Moj pribor za pecanje....

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
Koj štap koristite? Dali ste zadovoljni i šta imate u planu da kupite? Mašinice, kanap, najlon, udice...
Pohvalite i iznesite kritike na pripor, da nebi i drugi pogrešili ;), jer nije jeftino:D
Zelim da razmenimo iskustva, jeste da štap treba osetiti u ruci ali i dobar preporuka, puno znači.
Ja sam prošle godine nabavio Spin Master II akcije 15-75. Blank ili prut je uvezen iz Britanije, a ovde je upakovan. Brz, varaličarski štap. 10 fit. Sa debelim zidovima, dobro izbalansiran i posle nedelju dana pecanja nema bolova u zglobovima. Prezadovoljan.
Ali u petak sam video i držao CD štap. Kakav štap, majko mila, tanak, oštar, jak, 1-3oz.
Nemam reči, ali 350 eura.
Bistro..:razz:
 
Nisam siguran na sta mislis,kompletan pribor ili na stapove na koje najcesce pecamo!?Varalicari mozda i imaju po jedan-dva stapa ali mi svestraniji imamo dosta vise pa cu ovom prilikom opisati 3-4 koja najcesce koristim!Vec sam u drugoj temi opisao match pribor ali evo ubacicu jedan copy/paste kad vec pisem o celom priboru!
Shimano Katana Match TE 420FA (fast action=brze akcije,radi vrsnom trecinom za one koji neznaju),uparen sa Shimano Sahara 3000HS GTE,dosad,za mene,odlican komplet za mec ribolov ako vam treba malo kraci stap zbog transporta (u pitanju je telematch) ali zbog toga sto je takav ima i malo redje vodjice (jer ih ima manje) nego isti trodelac pa hoce ponekad pri jakom vetru da upetlja strunu oko neke od vrsnih vodjica!
Nije predvidjeno za neki tezak ribolov jer je stap tb 20gr,i vrsne akcije,tako da ko zeli da peca iskljucivo sarana neka ipak zaobidje ovaj stap,mozda nije lose resenje isti model samo 4,5m koji je mozda i vece tezine bacanja,ali znam da je meksi stap B akcije koji bolje amortizuje nagle udare krupne ribe,onda ostaje samo problem prihvatanja ribe jer koliko vidim vecina ljudi ima neke meredovcice za hvatanje leptira,a treba vam neki sa bar 3m drskom za ovakav ribolov ovakvim stapom!
Drugi komplet je Triana Red Bul match,uparen sa Cormoran Cormaxx 3S,za krupniju ribu odlicno resenje jer ima 4.4m i tb 50gr,i recimo B akcije jer je savitljiviji od ovog prvog,ovako nesto je"must have"za vode na kojima se,na daljinama na kojima se peca mec stapom,lako navuce krupna riba,babuska,deverika,saran,amur... zasad ga nisam opterecivao ribom vecom od par kila (sarani divljaci uglavnom) ali verujem da bi izdrzao i vecu ribu,naravno uz pravilno podesen dril i odgovarajuci monofil.
E sad sto se tice prateceg pribora,najvise imam klasicnih Venturieri i Sensas veglera sa telom od 4+2gr do nekih 14+2gr sto je vec maksimum koji je meni zasad trebao,i imam pola tuceta insert ili lift veglera od 2gr,3gr i 4gr raznih proizvodjaca (imao sam i od 8gr ali je bio dug bar pola metra i nije bio bas praktican),za manja odstojanja i odredjene situacije kad je bolje koristiti lift nego klasican (recimo za deveriku,linjaka...)!
Struna mora biti iskljucivo kvalitetna a marka nije toliko bitna,nemojte ovde stedeti jer 2 ili 3 spulne kvalitetnog najlona ne kostaju puno,licno sam koristio Tuberttini sinking match strune u dimenzijama 0,14 zatim 0,15 i 0,16mm,onda Trabucco sinking match,a sad sam uzeo da probam i Awa-Shima Sinking pro 0.148mm jer je lepo ishvalise u broju 5 ili 6 Profishing casopisa pa rekoh da probam,imam i neki Shimanov 0,18mm za ekstremnije prilike ali taj je retko video vodu jer ne pecam na komercijalnim revirima,sve preko 0,18mm (match najloni se rade do negde 0,22-0,24mm) je po meni overkill,preterivanje osim ako ne pecate iskljucivo na saranskom ribnjaku!
Olova moraju takodje biti kvalitetna i meka,probao sam ih vise i recimo odlicna olova pravi domaci Streamer,njih sam dobio za neki tekst u RM-u i odlicno su mi se pokazala ali sam ih retko vidjao u slobodnoj prodaji,koristim i olova italijanskih proizvodjaca kao npr Tuberttini,ni Lineaefina olova nisu losa,itd... postoji veliki izbor kod nas!
A kad god mogu koristim i plastificirana olova ali samo krupnija od 0,15gr (sto za mec ribolov nije problem,sitnija se redje koriste) jer su ipak od plastificiranja malo otvrdnula,a oljustiti plastiku da bi postala savitljivija onda ponistava poentu koriscenja plastificiranih olova!
Sto se udica tice tu sam poprilicno vezan za jednu firmu,Drennan,najcesce koristim njihove udice Carbon Match,od velicine 16 pa do 22,probao sam i Carbon feeder i Carbon maggot i sve su dobre,za nase prilike doduse malo skuplje jer je nas narod navikao da pakovanje od 20-25 komada kosta do 100 dinara dok su ove oko 2 eura pakovanje od 10 komada ali vrede toliko,a za situacija kad mi treba vec udica nisam gadljiv ni na Owner udice,takodje su kvalitetnije i njih koristim sve do velicine 10,preko ne idem jer ne vidim potrebu!!

