Lov na srndaca
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: Lov na srndaca

Zainteresovan član Lovac Dolovac (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Lov na srndaca

Pozdrav svim lovica.
    Blizi se pocetak lova na srndaca,kakva su stanja u vasim lovistima,koji kalibar najcesce koristite za odstrel...

Dobar pogled.

Početnik bajkalski (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Lov na srndaca

Najvise hvaljen je kalibar 243 W, ali vidim da kupujes 8x57.Ako hoces jedan karabin za srndaca i za svinje, onda 8x57. Kod vojnih i policijskih penzionera M48- remontovani u lovacke karabine 8x57 mogu da se nadju i za 100 evra.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Juce sam iso auto putem prema krusevcu na samom ulasku u Veliku planu i sa jedne i sa druge strane auto puta izbrojao sam 31 grlo srnece divljaci.Pos,matrao sam 20muinuta i naiso voz oni se rastrkali.

Dr.Nitro nije na forumu
    je zauvek napustio ovaj forum kao i vecina ex kolega moderatora zahvaljuci nekima
    Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Zar nije lepo videti tako nesto i kod nas ???

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Po meni 8x57 je zadovoljavajuc kalibar i pokazao se veoma dobro.

Učlanjen
    15.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za ovaj kalibar postoje oprecna misljenja.Imao sam priliku da mi jedan lovac kaze ,, Prodaj to sto pre,, dok mi jedan stari lovac koji lovi sa 8x57 oko 30 godina, kaze ,, Sve te balistike sto ti uporedjujes, to ti je teorija , a ovo je praksa(pokazujuci na svoj 8x57), i ni jedna svinja mi nije odnela pogodak daleko,, Lovi uvek sa teskim zrnom i karabin je upucan na 200 m.(podrazumeva se sa optikom).

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Kalibar 8x57 ili 7.9 vojni razbija srnu kad je udari.Za dobrog strelca nisu toliko bitni kalibar i marka oruzija.

Nov član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Pozdarv svima,nema nekog pravila kod izbora kalibra za lov srndaca.Verovatno je istina da je idealan 243win, ali sta raditi ako u lovu na srndaca izleti divlja svinja?To je problem kod mene,vrlo cest.30-06 je idealan za te uslove.

Nov član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

30-06 izbor za sve mogucnosti

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lovac Dolovac Pogledaj poruku
    Pozdrav svim lovica.
    Blizi se pocetak lova na srndaca,kakva su stanja u vasim lovistima,koji kalibar najcesce koristite za odstrel...

Dobar pogled.
    Rano je da se krene sa lovom na srndaca
    sa lovom treba krenuti u junu
    stomir

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Druze,lov na srndaca po kalendaru Lovackog Saveza Srbije pocinje od 15. aprila i traje do 01.Oktobra.

Nov član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da pocinje 15.04. ali samo komercijalni lov

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

30-06 od viška glava ne boli, neće ga odneti sa mesta nastrela tj. pašće u vatri. Po meni je to humanije nego da ga pogodim sa 243 pa da ga jurim okolo. Možda ja i nisam dobar strelac ali mi je bar sigurnije, a i daleko humanije. Pusti priče za onog što ga je pogodio u trepavicu!:wink:

Primećen član Capreolus (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Druze,lov na srndaca po kalendaru Lovackog Saveza Srbije pocinje od 15. aprila i traje do 01.Oktobra.
    Bice da si nesto pobrkao kalendar kolega......
    Lov na srndaca je samo prosle godine poceo 15.aprila inace pocinje 1.maja i traje do 31.jula, koliko ja znam. E sad, sto ima svega i svacega...o tom, potom.

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Dr. Nitro Pogledaj poruku
    Zar nije lepo videti tako nesto i kod nas ???

Jeste, mnogo je lepo za videti....
    samo sto je postalo mnoooogo retko, plafon da vidim 3-4 zajedno, sve nesto nestali, nema ih, razbijeni da ne kazem nesto drugo....

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio gaco Pogledaj poruku
    Pozdarv svima,nema nekog pravila kod izbora kalibra za lov srndaca.Verovatno je istina da je idealan 243win, ali sta raditi ako u lovu na srndaca izleti divlja svinja?To je problem kod mene,vrlo cest.30-06 je idealan za te uslove.
    pa valjda kad ides na srndaca, ne obracas paznju na veprove.... ili obrnuto...

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Pozdrav svim lovica.

Dobar pogled.
    krajem aprila vecini mladih grla su rogovi jos u bastu....ili su tek poceli da je struzu.
    Stanje kod mene je vrlo lose, krivolov jedino cveta, divljaci uopste je sve manje, pasa lutalica ko nikad, zecice su sve potamanili a pre neki dan javio se jedan kolega i kaze da je nasao jos jednu, svezu, bacenu kozu i drob od srne....problema i nebrige napretek..
    O kalibru .....sve ste vec rekli

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Eh,tako ti je to.Krivolov aje bilo i bice ga.A sto se tice pasa lutalica,svakim danom sve vise i vise problema.Posto idem u skolu i redovno putujem,pored puteva,po atarima na sve strane lutalice.Dok je trajala sezona na fazane u nekim delovima atara umesto fazana u trskama i sumicama isteravali smo lutalice.

