Iseljenje i novac - pravila i procedura

ako imas imigrantsku vizu sa njom imas pravo da jednokratno prebacis novac sa racuna u nekoj domacoj banci na racun na tvoje ime u stranoj banci...jedini problem je sto ni u jednoj stranoj banci neces moci da otvoris racun dok ne dobijes lokalna dokumenta a najcesce i dok ne odes licno tamo....ako iznosis pare u keshu, limit ti je 2000 eura...sve preko toga rizikujes da ti za slucaj da odluce da te pretresaju, oduzmu uz krivicnu prijavu...Jedino resenje je otvaranje dinarskog racuna i Visa Electron kartice, pa onda namenskog deviznog racuna koji je vezan za tu karticu i koji ce ti omoguciti podizanje novca na bankomatima u inostransvu uz neku malu proviziju...
 
Hvala puno. Što se keša tiče, mislim da su limit podigli na 5,000 eura.

A pitanje u vezi prve varijante. Da li je moguće da ja sa nekom dozvoljenom sumom odem iz zemlje, tamo otvorim račun, a da mi roditelji odavde prebace ostatak iz banke u banku? Kako da dokažu da sam ja tamo legalni imigrant?

I druga stvar: kako proći u ovom slučaju Kanadjane i njihovo imigraciono koji me obavezuju na minimum 10,000 kanadskih dolara?
 
...evo na ovom linku imas neke propise o iznosenju novca:

http://www.carinskatarifa.com/propisi/devizni/16230.html

pogledaj narocito tacke 1 i 7.

Sto se tice Kanadskog imigracionog, ja ti na to ne mogu dati konkretan odgovor, mozda bi neko sa ovih kanadskih diskusija mogao bolje da ti pomogne...mozda Kllika...mislim da on zivi u kanadi.
Kada su amerikanci u pitanju, oni samo traze da im na razgovoru u ambasdi dokazes da posedujes neku imovinu, bilo da je kesh u banci ili nekretnine koje u slucaju da ti ta sredstva budu neophodna za zivot ti uvek do njih mozes da dodjes, kako ne bi bio na teretu drzave....oni te nikada nece na ulasku u zemlju proveravati da vide koliko ti para imas kod sebe ili na racunu u nekoj njihovoj banci...mozda je nesto drugacije kada je u pitanju Kanada...to stvarno ne znam. Mislim da bi cak i u slucaju da proveravaju imas li novac Visa kartica sa namenskim deviznim racunom sa odgovarajucom sumom na njemu bila ok dokaz....
 

Back
Top