Sto se tice varalicarskih stapova tu koristim skoro iskljucivo DAM Seahawk 2.40 tb 10-40gr uparen sa DAM Microlite 718 (7 lagera,prima 100m 0,18,prenos oko 5:1),naravno za lakse varalicarenje,uglavnom klen i poneka kalifornijska pastrmka na Ruzno pace od 3 i 4cm,kruskice,zabice i skakavcice raznih proizvodjaca (da ne nabrajam sad sve) i naravno nezaobilazni leptiri od 0-2,inace sve to na strune 0,16-0,18mm,zavisno od broja zakacki,i to fluorokarbonski najloni italijanskih proizvodjaca (trenutno mi je namotana Gorila,ne secam se ko je bese proizvodjac) kao i Sufix,valjda americki.

Od skora sam postao vlasnik i steka Triana Ganza Rayflex (beli karbon) od 13m,uskoro uzimam i platformu,najverovatnije Tuberttini Genius K1,roler Trabucco treba da stigne za koji dan,ostalo vec imam jos samo da dokupim bar jos jedan top set da imam za svaki slucaj,3 nije puno za ribolov stekom... i do pocetka sezone pocinjem i tako da pecam!

A za poneki izlet na reku koristim ili fiksirac Colmic Cordoba 7m sa miksovanim vrhom ili bolonjez Colmic Perfekta 5m tb 10-30gr uparen sa DAM Quick Finessa 920FD,prima 100m 0,18 i mislim da je trenutno namotan Trabucco T force 0,15mm,a na rezervnoj fluorokarbon 0.16mm,to mi je sasvim dovoljno!
Inace ovaj komplet se nekima (posebno na Juznoj Moravi) cinio malo cudan jer oni dole koriste neke mikro masinice i to uglavnom plastikanere,mada ja licno mislim,iako imam malo ribolovnih dana bolonjezom,da je to skroz pogresno,valjda je logicnije koristiti masinicu koja prima odgovarajucu kolicinu najlona najpodesnijeg za to pecanje a da istovremeno bude dovoljno teska da imate dobar balans kad je montirate na stap,ne vidim kako to moze da bude losije nego neka 100gr laksa masinica ali eto,ukusi su razliciti,valjda misle da ce im biti manje zamorno da koriste lagano masinicu na bolonjez od 5-6m,makar im otkinuo ruku los balans takvog stapa!?
I to bi bilo to od mojih stapova,ostalih nekoliko necu ni opisivati (uglavnom varalicarci) jer oni vide vodu jednom-dvaput godisnje a i dao sam ih na prodaju pa nisu ni bitni!
Pozdrav 8)
 