Nov član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Da ali trebalo bi da znas da kad pocinje sezona lova na srndaca istovremeno pocinje lov i veprova, e sad neznam kakva je situacija u vasim lovistima sa divljaci ali kod mene je to sasvi m normalno.Sto se krivolova tice kod mene su uveli jednu pozitivnu stvar,da onaj ko otkrije krivolov dobija sav novac od koji se naplati.Znate li kolika je cena za jednog srndaca?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

kod mene ide trecina ko drukne.Sad mi nije nosto jasno krivicno delo je kad je steta preko 200000din,a srndac u krivolovu ubijen je 200000 zakon kaze da za svako krivicno delo ide oduzimanje oruzija.Dali uzimaju pusku ili ne?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Citat Original postavio lamborgini Pogledaj poruku
    kod mene ide trecina ko drukne.Sad mi nije nosto jasno krivicno delo je kad je steta preko 200000din,a srndac u krivolovu ubijen je 200000 zakon kaze da za svako krivicno delo ide oduzimanje oruzija.Dali uzimaju pusku ili ne?
    Ma bre oduzimaju oružije i ako se pobiješ u kafani, a ne ako ubiješ srndaća u krivolovu, uzimaju ti oružije kojim si uhvaćen u krivolovu. A ja se slažem sa tim, mada to obično puca po ledjima sirotinje, a oni kojima to treba uraditi njima radi veza,tata,ujak,stric...

Učlanjen
    15.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Juce sam iso auto putem prema krusevcu na samom ulasku u Veliku planu i sa jedne i sa druge strane auto puta izbrojao sam 31 grlo srnece divljaci.Pos,matrao sam 20muinuta i naiso voz oni se rastrkali.
    Ceo Zlatibor nema toliko.

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Pravilnikom utvrdjen iznos za divljac ulovljenu u krivlovu:
    za srndaca u zavisnosti od poena je od 30.000 - 300.000din
    za srndaca bez rogovlja ili sa rogovljem u bastu je 100.000.
    za srnu 30.000din

Odhovara se krivicno u svakom od slucajeva a oruzje i sve korisceno u krivolovu oduzima se ili trajno ili do konacne odluke suda. Puska sasvim sigurno odlazi i sa njom dozvola za oruzje. Pa gledaj sta ces? Lovnu kartu ukoliko si negde clan, takodje gubis bar na 5 godina.
    Ukoliko si imalac oruzja mogu ti ga oduzeti i ako pravis problem u ulici ili te neko prijavi da se pobijes na javnom mestu itd...porodicne svadje i ostale gluposti.

P.S. gaco, brate znam da se u isto vreme love i veprovi....ali to je po meni sasvim drugacija vrsta lova od lova na srndace, drugacija divljac, svaki lov je gusht za sebe i zato ono rekoh.

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Eh,tako ti je to.Krivolov aje bilo i bice ga.A sto se tice pasa lutalica,svakim danom sve vise i vise problema.Posto idem u skolu i redovno putujem,pored puteva,po atarima na sve strane lutalice.Dok je trajala sezona na fazane u nekim delovima atara umesto fazana u trskama i sumicama isteravali smo lutalice.
    Na stanistima divljaci kod nas zive psi i macke lutalice, i svi se zale i imaju problem.
    Pasa ima raznih, ima i lepih lovackih i za neverovati mi je da je te pse neko namerno sibnuo napolje.:shock:

Problem je u tome sto je krivolov na svu divljac zastupljeniji od planiranog lova, trebalo bi ga bar drasticno smanjiti i nije lose uvesti stimulaciju za druk ili neki drugi vid nagrade.
    Kod nas je ovo samo za ovu sezonu, ne znam vise koja po redu nadjena koza srne, obaska sto nije nadjeno, srneca divljac nikako da se zapati i oporavi.
    Zveknuti srnu pred lanjenje, dupla steta za loviste, stvarno mi se gade takvi likovi .......

Obećava
    Učlanjen
    29.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

A sta mislite koliko tek stetu nanose nase uprave i lovocuvarske slizbe !? I ko ce njih da uhvati na delu??
    Evo, u mom mestu su skoro ubacili fazansku divljac ( jedan fazan i dve koke po lovcu), o kolicini da ne govorimo ali postoji sumnja da su ubacene koke vec iznosene, to jest ociscena neka fazanerija i opran novac!
    E sad, kako nas oni vode i koliko smo mi aktivni da to sprecimo, divljaci ce biti sve manje!

Slične teme

1. Lov na srndaca i divljeg vepra
    Autor Boki-79 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 31.07.2005., 12:00
  2. prodajem rogove od srndaca
    Autor don1982 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.07.2005., 01:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor