Moj pribor za pecanje....

ja ne ali mogu da ti preporučim ljude koji možda imaju ili nove ili polovne.
Žika, možeš ga naći petkom ili subotom ispod pančevca, videćeš prodaje samo vrhunske mašinice i štapove a imam i telefon
ili
GM servis u Dragice Pravice, oni mogu da ti poruče blank i urade kako ti želiš.
 
...ili
GM servis u Dragice Pravice, oni mogu da ti poruče blank i urade kako ti želiš.

Da nisi mislio na MG servis mozda?
I seče prste bolje od 0,18 mm, a i provodnike ako nisu SiC !
Ma gde nisu,koristim je sa Aspire BX300H,nece oni da se useku bar za deceniju!! :)
0.18mm je dovoljno.
Ja sam koristio 0.17mm spajder ali se prevše kidao, krza se po kamenju i pukne iznad podveza,jer je tanak, za voblera može 0.13mm ali je previše tanak, moje mišljnje, Jer i nenosi onoliko koliko piše, bar nekih 20%manje.
Ja sada koristim 0.20mm i ok. i dalje daleko bacam, ali ako pecaš iz čamca šta će ti daleki zabačaji.
Ali sve zavisi od terena, ako je kamenito, brzo ćeš iskidati, ja sam za dva meseca morao da kupim drugi kalem, jer se krza i puca, kada je previše tanak.
A ovi indijanci što pišu po časopisima da svi oni pecaju na 0.14mm i tanjim baci to uvodu.
NE pecam iz camca pa mi znace daleki zabacaji,posebno sa laksim varalicama od 9-11.5cm tipa Rapala Original,Smithwick Rattlin' Rogue,Calypso i Antax"imitacije"Originala,i jos neke sitnije koje su jednostavno previse lake zbog svoje velicine ali nekad riba nece nista vece od recimo 7cm,a voblerce od 6-7cm pa jos ako je plivajuce je suvise lako!
Nije mi potrebna tanja struna zbog nekih indijanaca iz casopisa jer njih maltene i NE kupujem,uzimam samo Top Fishing koji je skoro potpuno okrenut ribolovu bele ribe a za varalicarenje se drzim foruma varalicar,ovo je moja odluka bas zato sto nemam camac a i volim da pecam neznijim priborom,tako da ce na jednu spulnu da ide 0,15mm PP za jezero a na drugu 0,19mm PP za Moravu,Dunav...
A za to lako krzanje i kidanje verovatno pises o spajder strunama,za par meseci koriscenja PP od 0.19mm se nije NIKAD pokidao,a vadio sam i grane iz vode,pecao medju skoljkama na DTD (i to kolikim),ne krza se i jedino po cemu se primeti da je pecano njime je da prvih 20-30metara nije vise toliko tamne boje,sad je boje vojne SMB a ostatak tamno (moss) zelene,a sto se nosivosti tice kao da nosi 20% vise! ;)
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
Ako pecaš original strunama (pletenice ili fuzije) nećeš imati problem sa kidanjem. Na žalost originala je danas sve manje, čak i na zapadu. Ne radi se, najčešće, o podvali trgovaca već o podvali uvoznika.I još nešto isključivo treba koristiti palomar čvor za sve pletenice, fuzije i fluoro-karbonske strune.
 
Epa evo i ja da napisem nesto o priboru koji koristim!
Pocecu od plovkaroskog jer taj najvise i koristim>
Match Fox Envoy 13'/15' -stradic grm-ra 2500
Match daiwa spectron 17'/20' (moj omiljeni) stradic fb 2500
Match abu garcia konolon 13' daiwa td-r reel 2508
Direktasi daiwa tournament 8 metra i shimano perfection 7 metra!
bolognes trabucco 6m nrg
Za dubinski ribolov dva feedera shimano
Beast master feeder 12'/14' heavy daiwa regal 4000
antares feeder 11'/13 medium shimano exage 4000

Za varalicarenje malo skromnije shimano beast master 15-40 i daiwu shinobi 15-60gr

I dva musicarca jedan greys-ov (5/6) i jedan airflo (7/8)
I jos po koju masinicu od daiwe i shimana vise nemogu da se setim koje su!
Joj ali se nakupilo pribora!
Sve moze samo saranski ribolov ne dolazi u obzir jer je najdosadniji!
 