Od mašinice koristim u poslednje vreme Shimano Stradic 4000 FA i nije mi se loše pokazala, zadovoljan sam.
Za smuđa, štuku, bucova i soma, sasvim zadovoljava. Malo je slaba za soma, ali ok.
Od najlona, poslednjih četiri godina isključivo koristim Berkly Weplysh ( tako nekako se piše :D) 0.17mm, nosivosti 22kg. Prezadovoljan. Jedino ima malu manu, lažu u debljini, deblji je nego što je napisano.
Zato sam sada kupio 0.10mm, on je tu po debljini kao PawerPro 0.15mm, ali je skoro duplo jači, 14.5kg.
Ispravlja udice kada zakačite u panj, opušteno, ali i košta 17din metar za 0.10 i 19din za 0.17, ima i za somdzije, 0.21 pa do 0.28mm nosivosti 38kg.
Kupio sam nove varalice za soma i smuđa. Rapala DT-flat 7 i Tail Dancer 5 oznake TD-5, svi hvale i govore da su među njabolje trenutnim varalicama za smuđa, pogotovo Tail D.
Ali dok ne zakčim nešto,mrka kapa:D
Još nešto nekupujte na buvljaku kanape, sve falš, ali onaj njagori. Pogotovo PowerPro, najgori fuš.
Ali me zanima dali vredi kupiti mašinice. Video sam u petak jedan matorac prodaje od Shimana i Daiwe skoro sve najbolje modele, ali nisam siguran koliko je pametno kupiti tu.
Na oko i po radu reko bi da su ok, ali garanjcija. Teško.
Dali je neko kupovao i dali vredi.
Još nešto gde mogu da nabavim kalupe za livenje glava i pošto su
 
Imao sam Robinson Elite Classic Spin 20-50gr 2.70m, klasičan niskobudžetni štap, ali vrlo lagan i oštar, (40 evra) pa sam ga izgubio! Onda sam kupio Formax Senator 10-40gr 2.70m i bio još zadovoljniji. Kao bajagi duplo pleten, mat lakiran i još lakši i oštriji od prethodnog (30 evra). Njemu sam mu letos polomio vrh kad sam ga vadio iz torbe. Onda sam kupio Pro-Speed SuprEmacy Spin 30-60gr 2.70m (1400 din) i on je ubedljivo najbolji od svih do sad. Na vatrenom krštenju je odma' dao štuku od 2 kila! Najluđe od svega je što se za razliku u ceni od, recimo Sportexa, ne dobija tolika razlika u upotrebnom kvalitetu varaličarskih štapova. Kad polomim, izgubim, ukradu mi ga, ili ga poklonim, lako ću kupiti nov za 1400 dinara. Znam da vam zvuči neverovatno, ali ako ima nevernih Toma, javite se da proverite!
 
Fresh,tesko da si nasao igde najlone 0,17mm koji nose 22kg ili 0,10mm koji nosi 14,5kg,pre ce biti da si mislio na upredenu strunu ili upredeni kanap kako ga ko zove,da se ostali ne zbune kad procitaju!
A sto se tice masinica,ja samo mogu da dodam da od ovih Trabucco i Tuberttini najlona za match ribolov,pored ovog Americkog Berkley koristim Colmic Fendrel najlon,to je mozda i NAJBOLJI Colmic najlon za masinice,ako ne i najbolji od Italijanskih proizvodjaca,zaboravio sam da ga dodam malopre i opis a greh je jer je super,a nije nesto skup!
Sto se tice masinica,struna i ostale opreme sa pijace,ako je najlon iznosen na pijacu na otvorenu tezgu,on je samim tim i osuncavan dosta puta,tako da i ako je bio nekad dobar (a obicno su neki znj primerci u pitanju,nekih firmi koje lupaju sta stignu za precnik i nosivost) posle toliko UV zraka koje su primili na tezgi nisu nizasta,tako da kupiti tamo najlon za 50 dinara jeftinije nego u prodavnici (i to neke bolje marke) je cista LUDOST!!
Sto se tice ostalih stvari,ne verujem da se moze pogresiti kupovinom plovaka,pogotovo ako znate sta kupujete,ja sam recimo nalazio Sport Comercce-ove plovke koji su nesto jeftiniji u prodavnicama,a kad kupite bar 4-5 plovka na pijaci bar jedan vam dodje"dzabe"u odnosu na cene u prodavnicama,a par puta sam nalazio i na Colmic,Perfect i jos neke jake marke i tu je onda vec prijatna usteda,znaci nesto kad na 5-6 plovaka ustedite 100-200 dinara,pogotovo kod veglera,tako da nisam protiv toga AKO znate sta kupujete,isto vazi i za olova,njih je bar lako testirati jesu li dovoljno meka ili ne!
Sto se tice pak kupovine stapova i masinica,ako su u pitanju polovne stvari realne cene onda mozda i ne bih oklevao da kupim neku Daiwu,Shimana i slicno,ali nov stap ili masinicu poznatog imena a nerealno niske cene... ni u ludilu,ko zna sta je to i ko je to djubre napravio,ali za to je vec potrebno poznavati marke koje preferirate (nije tesko nabaviti katalog,cak ni stare),i naravno znati kretanje cena pa ako na pijaci imate novu masinicu za 3000 dinara a znate da ih u radnjama nema za manje od 4000 dinara onda sto da ne,ali ako nesto kosta na pijaci toliko a u radnji znate da nema ispod 8-9-10 000,begaj od toga!!
Pozdrav 8)
 
Imao sam Robinson Elite Classic Spin 20-50gr 2.70m, klasičan niskobudžetni štap, ali vrlo lagan i oštar, (40 evra) pa sam ga izgubio! Onda sam kupio Formax Senator 10-40gr 2.70m i bio još zadovoljniji. Kao bajagi duplo pleten, mat lakiran i još lakši i oštriji od prethodnog (30 evra). Njemu sam mu letos polomio vrh kad sam ga vadio iz torbe. Onda sam kupio Pro-Speed SuprEmacy Spin 30-60gr 2.70m (1400 din) i on je ubedljivo najbolji od svih do sad. Na vatrenom krštenju je odma' dao štuku od 2 kila! Najluđe od svega je što se za razliku u ceni od, recimo Sportexa, ne dobija tolika razlika u upotrebnom kvalitetu varaličarskih štapova. Kad polomim, izgubim, ukradu mi ga, ili ga poklonim, lako ću kupiti nov za 1400 dinara. Znam da vam zvuči neverovatno, ali ako ima nevernih Toma, javite se da proverite!

Postovao si dok sam pisao pa ajd ovako da odgovorim,ja recimo sumnjam da moze biti bolji stap od 1400 dinara od stapa od 40 eura,pa i od onog od 30 eura,jel znas ti da oni imaju na njemu bar 4-5 eura zarade,aj sad upotrebi cistu logiku i pokusaj da shvatis kako neko moze da napravi ODLICAN,po tvojim recima,stap za recimo 3 eura pre putnih troskova do Evrope i ugradnje uvoznika?
Mislim da je ovo glupo i komentarisati,ko zna kakav je taj blank,ko zna kakve su karike i dal ti nece poceti da ispadaju prstenovi posle nekoliko pecanja,mozda ti ih pre struna usece ako su neki plastikaneri,dal ti je pluta na njemu uopste pluta ili recikliran toalet papir pa ofarban!? :lol:
Stvarno ne vidim objektivnost u tome sto pises jer kritikujes svaciji pribor da nije nista ma koliko dobra da je marka ili model u pitanju a sad hvalis ovo,stvarno ne vidim kako je to i dobar a ne ubedljivo najbolji stap od tih koji si imao,makar on i privukao stuku od 2kg na prvom pecanju,ne bih da zapocnem raspravu,ne bih da ga probam,jednostavno pre verujem logici!!
P.S.Nek ispravi neko naslov ove teme!!
Pozdrav 8)
 
O čemu se radi? Istočno-Evropske firme kao Formax, Robinson, Hakuyo i sl. sve lepe nalepnice preko kineskih štapova i prodaju 3 puta skuplje nego što ih košta. Ja sam našao čoveka ispod mosta, koji valja njihovu robu za realne pare! Stoje mi ovde i Formax i ovaj Pro-Speed i kažem vam da je Pro-Speed bolji. Samo što nisu registrovana firma, ne znači da su loši, pa oni prave štapove na jedno mestu SVI! Samo ću napomenuti da mi se na Robinsonu odlepilo ležište za mašinu, pa sam bušio rupicu i sipao super lepak! Sa Formax-a mi je ispao čep, a ovaj Pro-Speed ništa. Kako sam ga samo silovao vukući jednu granu... Samo nek mi udari som od 25 kg, da vidim dal' neće da izađe! Onog od 12.5 kg je izvadio 'ladno!
 
Fresh,tesko da si nasao igde najlone 0,17mm koji nose 22kg ili 0,10mm koji nosi 14,5kg,pre ce biti da si mislio na upredenu strunu ili upredeni kanap kako ga ko zove,da se ostali ne zbune kad procitaju!

Upravu si upredeni kanap. Nego sam se loše izrazio..:D
Ja znam neke koji kupujuštapove od 1000-1500, ali takođe znam da je samnom dok je bio na pecanju, kada je udario malo jaču kontru, inače je bila lepa štuka, ostao bez vrha.
Otišao i kupio drugi.
Moje mišljenje.
Pa zar nije bolje otići i dati odmah 3000-4000 din i kupiti koliko toliko dobar štap. Ili dva puta bacati 1500 dina. i čak više na kraju.
Dečko pravi grešku, jel šta udari som od 25kg i ode stap i riba. J...eš štap, ali ko zna koliko ćeš sledeći put da čekaš na tako nešto da zagrize.:p:p:p:mrgreen:
 
Pa zar nije bolje otići i dati odmah 3000-4000 din i kupiti koliko toliko dobar štap. Ili dva puta bacati 1500 dina. i čak više na kraju.
Dečko pravi grešku, jel šta udari som od 25kg i ode stap i riba. J...eš štap, ali ko zna koliko ćeš sledeći put da čekaš na tako nešto da zagrize.:p:p:p:mrgreen:

He he he, pa nije bas tako jednostavno. Pre (recimo) 15ak godina sam kupio Daiwa stap i masinu. Ne znam tacno model stapa jer je odavno pokojni, ali ako ga ikada pronadjem u podrumu napisacu i koji je, bitno je da je imao moc bacanja 100-150g. Elem, stap je bio karbonski (u onoj meri kako se to tada pravilo), masina grafitna, sve zajedno je kostalo kao kompletna oprema (3 stapa i masinice, torba, cuvarka , meredov, stolica i ranac) kod Vuka (tada se oprema prodavala kod Vukovog spomenika pa su ih posle preselili ispod Pancevca). Sta reci o stapu, bio sam tako ponosan na njega. Prava motka! Taj stap se nije savijao ni kada zakacim kamen. Uglavnom mi je sluzio za bacanje varalice na Dunavu (iza kartonke Avala). Imao sam 2 Ruzna paceta 5 koje sam dobio na poklon i jako mi je bilo vazno da ih ne ostavim u Dunavu. Na takvom stapu je veoma tesko osetiti udarac i razlikovati udarac od kamena. Ipak sam imao dosta uspeha u lovu stuke od 1-3 kg (nije neki uzitak to vaditi sa tim stapom, ali nije to sada tema). Da ne duzim, jedan dan bacam ja tako varalicu, duva neki vetar osrednje snage odjednom ucini mi se da je nesto uzelo varalicu. Kontra jednom rukom uz nesebicnu pomoc vetra i... Puce vrh. Nije bila riba, bio je kamen. Ni danas nisam siguran da li sam ja zaista u to vreme bio toliko jak ili je vrh bio ostecen... U svakom slucaju sam ostao bez poprilicno skupe igracke. Jurio sam taj vrh svuda, pisao tada popularnoj Riboreviji ali su me svi tretirali kao da lazem... Pricali da su mi podvalili plastikanera i sl.... Elem taj stap je otisao u proslost. Od tada kupujem stapove osrednjeg kvaliteta. Nikada mi se nije nista slicno desilo. Kada odem na neko privatno jezero i pohledam opremu nekog "sarandzije" koja kosta ko polovan automobil shvatam da nista ne zaostajem posebno za njim. Sve sto on moze da izvuce, mogu i ja. Jedino nemam 500m najlona i ne mogu da ubijem olovom kolegu na drugoj obali... :)

Danas sam mnogo pazljiviji sa opremom, ipak nemam nameru da preterujem u ulaganju u opremu imajuci u vidu kolicinu kapitalnih ulova kod nas. Naravno da postujem one koji misle drugacije. To vam je kao sa kolima. Svaki auto (cak i Jugo) ce vas prevesti od tacke A do tacke B, ali od kolicine ulozenih para zavisi koliko ce vam biti udobno, a naravno postoji i preterani luksuz :)

A poenta price je da oprema ne garantuje ulov ma koliko jaka bila. Iskustvo i strpljenje su presudni u izvlacenju kapitalnih primeraka.

P.S. A kada vec pricam o nikada prezaljenoj opremi ;) Da napomenem da jedna od najboljih masina koju sam drzao u ruci (od moje 7. godine do danas) je Rival 3 :) Kada mislim na kvalitet pre svega mislim na preciznost namotavanja strune, ujednacenost u radu balans... Malo je teska za sadasnje standarde... Ali da je samo malo kvalitetnije uradjena sigurno bi je jos koristio. Na zalost onaj deo koji zatvara kuciste opruge preklopnika (ko ima rivalku zna o cemu govorim) je napravljen od neke cudne legure aluminijuma i pukne posle nekog vremena. Ostali delovi masinice su vecni.
 
