Moj pribor za pecanje....

ako se neko smeje Dam Finesse masinici,taj je jako pametan :)
ja imam 2 stapa za varanje:Inter Fish dvodelni 3 m sa Shimano Stela SW masinicom i stari Silstar telskopski stap 2.70 sa DAM Finesse 330 .... i cesce se hvatam za ovaj drugi.
i ja bih da nabavim jednu DAM 110
Добро вече,да ли још увек имате Interfish штапове и ако имате који су модел?
 
,,, planinske reke i rečice , za lov pastrmke,,,
Silstar 1.80 ,Abu Garsija/Black max/,,,konac od 0.18 do 0.25 ,,,,
IMG_20201114_140550822~2.jpg
 
Koi shtap duzmem, pecanje sitne bele ribe mozhda do 1kg, da mozhe plovak i varalica, pochetnichki sasvim
Pa zavisi od vode na koju bi izlazio da pecas... Ako nema niskog granja da ti smeta mozes bilo koji stap od 3-4 metra da uzmes za plovak, lakse je sa njim, pogotovo ako imas trave do obale ili je plitka voda.Ili ako je brza voda da duze vreme bude mamac u vodi. Za varalicu ja koristim 2m , lakse se baca i kontolise kad namotavas. Mada cesto prevezem na taj stap i plovak, posto obicno pecam na mirnoj, sporoj vodi.
Sve ti je stvar navike, sad ima tih jeftinijih stapova pa mozes da probas i jednu i drugu opciju. Posle ako ti se svidi ili vidis da treba nesto bolje, uzmes kvalitetniji pribor.
 
To sam i misio, reko oko 3m bi bilo idealno, ja i to shto kazhesh uzecu neki polovan davidim dal sam se istripovo il mi se zaista peca.
Mozda ce ti za bacanje varalice biti dugacak, pogotovo ako nisi iskusan... Ali probaj na plovak, videces da li je za tebe ili ne.
Ako pecas na divljim vodama ne ocekuj da upecas pun gepek ribe, generalno reke su sve siromasnije ribom, ali odmor, mir i tisina je neprocenjiv deo pecanja :)
 
za mirne vode i spore reke štap od 3.80 pa kao za početnika do 4.20 , brze i divlje vode , opet za početnika , obično je to za varaličarenje štap 1.80 , a kasnije može i 2.10
To sam i misio, reko oko 3m bi bilo idealno, ja i to shto kazhesh uzecu neki polovan davidim dal sam se istripovo il mi se zaista peca.
izlazi što više na vodu , beži od smoga i galame
nek ti je _ bistro_ )))
iPS , a za mušičarenje to je već druga priča blago nama ti kreni na pecanje ostalo će samo doći
 

Back
Top