Moj pribor za pecanje....

zanima me kakav stap i masinicu (koju marku) bih mogao da kupim za 100-120e posto nisam toliko upucen pa pretpostavljam da vecina zna bolje od mene. unapred hvala!!!!!

Pošto govoriš o jednom štapu i mašinici, predpostavljam da ti treba za varaličarenje ili dzigovanje. Za taj novac možeš solidan štap i solidnu mašinicu. Ali moraš da kažeš za koje terene ti treba. Mašinicu bi ti preporučio Spro blue arc 3 ili 4, ali opet zavisi, nije skupa od 5000-6000 din, dobra mašinica, metalna, worm shaft, ili unakrsno slaganje, za te pare moje mišljenje nema bolje. Ali onda moraš da skratiš na štapu, što se tiče kvaliteta.Možeš Robinson, Dam, Shimano, ispod Pančevca, koliko duša želi. Ali petkom, tada imaš najveći izbor. Malo sam slabije upućen u štapove nižeg kaliteta, tako da nemogu da ti nabrojim modele. Ali nikako preko 60g akcije. 20-50, 30-60, 15-40g, ali opet kažem, zavisi od terena, dali je bara, jezero ili Dunav, Sava, Tamiš, dužina najbolje 3m eventualno 2,7m.
Bolje prvo kupi štap, pa tek onda mašinicu.
Daj više para za štap, ***** dobru rolu, nju možeš i kasnije da kupiš.
 
Potreban mi je štap 100g, ali pravi 100g ne kinez, piše toliko , staviš 30g a on samo što nepukne.
Treba mi za teško varaličenje ili dzigovanje, lovi se smuđ, ali se očekuje i som.
Gledao sam Sportex turbo 5 100g bobar štap, 190 eura
Sportex kev sea spin 100g, isto mi se dopada, cena oko 250 eura
i Pacifik bay, 1-4oz, 210 eura. Ovaj je dosta oštriji od prednodna dva.
Zanima me dali neko ima od ova tri modela ili dali je pecao, jer nemogu da se odlučim.
Tri različita štapa. A moram da nabavim u skorije vreme.
Ako ima neki bolji model, preporučite. Shimano i ostale kineze nemojte:D
 
Tako treba,samo da to sad ne bude"za dalju prodaju kolekcionarima"nego da te vidimo da malo ucestvujes u ovim normalnim temama sa nekim svojim iskustvom iz ribolova,mozda bas i sa tim priborom (mnogo ljudi peca na stariji pribor zasto sto je uglavnom bio visokokvalitetan za to vreme,a i danas je samo nije toliko savremen) a ne samo u"onim"temama sa"onim"likovima kao nekad! ;)
Pozdrav 8)
 
Potreban mi je štap 100g, ali pravi 100g ne kinez, piše toliko , staviš 30g a on samo što nepukne.
Treba mi za teško varaličenje ili dzigovanje, lovi se smuđ, ali se očekuje i som.
Gledao sam Sportex turbo 5 100g bobar štap, 190 eura
Sportex kev sea spin 100g, isto mi se dopada, cena oko 250 eura
i Pacifik bay, 1-4oz, 210 eura. Ovaj je dosta oštriji od prednodna dva.
Zanima me dali neko ima od ova tri modela ili dali je pecao, jer nemogu da se odlučim.
Tri različita štapa. A moram da nabavim u skorije vreme.
Ako ima neki bolji model, preporučite. Shimano i ostale kineze nemojte:D

Sportex Turbo 5 je dosta "motkast" štap, vrlo tvrd i oštar, jako teško lansira lake varalice (čitaj:voblere), ali je za teške džig glave (silikonce) i kašike dobar izbor. U dužini od 3 m je loše balansiran i vuče u napred, a i poveća težina mu je mana.Kev Sea Spin je puno bolji izbor, pogotovo ako se radi o staroj seriji rađenoj u Nemačkoj. Ove nove serije se rade u Južnoj Koreji. Taj štap ima mnogo više "dušu" od prethodnog, jači je i žilaviji, a ima i dosta rezervne snage za pumpanje soma. Lakši je od prethodnog i ima bolji balans.Za Pacifik Bay sam samo čuo da je dobar-nikad ga nisam držao u ruci pa ni pecao njime.Shimano modeli Aspire, Lesat, Cardif i sl, ni u ludilu nisu kinezi i to su odlični štapovi.Najskupli modeli se rade i dalje u Japanu, a malo jeftiniji u Maleziji (takođe vrhunski).Shimano ima bofl koji se radi u Kini, ali to ćeš cenom i izgledom odmah da prepoznaš.Pozdrav
P.S. Molim te nemoj na smuđa ovim štapovima. Prejaki su, a ni zec se ne lovi topom, a može...Uzmi upola lakši ako baš bacaš daleko teške džigove, a iz čamca je i Sportex Kev De Luxe od 30 g i više nego dovoljan, ako želiš da osetiš kontakt ribe sa varalicom.
 