Drugari daj da i ja napisem sta sve posedujem od opreme. Posto sam svestrani ribolovac i sve volim da pecam napisacu samo ukratko sta posedujem od opreme jer ima mnogo da se pise. meni je svako za rodjndan od drugova donosio stapove, masine i ostalo ima svega i svacega, ali cu napisati za samo onaj pribor koji mi je drag i koji stalno nocim sa sobom.

za dubinski pribor nosim:

Dam fighter 150 jes stariji dvodelac ali jako dobar i jak stap duzine je 3m. Njih imam 2 komada jer mi je som pre par godina odvuko jedan iz rod poda ***, sta da radim krivo mi ali idemo dalje, oni imaju tezinu bacanja 100-150gr i akciju A. Na njih imam masine Catfish e sad bih morao do garaze za tacnu oznaku, ali znam da je 6-tica i da prima 0.50 najlon oko 200m. Najlon koji koristim je iskljucivo FORMAX jer je stvarno jedan od najboljih koji sam do sada koristio. Ima jaku nosivost i nosi 0,50 mm = 33 kg. Izuzetno. Zadovoljan sam. Zatim od stapova jos koristim i Mitchell Captain od 2,70 m. Imam 3 komada i tri iste Sekspir masine takodje 6-tice koje nose istu strunu, na osnovnim i 0.35 na pomocnim spulnama te sa ovim stapovima jurim i sarane jer tu staje preko 300 m najlona.

Varalicarski stapovi.

Imam 3-4 komada od kojih samo jedan stalno nosim. Marka je Marshal i tezine bacanja mislim 30-40 nisam siguran, ali lagan i brz ko munja. Akcija savijanja je C sto znaci da se savija iz drske i njega koristim za smudja za jig, za klena u prolece i za nocno pecanje na ampulu. Nosi masine Shimano saaru 4000 sa najlonom 0,22 takodje formax i nosi drugu masinu shimano Sonoru takodje sa formahom ali 0,30 za ampulu i nocno pecanje. Duzina stapa 2,70m

Musicarski pribor:


Tri stapa i to sve tri razlicite Aftme. Najpre najjaci Silstar REACT ako se secate tog mdela i AFTME 8-9 sa cekrkom silstar FG4 i DT koncem 7F, njega koristim za jezerski lov pastrmke na jezeru Lisina kod bugarske granice, jer ima jako velikih pastrmki, duzina 2.70. Zatim Dam Hipron aftme 5-6 na koji imam cekrk Dam ne secam se oznake tacno izbrisala se je, on nosi konac 5 takodje DT F, njega koristim za lov klena na jezerima, duzina stapa je 2.55m. i poslednji Browning aftma 5 njega koristim za reku sa koncem DT 4F na njemu je browningov cekrk.

Ostala oprema.

Camac za 3 osobe sa drvenim dnom ( inace na prodaju ), rod pod sa indikatorima dzekson, Sonar EAGLE, sator, cuvarke, keder kanta sa pumpicom, vrece, lampe na plin, lampe za sator, sporetic na plin, frizider na upaljac za auto, tv na upaljac za auto, stolice, kreveti na rasklapanje, sony PSP i tako jos kojekakve sitnice ...

Eto ukratko.

P.S.
Voleo bi da svako slika svoj pribor ukoliko je u mogucnosti, pa da postavimo temu da postavi slike i da ukratko objasni ako ste za da uradimo i to .. :D
 
Naravno.
Imam i ja još:D. Koristim još jedan varaličarac, Robinson Dynamic HS Pike spin 3m, 20-70g. Po gramaži je sličan predhodnom, ali u teoriji nisu. Spin Master II je pravi 75g, dok ovaj je nekih 10-35g bez obzira šta piše.
Ovaj koristim za lake glave i varalice do 10g, jer ima osetljiviji vrh i mogu dalje da bacim lakše mamce. Jako dobar štap za 50 eura, mislim da ne može za manje para da se kupi bolji štap. Ima pozadi tegove za balans. Međutim posle dve nedelje uzastopnog pecanja, zglob ruke ubija, da je strašno. Dok kod drugog nema teorije da se desi.
Štap sam upario sa mašinicom Shimano EXLAGE 4000FA. Nema Worm Shaft ili beskrajnog vijka, neslaže perfektno, ali za 60 eura, odlična:D, izvula je smuđevai i somića.... i dalje je kao nova. Svakom, normalno ko ne provodi po 300 dana na vodi, preporučio.
Imam i petljaše od 7, 6, 5, 3, joj stao mi je mozak :confused: nemo gu se setim marke.
Koristim za buborka ili šljivar, skobalje, babuške i šarane, do 2,5kg, na plovak.
Na ovaj od 7m i strunu 0.12mm Trabuko, 15 Gamakacu, moj matori pecajući skobalja, zakači na crvića štuku od 2.1kg:mrgreen: i izvuče je. :mrgreen::mrgreen:
Odličan štap košta 100eura tezak 245g, 5-10 ili15 nemogu da se stim nije mi tu štap, kod matorog je i počinje na Ku... odličan štap za te svari.
 
