BuDuCi SrEdNjOsKoLcI

Bliznakinja

Poznat
Poruka
9.783
.....Da li vas hvata panika od prijemnog?
Kako se osecate sa obzirom da se ove godine rastajete sa drustvom sa kojim ste proveli najlepse klinacke godine?Pitanje i za srednjoskolce i starije...kako ste se navikli na srednju,da li je bilo tesko?
Nesto mi se ne ide u srednju,ali sta cu kad nemam izbora :cry: :cry: I jos jedno pitanje:da li ste ostali u kontaktu sa drustvom iz osnovne?
 
Ja jedva cekam da krenem u srednju.Hocu da upoznam nove ljude,a ovo drustvo me je odavno smorilo i nije uopste tako jako da bi mi bio tezak rastanak.Stavise jedva cekam da se resim nekih osoba i da ih nikad vise ne vidim.Nadam se da ce u srednjoj biti bolje.
 
Fiorella:
Ja jedva cekam da krenem u srednju.Hocu da upoznam nove ljude,a ovo drustvo me je odavno smorilo i nije uopste tako jako da bi mi bio tezak rastanak.Stavise jedva cekam da se resim nekih osoba i da ih nikad vise ne vidim.Nadam se da ce u srednjoj biti bolje.

Veruj mi...Osnovna je "zlato" za srednju...)
 
Bliznakinja:
.....Da li vas hvata panika od prijemnog?

Prijemni nije opasan ukoliko na vreme pocnes da vezbas i ukoliko imas odredjeno predznanje.
Ja sam sve zadatke iz matematike zavrsio jos u martu i posle se smejao onima sto su ganjali casove 10-ak dana pred prijemni.
Bliznakinja:
Kako se osecate sa obzirom da se ove godine rastajete sa drustvom sa kojim ste proveli najlepse klinacke godine?Pitanje i za srednjoskolce i starije...kako ste se navikli na srednju,da li je bilo tesko?
Da i ja sam imao mnogo dobro drustvo u osnovnoj, ali u srednjoj (iako sam kukao skoro celo prvo polugodiste) mogu da kazem da je jos bolje (sada smo nekako i stariji i lakse razumemo jedni druge i mnogo bolje odnose (drugarske) imamo nego u osnovnoj.
E jedino sto me nervira u srednjoj je to sto se porfesori mnogo cesto menjaju. Od porsle godine 4 komada, a otice jos bar dvoje do kraja godine (vec raspisan konkurs)
Bliznakinja:
Nesto mi se ne ide u srednju,ali sta cu kad nemam izbora :cry: :cry: I jos jedno pitanje:da li ste ostali u kontaktu sa drustvom iz osnovne?
Zasto nemas izbora? :? Na to te niko ne moze naterati osim ako ti to ne zelis. Srednja skola nije obavezna.

Sto se tice starog drustva ostao sam u kontaktu sa onima sa kojima sa kojima sam se lepo slagao i u osnovnoj (od 30 nas u odeljenju mora uvek biti neko ko te nervira :wink: ).
 
meni je bilo frka kako ce mi biti u srednjoj,ali smo se svi vec prvi dan `zgotivili` i drustvo mi je stvarno super.sto se tice ovih iz osnovne,i dalje se svi druzimo skoro kao pre i nije mi zao sto smo se rastali.

a sto se prijemnog tice...opusteno! 8)
 
Kod mene je to bilo drugacije, posto nisam upisivala regularnu gimnaziju, nego srednju muzicku.
Prijemni nam je trajao 3 dana – jednog dana – teorija i sofedjo, drugog dana instrument (ko hoce na instrumentlni odsek) i treceg test inteligencije i muzickih sposobnosti.
Sa jedne strane je laksi od prijemnog po gimnazijama – ne meri se nauceno, na prijemnom ne postoji matematicki zadatak koji ima jedno resenje – ali, sa druge strane je mnoooooooogo tezi, jer meri upravo urodjene sposobnosti (koje imas ili nemas, i nazalost – ne mozes ih nauciti i steci), kao i sposobnosti izvodjenja i snalazenja u novim situacijama (citanje melodijske i parlato vezbe a prima vista).
Svi iz osnovne zivimo u istom kraju, ali sam, za ovih 6 godina, na ulici srela samo 5-6 ljudi. Sa 4-5 odrzavam kontakt, ne narocito blizak (najbolji drug mi je iz osnovne), samim tim sto se po gradu krecemo u razlicitim krugovima, i studiramo razlicite fakultete. :?