Smuđa lovim spin master II.
Sada kada je dunav mali u Đerdapu, na mestima kojima se pravi brzak mora olovo preko 40gr. A oko Beograda iz čamca, nemožeš ispod 35g.
Do tih težina mogu sa mojim štapom i preko tih gramaža nije problem, ali nije to, to. Oseća se da naprezanje štapa. To je prvi razlog.
Drugi, sada u proleće, som često uzima i voblera i silikonca, možeš sa lakšim šptapom, ali ćeš tri ispustiti a jednog izvaditi. Ako je jak štap, jake su i kontre, jer mora da se probije gornja usna soma. Ovde govorim o ozbiljnim ribama, od 30kg pa naviše.
22.03. moj drugar i ja smo u razmaku od sat vremena ispustili obojica po jednog soma, uzeo je orku seda od 7 cm, belo crne boje, glava 18 g, udica 4/0, ne obična, karbonska.
Lupiš kontru za smuđa, ali nije dovoljno, držao sam ga nekih pet minuta i on odprilike isto toliko i otkačio se, slaba kontra za njega, nije ga dobro ubola. Kada se kod 75g štapa vrh nađe u vodi, nije za šalu.
E zato treba jači štap. Za ovakav perjod, kada kontriraš da nemoraš da razmišljaš dali je dovoljno jaka.
 
Imam problem.
Ne mogu da pronađem Nils Masters voblere, nema više uvoznika, ima neki iz NS koji radi kopije ali nisam siguran koliko su dobre.
Pop fish, video na delu kako su lovne za smuđa, ali nemogu da ih nađem nigde. Jako dobro daju ribu, pogotovo 3 i 5 cm. Dobio sam samo jedan komad na poklon i ostao bez njega:(.
 
Bistro ljudi.Ja od stapova koristim za plovak macth linein 4.2m,bolonjez takode linein karma 4000,Falcon bolonjez 5m.Musicarac Ron Tompson,varalica Shimano super cast 2.7m 20-40akc.fider Milo a masinice Alcedo match 300,Dve okume vel.2000 i 3000.D.A.M Qiuck mach draga mi rolna caletova ix 80-tih nedavno sam kupio kod Travara Ryobi aplausse i prezadovoljan sam..
 
Od mašinice koristim u poslednje vreme Shimano Stradic 4000 FA i nije mi se loše pokazala, zadovoljan sam.
Za smuđa, štuku, bucova i soma, sasvim zadovoljava. Malo je slaba za soma, ali ok.
Od najlona, poslednjih četiri godina isključivo koristim Berkly Weplysh ( tako nekako se piše :D) 0.17mm, nosivosti 22kg. Prezadovoljan. Jedino ima malu manu, lažu u debljini, deblji je nego što je napisano.
Zato sam sada kupio 0.10mm, on je tu po debljini kao PawerPro 0.15mm, ali je skoro duplo jači, 14.5kg.
Ispravlja udice kada zakačite u panj, opušteno, ali i košta 17din metar za 0.10 i 19din za 0.17, ima i za somdzije, 0.21 pa do 0.28mm nosivosti 38kg.
Kupio sam nove varalice za soma i smuđa. Rapala DT-flat 7 i Tail Dancer 5 oznake TD-5, svi hvale i govore da su među njabolje trenutnim varalicama za smuđa, pogotovo Tail D.
Ali dok ne zakčim nešto,mrka kapa:D
Još nešto nekupujte na buvljaku kanape, sve falš, ali onaj njagori. Pogotovo PowerPro, najgori fuš.
Ali me zanima dali vredi kupiti mašinice. Video sam u petak jedan matorac prodaje od Shimana i Daiwe skoro sve najbolje modele, ali nisam siguran koliko je pametno kupiti tu.
Na oko i po radu reko bi da su ok, ali garanjcija. Teško.
Dali je neko kupovao i dali vredi.
Još nešto gde mogu da nabavim kalupe za livenje glava i pošto su

Ako nije tajna, gde ima da se kupi struna na metar?
 
Sigurno misli na upredenu strunu pa mu je skupo da kupi celu spulnu za 10-ak eura!?Ne vidim zasto bi kupovao na metar,jedino ako bi da uradis nesto slicno kao ja kad sam bio klinac,tad sam posle odgledanih par kaseta o saranskom ribolovu kupio 10 metara upredene strune u Nisu kako bih napravio nekoliko sistema za sarana od upredene strune kao predvez,ali sad vec ima specijalnih predveza za to ako ti za to treba,a za pecanje ti ne vrsi posao kupovina"na metar'!
Pozdrav 8)
 

Back
Top