U-je! Pa vi ste se bas napal'li.. Kak'i bre bolovi u zglobovima?
Ja na pecanje idem sa kineskim stapom i kineskom masinicom (mislim da je marka 'xionxijao') i pecam meleze k'o luda.. Bitno je samo nabaciti cvike i sesiric..i naravno poneti sator..za svaki slucaj.. :lol:
 
Neću da dajem svoj komentar jer ja ne spadam u "normalne" ribolovce. Moj pribor košta ko nov "stojadin", ali poštujem svačije mišljenje i onog što peca sa štapom od 1400 din, a i onog ko ima štap od 1400 €. Kad tražim istomišljenike za pribor odem na www.trofej.info jer tamo ima još "ludaka" koji pecaju sa Hardy-jem, Daiwom Amorfus Whisker iili Sportex Kev Spin-om. Stelle i Twin Power-i su redovna pojava. Stara epska pesma kaže: "Boj ne bije svijetlo oružije, već srce u junaka". Pošto ja nisam junak meni treba svijetlo oružije-toliko.
 
Pa prošli put, tačnije u oktobru i novembru sam takvim održao časove u pecanju smuđa.
Sporex, mi se ne dopada, jedino kev carp, 100g, a i tu se lomim, jer Pacific bey, od 1-4oz izgleda ječe, jeste teži za 50g, ali ima duplo deblje zidove, više naslaga karbona. Oštriji štap. Kada udraš kontru, a misliš da je sitan smuđ, moraš da vodiš računa, koliko jako udraš, da mu glavu nebi otkinuo, koliko je jak.:p:p
 
Ja pecam sa štapom od 1400 dinara, ali to ne znači da nemam drugi. Poenta je bila da vam kažem kako dobar štap ne mora da bude skup, ali mnogi nisu shvatili. Imam ja i Sportex 40-gramac od 3.00m. Za ostali pribor ćutim, da se narod ne bi smorio, jer ne može svako da ga ima. Pričam o nečemu što bih svakom preporučio i što svako može da priušti!
Šta misliš, Ivanhoa, koji auto bih ja mogao da kupim kad bih sve prodao!?
 
Pa ja i nisam mislio na tebe VooDoo. To je bilo krajnje uopšteno. Rekao sam da poštujem savakog, a ja vrlo dobro znam kakav pribor i koji imate ti i Joca. I znam da to jeste vrhunski pribor.A što se tiče "filinga" kojim štapom je lepše i lakše pecati o tome neću da polemišem. Ne verujem da misliš da je isto pecati nekom koskom kao Maverom 371, ili sedeti na hoklici umesto na Rivi... Pozdrav.
 
Jos je sa tim jeftinim stapovima zanimljivije pecati. :D Secam se kad sam imao neki stap od 5-10 evra, od 2m, lagani teleskopski, pa kad udari stuka od 1-2kg. :p Bilo ju je mnogo zanimljivije izvuci, nego stuku od 3kg, stapom 2.7m koji kosta ~70e. 8)
 
Neću da dajem svoj komentar jer ja ne spadam u "normalne" ribolovce. Moj pribor košta ko nov "stojadin", ali poštujem svačije mišljenje i onog što peca sa štapom od 1400 din, a i onog ko ima štap od 1400 €. Kad tražim istomišljenike za pribor odem na www.trofej.info jer tamo ima još "ludaka" koji pecaju sa Hardy-jem, Daiwom Amorfus Whisker iili Sportex Kev Spin-om. Stelle i Twin Power-i su redovna pojava. Stara epska pesma kaže: "Boj ne bije svijetlo oružije, već srce u junaka". Pošto ja nisam junak meni treba svijetlo oružije-toliko.

