauče mnogo toga.Za početak da posete sajt. http://www.multicampattern.com/gear.htm
Da vide šta industrija i vojna mašinerija tog zapada koji priželjkuju radi za svoju vojsku.
Mnogo je lakše uklopiti se u tal sa MD i kupiti opet izvinite ali PLAGIJAT zapadnih uniformi jednokratne upotrebe,nego kupiti kvalitetnu uniformu na koju dobijete garanciju 6 godina.Naravno da je lakše jer tu je i provizija,
jednostavnije je uvaliti vojsci naj savremenije vojne čizme BELMONDO sa đonom JNA pešadinke zamislire iz 1989 godine,nego kupiti nešto ovako http://workingperson.com/brands/1/Matterhorn+Boots.html
zamislite sa garancijom.
Neka pogledaju u svoj novčanik i napokon odvoje 50e nije to mnogo za njih,ali nama bi puno značilo.
 
Kombinezon je od istog materijala kao i uniforma,ko razume-shvatice.Kroj nije ni blizu zadovoljavajuceg.Ima ih jako mali broj.Miletova roba koju sije za Vojsku je bednog kvaliteta.Cena-True
 
@Milan_ns .... materijal je fenomenalan .... ali previse je krut .... navikao sam na one stare kombinezone ....jedino sto je kod novih sara lepsa

@m-i-m-i ..... veoma dobro znamo da je kombinezona jako mali broj ... podeljen je samo pojedincima u specijalnoj brigadi , Kobrama , VP i vrhu GS-a ( na opitovanje ) .

P.S.

Odgovor Kokiju iz NS .... nema u sredini nigde oznake mirovnih operacija ... u gornjem redu je padobranska oznaka 63.pdbr ;)
 
Naša vojska ima veliki problem,a to su oficiri.Ubijaju bogovsku platu i nisu u stanju da odvoje 50 e za kurs informatike.Tu bi mogli da vide i nauče mnogo toga.Za početak da posete sajt. http://www.multicampattern.com/gear.htm
Da vide šta industrija i vojna mašinerija tog zapada koji priželjkuju radi za svoju vojsku.
Mnogo je lakše uklopiti se u tal sa MD i kupiti opet izvinite ali PLAGIJAT zapadnih uniformi jednokratne upotrebe,nego kupiti kvalitetnu uniformu na koju dobijete garanciju 6 godina.Naravno da je lakše jer tu je i provizija,
jednostavnije je uvaliti vojsci naj savremenije vojne čizme BELMONDO sa đonom JNA pešadinke zamislire iz 1989 godine,nego kupiti nešto ovako http://workingperson.com/brands/1/Matterhorn+Boots.html
zamislite sa garancijom.
Neka pogledaju u svoj novčanik i napokon odvoje 50e nije to mnogo za njih,ali nama bi puno značilo.

Pozdrav.
Mislim da se ne radi o informatickom obrazovanju, vec o necemu sasvim drugom.
Znamo da je nasa Vojska vec godinama u teskoj materijalnoj situaciji i da i ono malo para sto dobijemo u budzetu ode na plate, penzija i osnovne potrebe, a ako se i odvoji neka "сrkavica" za opremanje tu na delo stupa korupcija, kao i u svim sferama drustva, padne neki nacelnik ili ministar sa prestola, odvuce se paznja javnosti na drugu stranu, a od opremanja opet nista. Pored toga znamo da tehnoloski zaostajemo za svetom 10-15 godina i da se to tesko moze nadoknaditi bez ozbiljnog ulaganja.
Prema tome nije u pitanju nepoznavanje kvaliteta uniformi vec svesno pokusavanje da se postigne zadovoljavajuce resenje. Ne mislim da je M03 dobar potez, ali da bi kupili nesto od stranaca treba nam mnog vise para.
 
Sto se tice kvaliteta M03 nesto je bolja od M93 ali ima nekoliko ozbiljnih mana koje nebi smele da prodju ispitivanje.
A ispitivanje je odradjeno neozbiljno. Neku od probnih serija uniforme su nosili studenti VA i njihovi komandiri i profesori koji 80 % vremena provode u anfiteatrima.
 
Sto se tice kvaliteta M03 nesto je bolja od M93 ali ima nekoliko ozbiljnih mana koje nebi smele da prodju ispitivanje.
A ispitivanje je odradjeno neozbiljno. Neku od probnih serija uniforme su nosili studenti VA i njihovi komandiri i profesori koji 80 % vremena provode u anfiteatrima.

ali proizvodjac nije MILE DRAGIC ....nego NITEX iz Nisha :nono:

RAZLIKA je ocigledna :rtfm:
 
Uniforma lepo izgleda,ali dzaba ti izgled ako nije dobra.
Bio sam u Bosni i imaju lepe uniforme,100% kupljene od NATO-vaca.

FEDERACIJA je cudo ... njihova vojska je vec u IRAQU i video sam uniforme na mojim klasicima .... desert storm original .... ipak su oni u korak sa svetom u odnosu na nas.... postroj bilo koju nasu jedinicu ... nema sanse da svi budu jednobrazno obuceni , uniforme sa 10000000000 razlicitih nijansi , razlicitih dezena .... a narocito cizme .... od JNA , preko VJ , VSiCG do VS za 1000000000 razlicitih modela. Da i nasoj vojsci daju pare imali bi i mi uniformu , opremu i zapadne plate ....ali jos uvek smo mi daleko od zapada .... ali nadam se jednog dana da cemo i mi ponovo biti medju prvih 10 u svetu . :think:
 
beli, ni Dragiceva M03 ne zadovoljava kada se koristi van kancelarije, jeste postojanija ali cim izadjes na sunce, a nedaj boze da odes na mars u njoj... vapis za m93...
poz...
 
beli, ni Dragiceva M03 ne zadovoljava kada se koristi van kancelarije, jeste postojanija ali cim izadjes na sunce, a nedaj boze da odes na mars u njoj... vapis za m93...
poz...


ona slika i jeste pre marsha ...ali zato je pametan covek izumeo rajfeslus da se skinu rukavi i mogu da ti kazem ..... odlicna uniforma ...a ja opet 1 ( vec 3 put zaredom ), doduse prosle godine od 8 marsheva 6 puta prvi ... 2 puta drugi ...ali nije lose ...i nisam te vidjao u teretani ovih dana .... ne zabusavaj ...pozdravljam te !!!

Pohvala za ovaj kombinezon jer ima rajfeslus i pozadi .... kad zagusti nema potrebe da skidas sa sebe pancir i borbeni prsluk .
 

Back
Top