Kreiranje novog OS-a

Hasterson

Početnik
Poruka
13
Ukoliko imate bilo kakve ideje o kreiranju novog Operativnog System-a uclanite se na forum
Kod:
http://www.hakerisrbija.co.nr
i ucestvujte u pravljenju Hasterson OS-a

Hasterson OS- se jos pravi i bce izbacena samo Live Verzija...
Posle zavrsetka Live verzije izaci ce i install verzija.......
 
Ma to je sve OK, ali mene je baka naucila da je bolje dzaba sedeti nego dzaba raditi;)
Ko ce praviti drajvere i programe za taj OS?
Kako to da to neko do sad nije uradio, sem linuxa(mozda nisam upucen)?
 
Prvo, ovo je, ocigledno, reklama.

Drugo, ima krs i lom OSova koji se na prave sa trzistom na umu. Mogu da sednu i da pisu OS radi svoje edukacije. Dobra stvar ako hoces da vidis kako radi hardver i da vezbas asembler ili C.
 
ljdu ovaj OS ce moci da pokrece Linuxove programe,Microsoftove Programe,Mac-ove Programe i automacki ce instairati svaki dravjver koji imate u komjuteru
Racunamo da ce verzija Live izaci za nekih 6 meseci a Full za 1god al se vec radi na Visualnim Efektima koji su 1000 puta bolji od viste i ubuntu 7.10
 
jdu ovaj OS ce moci da pokrece Linuxove programe,Microsoftove Programe,Mac-ove Programe i automacki ce instairati svaki dravjver koji imate u komjuteru
Racunamo da ce verzija Live izaci za nekih 6 meseci a Full za 1god al se vec radi na Visualnim Efektima koji su 1000 puta bolji od viste i ubuntu 7.10

1. Ebe mi se za vizualne efekte necu racunar nositi na vasar na to mozete da vatate win korisnike...
2. Praviti kombiunaciju sva ta tri os-a ne vidim poentu...
3. A bas me zanima kako ce to da izvedete bez da se windosovi programi ne pokrecu preko wina... a da istovremeno radi linux kernel windows kernel i mac kernel...
4. Zali boze vreman...
5. A ako napravite da sve to troje radi ja se prijavljujem da pojedem cd parce po parce...
Cak i source code foto sopa... i jos nekih vlasnickih softvera...
6. Prognoziram mu stabilnost kao windowsu x-2 :D
 
ako i napravimo neshto ima da platimo debelo i Linuxu i MAc-u i Ms-u i td

Razmisljate vi kako hocete niko nas nemoze tuziti vec mi njih mozemo tuziti jer ometaju razvoj drugih kompanija narocito MS..
Microsoft su tuzili i za Windows Media Player posto ometa razvoj drugih player-a..

A ti sto si rekao palce lepo ces da se najedes...

i da ovaj ce imati RAM kesiranje mozes hard da mu iscupas on ce i dalje da radi..
Zahtevace najmanje 1GB rama a za dobru konfiguraciju 4GB rama....
 
Razmisljate vi kako hocete niko nas nemoze tuziti vec mi njih mozemo tuziti jer ometaju razvoj drugih kompanija narocito MS..
Microsoft su tuzili i za Windows Media Player posto ometa razvoj drugih player-a..

A ti sto si rekao palce lepo ces da se najedes...

i da ovaj ce imati RAM kesiranje mozes hard da mu iscupas on ce i dalje da radi..
Zahtevace najmanje 1GB rama a za dobru konfiguraciju 4GB rama....

Pa bre covece ti gotovo im krades recept...Ukrasces i od Win-a i od Mac-a i od Linuxa i svi te mogu tuziti (mozda jedino ne Linux posto njega moze proizvoditi ko hoce)...Mislim ipak da je to varka i da cete napraviti neki prelaz iz DOS-a u Windows 1.x ili eventualno 2.x...Mada svaka cast ako cete stvarno napraviti tog monstruma koji ce biti svemocan i koji ce moci sve da pokrece...I jos jedno pitanje,na koje ga trziste planirate izbaciti...Mi Srbi em smo tanki sa pare em na prste mozes pobrojati one koji imaju 4 i vise GB RAM-a...
 
ljdu ovaj OS ce moci da pokrece Linuxove programe,Microsoftove Programe,Mac-ove Programe i automacki ce instairati svaki dravjver koji imate u komjuteru
Racunamo da ce verzija Live izaci za nekih 6 meseci a Full za 1god al se vec radi na Visualnim Efektima koji su 1000 puta bolji od viste i ubuntu 7.10

LOOOOOOOOOOOOO.... ....OOOOOOOOOOOL !!!

Imas li ti bar pribliznu ideju kako se pise OS?
 
LOOOOOOOOOOOOO.... ....OOOOOOOOOOOL !!!

Imas li ti bar pribliznu ideju kako se pise OS?

Nazalost imam zato strpljenja molim nemozemo da kompajliramo polu gotov OS.
Ako niste znali ceo Microsoftov OS se naklazi u C:/WINDOWS/SYSTEM32/cmd.exe ako to sjebes sjebes sve e tako radi i nas OS samo sto ce koristiti razne funkcije iz svih OS mi pravimo skroz svoje nista nekopiramo i zato kazem strpljenja molim firma ima jos 20000 drugih poslova!
 

Back
Top