Brale ja svoje misljenje delim sa tobom. Ja sam tolko novca potrosio na ispitivanje voda, terena i ostalog da kad se samo setim da sam po 3-4 sata vozio da bih pecao pola sata i vracao se nazad isto 3-4 sata, da sam danima i nocima nespavao zbog iscekivanja ribe i ponekad pesacio i po 20-30 kilometara dnevno da stignem do jezera ili reke onda me uvati muka.

Ja cenim i volim da pecam sa kvalitetnim priborom, ali to treba da se lepo finansijski isprati. Ja sam koristio Hardija jer su mi matori doneli iz Amerike za musicarenje sa Aftmom 5 ali mi se kao stap ne svidja poklonio sam ga bratu koji se raspametio. Koristio sam i do skora Fenvik ali mi se i on nesvidja nesto previse. sto bi rekli ljudi NE PASE .. daleko od toga da su to losi stapovi, ali jednostavno nekome odgovara Audi,nekome Mercedes, neko iz Yuga ne izlazi i tako .. Mogu ti samo reci kolega jednu poslovicu koju stalno izgovaram kad su ovakve polemike u pitanju a neka ti uvekj bude prisutna. U RUKAMA MANDUCICA VUKA SVAKA PUSKA BESE UBOJITA.

Sto znaci da sam lovio i stapovima kad nisam imao para koji bi sad na zabacaj pukli, ja sam vadio lepe komade i po 10-ak kila, a vaditi ih i na Hecinson stapove isti je to q. Veruj mi neznam koliko si u ribolovu, po prici vidim da si dosta iskusan ali treba covek ponekad biti i malo skromniji. U svakom slucaju drago mi je da ovde ima ljudi koji vole bas to o cemu ti pricas ;) racunajuci i mene naravno. :-)
 
Pa ja i nisam mislio na tebe VooDoo. To je bilo krajnje uopšteno. Rekao sam da poštujem savakog, a ja vrlo dobro znam kakav pribor i koji imate ti i Joca. I znam da to jeste vrhunski pribor.A što se tiče "filinga" kojim štapom je lepše i lakše pecati o tome neću da polemišem. Ne verujem da misliš da je isto pecati nekom koskom kao Maverom 371, ili sedeti na hoklici umesto na Rivi... Pozdrav.
Jedno je sigurno. Sa nekom motkom (poput mog prvog šteka- Milo 211) nikad ne bih mogao da namlatim 200 komada za 3 sata kao sa npr. Maver 371, dok sa varaličarcem od 1400 izvadim soma, jer je kod mene došao, a neki koji pecaju sa Sportexom od 300 evra su me slikali!
 
Cekajte malo ljudi,sad mesate babe i zabe,naravno da je sladje kad das malo para pa uhvatis ili veliku ili puno nesto manjih riba nego kad puknes debelu lovu pa onda ne hvatas onoliko koliko si mislio,e pa stapovi NE hvataju sami ribu,zavisno od toga koliko je ribolac dobar i koliko ima srece takav ce mu biti i ulov,a dobar stap je samo preduslov za relaksirano pecanje (jer su laksi i bolje balansirani od jeftinih),za vecu sigurnost u sebe da cete izvaditi tu"ribu zivota"a ne da molite boga da taj jeftini stap ne pukne i tome slicno...
Znaci ostanite na tome ko sta ima od pribora,bez hvalospeva ko je manja budala ispao sto je dao mnogo (ili MNOGO) vise love od vas pa ne hvata toliko riba ili toliko velike ribe,to nije kolegijalno,nisu svi ribolovci jednako dobri kao sto nisu ni svi jednako bogati,i vi bi na nekoj nepoznatoj ili siromasnijoj vodi od vase bili losiji ribolovac ma sa kakvim priborom pecali nego neki"domaci",lepo citirase neki onu staru"Boj ne bije svijetlo oruzje...",da ostanemo na tome i da se drzimo teme BEZ pominjanja cena!!
Pozdrav 8)
 
Od stapa koristim>Od teleskopskih Colmic Extreme 7 m.Mnogo dobar stap,180 gr.Ima mixovan vrh.Dalje od stapova koristim Trabucco 3.60 m koji je takodje odlican stap.Od masinica koristim Mishelinovu masinu,i Damovu sa kojom sam odusevljen.Imam i Damov dvodelni stap,ali ga ne koristim mnogo,jer vise volim da pecam na plovak>BISTRO
 

Back
Top