Ali, kad se samo setim… poslednji dan osnovne… nisam znala da ce mi rastanak sa odeljenjem toliko tesko pasti…
Ali, eto, rasuli smo se… I jako malo ljudi je odrzalo kontakt sa svojim drugovima iz osnovne.
Da znas, rado bih se vratila u ta vremena… Samo tada sam bila bezbrizna potpuno… Srednja – tu su vec poceli ispiti, a i sad – isto kao u srednjoj, nemam ni dana odmora, radimo domace zadatke… Ko mi je kriv kad sam izabrala takav fakultet…
Osnovna je najlaksa bila… :cry:
 
Prva recenica koju ce SVAKI prof u srednjoj da vam kaze na svom prvom casu je "Srednja skola nije obavezna i mi ne moramo da vas trpimo", a druga "Mi smo profesori, svi smo zavrsili fakultete i nemojte da nas zovete nastavnicima".....profesori ce posle tog "nastavnice" ili da se duboko uvrede ili da se uopste ne odazovu.
Drustvo moze da bude da bude dobro, moze i lose. Odeljenje moze da ti bude slozno ili ne, ali to sve jako malo zavisi od tebe.
Sa drustvom iz osnovne se neces toliko druziti ako odu u nove skole i svako upozna neko drugo drustvo, ali ako ti je do nekih ljudi stalo, uklopices da se druzis i sa jednim i sa drugima.
Veliko olaksanje za prijemni je sto vi (mladje generacije) polazete u svojoj skoli, svom poznatom okruzenju, sa poznatim ljudima u okolini.....Nama starijima je bilo mnogo teze :cry: A taj prijemni jeste bio stresan, ali nije ni blizu kao prijemni za fax, zato uzivajte :wink:
 
Кулиража:
Bliznakinja:
.....Da li vas hvata panika od prijemnog?

Prijemni nije opasan ukoliko na vreme pocnes da vezbas i ukoliko imas odredjeno predznanje.
Ja sam sve zadatke iz matematike zavrsio jos u martu i posle se smejao onima sto su ganjali casove 10-ak dana pred prijemni.
Bliznakinja:
Kako se osecate sa obzirom da se ove godine rastajete sa drustvom sa kojim ste proveli najlepse klinacke godine?Pitanje i za srednjoskolce i starije...kako ste se navikli na srednju,da li je bilo tesko?
Da i ja sam imao mnogo dobro drustvo u osnovnoj, ali u srednjoj (iako sam kukao skoro celo prvo polugodiste) mogu da kazem da je jos bolje (sada smo nekako i stariji i lakse razumemo jedni druge i mnogo bolje odnose (drugarske) imamo nego u osnovnoj.
E jedino sto me nervira u srednjoj je to sto se porfesori mnogo cesto menjaju. Od porsle godine 4 komada, a otice jos bar dvoje do kraja godine (vec raspisan konkurs)
Bliznakinja:
Nesto mi se ne ide u srednju,ali sta cu kad nemam izbora :cry: :cry: I jos jedno pitanje:da li ste ostali u kontaktu sa drustvom iz osnovne?
Zasto nemas izbora? :? Na to te niko ne moze naterati osim ako ti to ne zelis. Srednja skola nije obavezna.

Sto se tice starog drustva ostao sam u kontaktu sa onima sa kojima sa kojima sam se lepo slagao i u osnovnoj (od 30 nas u odeljenju mora uvek biti neko ko te nervira :wink: ).
otprilike dodje mu tako i za mene... :lol:
 
Bliznakinja:
The Last Unicorn:
Ono sto mene najvise frustrira kod prijemnog je sto ti je buducnost prakticno odredjena na osnovu ta dva testa.

Svakim danom me sve vise hvata panika...
:cry:
upravo tako je i samnom :cry:

Zasto ti je buducnost odredjena sa ta dva testa :roll:

Upises gimnaziju i tek za 4 (cetiri) godine ce ti buducnost biti odredjena zahvaljujuci testu.

Ne znam zasto vas hvata panika. Radite u skoli u kojoj ste proveli 8god. zivota (vecina), sa svim ljudima koje poznajete....
Ja sam to radio u sali za fizicko :lol:

E sad nadam se da nije problem ni prepisati. Kada sam ja to radio iz matematike su 20 bodova imali oni koji su jedva dvojku izvlacili tokkom cele osnovne, tako i sa Srpskim
 
Jaoooo kako mi nedostaje osnovna...smrc! :cry:
Sve bih dao da se vratim sada tamo...
Ali ponekad mi je i drago sto sam konacno zavrsio...
Ja bar ne moram da polazem 6 predmeta na prijemnom xaxaxaxa :D
Videces, bice ti zesce cimanje u srednjoj, ali ces morati da strebassssssssssssss BRUKA!!!!!! :wink:
 

Back
Top