Pozdravljam sve na forumu pošto sam nov ovde ne zamerite ako nešto pogrešim nisam stigao sve da pročitam pa ako se ponavljam recite naime moli bih nekoga ko malo više zna da mi kaže a verujem da nisam sam koga to interesuje a to je
ŠTAPOVI I OPREMA firme PRO SPEED
pošto su najpovoljniji kod nas, a nemamo svi po 5-6000 d za jedan štap a volimo pecanje i boravak na vodi.
Ali bih molio činjenično a ne u smislu to s...e ili kolko novaca tolko muzike...
Unapred hvala
 
pa znas kako ces ... rodjace ako mene pitas .. AKO TEBI STAPOVI LEZE U RUCI, i ako ti odgovaraju ti ih kupi .. ako ne nemoj :) i jos nesto nemoj da kupujes dobre stapove ako ne planiras da se bavis time u buduce. to ti je moj najiskreniji savet !!!
 
Pozdravljam sve na forumu pošto sam nov ovde ne zamerite ako nešto pogrešim nisam stigao sve da pročitam pa ako se ponavljam recite naime moli bih nekoga ko malo više zna da mi kaže a verujem da nisam sam koga to interesuje a to je
ŠTAPOVI I OPREMA firme PRO SPEED
pošto su najpovoljniji kod nas, a nemamo svi po 5-6000 d za jedan štap a volimo pecanje i boravak na vodi.
Ali bih molio činjenično a ne u smislu to s...e ili kolko novaca tolko muzike...
Unapred hvala

Poz. ribolovac. Ja od PRO SPEED imam jedan dvodelni stap od 2,7m i akcije 150g.
Koristim ga jedino kad idem na jezera,kao potonjak .Obicno za soma. Zviznem ga jedno 100-150m u daljinu i neka ga.
A recimo za blinker tesko neki od PRO SPEED-a da valja, imas recimo Karsona koji
je nekih 3000-3500din, italijanski nije los.
 
Lepo, mozda ne bas 150, ali skoro.Bas sam pratio na struni.Hranilicu ne skida(pravljena ima jedno 50g)
Pa stavim hranu, pa glista na dve udice...Tezak stapina ko tuc.Imao sam par ulova soma(manji komadi)
na njega.Kao da vadis drvo, nikakav otpor. Poz...
 
Imam i Ja malo tije stapa , vakije il nakije ali ko loviti umije (ribu) njemu dvije . Sam zato Ja nabacio stapa dva , sa dve makine ljute . Prvi bese ime staroslavno iz drevnije Alemanski zemalja , Sportex zvani od miloste strela ito crna usred dana bela . Drugi mudrost sa istoka skuplja i prasinu mog ormana pride , ko god hoce Shimano da vide , nek se meni javi jeftin ce da bidne .
Da se ne ludiram vise ovaj Shimanac je Nexave od 60 grama sa Tehniumom 4000FA i sluzi mi za rudarenje po kamenjarima izmedju Kladova i Tekije , tamo je puno kamena i zmija pa ako se sa njim i branim nije mi nesto puno ni zao . Sportex Black Arrow 80gr ko i svaki drugi a na njemu je Spro Blue Arc , cini mi se da ima neku oznaku 9000 il.i slicno nisam bas siguran iako sam masinom vise nego zadovoljan , tog lepotana vozim u futroli i vadim ga samo na keju ispod HE Djerdapa gde je ravno i gospodski se peca .
Od struna sam isprobao sve i na kraju dosao tu gde jesam PowerPro 0,18 imam ga vec par godina , grebem se od Kanadjani kada se vrcu da letuju kod nas a tamo to nije ni skupo , 130 metara desetak eura , valjda jer nisam platio jos ni jedan kotur , sve sam dobio na grebgreb .
Da se sad ogresim , Ja mozda nisam bas expert kao ovi Mladjini ali ja bracio i sestre ribolovci i nisam osetio neku preveliku i prebitnu razliku u pecanju sa ovim od 70 eu i onim od 250 eu , kao bilo da bilo vise manje se sve svodi na dobru kontru i jaku masinu i smudj je na obali ......:cool:
 
Gde bas Mikado nadje?Smudja ti je bolje loviti dzigovanjem,on je ipak riba dubine sem sat vremena u sumrak i zoru,imas Berkeley Skeletor u Formax-u na lepom popustu sa 10 000 na 6 000 dinkica,odlican stap za dzigovanje i vrlo dobar stap za vobler (neki kazu da je malo tvrdji ali to znaci da mozes bacati i voblere sa vecim otporom,sa ribom na sebi je fino elastican)!
Pozdrav :cool:
 

Back
Top