Velika emocija - skrivena agresija

Pipi Langstrumpf

Buduća legenda
Poruka
31.793
I tako...malo-malo neko pokusha da nam proda agresiju kao vrhunac ljubavi...

Kada dechko peva devojci u tri nochu pod prozorom iz sveg glasa, a ona ga pre toga ostavila,kada cura preti da che da se ubije ako on ode, kada je on zove na svakih 10 minuta jer ne mozze bez nje, a zapravo je proverava, kad mu se ona rasplache chim nije po njenom, kad joj on nochi pod prozorom i baca kamenchiche na isti,kad mu ona sprema sobu i premeshta stvari, kad on nju ubedjuje da je nije prevario ili da vishe nikad neche dichi ruku, kad silovatelj kazze :"chuti, nechu ti nishta" , kad ona preti da vishe neche videti decu,kad joj on shalje gomile preskupih poklona da bi je pridobio, kada ljubomora vlada u ime ljubavi i josh mnogo toga....

Jel' vam se desilo nekad da ste se osetili ugrozzeno i napadnuto nechijim nachinom izrazzavanja "ljubavi"? Koji je to nachin bio?
 
nije mi se desilo ni od koga
prvo sto i na sam nagovestaj takvog ponasanja jasno pokazem kako ne tolerisem to,barem onoliko koliko je u mojoj moci...a mislim da do sada nisam nesto previse cesto ni naletala na takve ljude...ne volim takve licnosti,ne tolerisem,niti se druzim sa njima...ali znam ljude koje su imali slicna iskustva.
 
I tako...malo-malo neko pokusha da nam proda agresiju kao vrhunac ljubavi...

Kada dechko peva devojci u tri nochu pod prozorom iz sveg glasa, a ona ga pre toga ostavila,kada cura preti da che da se ubije ako on ode, kada je on zove na svakih 10 minuta jer ne mozze bez nje, a zapravo je proverava, kad mu se ona rasplache chim nije po njenom, kad joj on nochi pod prozorom i baca kamenchiche na isti,kad mu ona sprema sobu i premeshta stvari, kad on nju ubedjuje da je nije prevario ili da vishe nikad neche dichi ruku, kad silovatelj kazze :"chuti, nechu ti nishta" , kad ona preti da vishe neche videti decu,kad joj on shalje gomile preskupih poklona da bi je pridobio, kada ljubomora vlada u ime ljubavi i josh mnogo toga....

Jel' vam se desilo nekad da ste se osetili ugrozzeno i napadnuto nechijim nachinom izrazzavanja "ljubavi"? Koji je to nachin bio?

Na moje "gotovo je", dao gas do daske, vozio "300"na sat po klizavom i mokrom kolovozu...Tolika je njegova ljubav, rekao je, k'o ta brzina...
Otad mi ostala falinka- kad je kišovito, ja vozim ludo, ne bih li strah tako pobedila...I nikako mi ne uspeva...
 
velika emocija=skrivena agresija ahh ne mora da znachi :lol:
alii naravno da ako nas partner izda ili nja nja nja, da cemo, samim tim shto smo atome energije usmeravali ka njemu, pozitivne..isto tako usmeriti, ako ne i vishe negativne, ..chitajte dnevne novine..voleo je, voleli se, ubio je, ubio se..to je emocija :mrgreen:
nadam se da nisam promashila mute :)
 
Jao jeste. Ja bila klinka, druga god srednje, a on 5 godina stariji. Ja mu rekla da necu vise da se vidjam sa njim (posle nekih mesecak dana veze) a on dodje kod mene u skolu, ode pravo u kancelariju i pita moju profesorku matematike da me pusti da izadjem sa casa. Dodje posle po mene i izadjemo ispred. Drao se, drao, drao, drao, rekao mi je da ce sve veze da mi upropasti da ce da udje na cas i da mi napravi skandal, a posle mi je pricao da me voooli i da ne zna sta bi radio bez mene.
Na kraju nista...mi raskinuli (taj dan), a on se 3-4 meseca posle toga ozenio sa nekom curom njegovih godina koja je za vencanje imala stomak do zuba. Sad ima vec veliku cerkicu i bar 3 cure sa strane.
 
Na moje "gotovo je", dao gas do daske, vozio "300"na sat po klizavom i mokrom kolovozu...Tolika je njegova ljubav, rekao je, k'o ta brzina...
Otad mi ostala falinka- kad je kišovito, ja vozim ludo, ne bih li strah tako pobedila...I nikako mi ne uspeva...

:twisted: a znaci ti si ona sto me pre neki dan umal' ne zgazi.
Ahm...dobro, sad kad sam cuo razlog, povlachim sve one grozne psovke :neutral:
 
:twisted: a znaci ti si ona sto me pre neki dan umal' ne zgazi.
Ahm...dobro, sad kad sam cuo razlog, povlachim sve one grozne psovke :neutral:


Ma, nisi me psovao, čoveče- plakao si i kumio i molio da te ne ostavljam...I tad nisam.
Nisam ni sledeći put kad si uzeo nož da režeš vene...
Treći put, kad si prolazio kroz pakao Niki i pretio da ćeš se ubiti, stisla sam petlju i rekla: Učini to što bezbolnije...

Al, bili smo mladi! :mrgreen:
 
I tako...malo-malo neko pokusha da nam proda agresiju kao vrhunac ljubavi...

Kada dechko peva devojci u tri nochu pod prozorom iz sveg glasa, a ona ga pre toga ostavila,kada cura preti da che da se ubije ako on ode, kada je on zove na svakih 10 minuta jer ne mozze bez nje, a zapravo je proverava, kad mu se ona rasplache chim nije po njenom, kad joj on nochi pod prozorom i baca kamenchiche na isti,kad mu ona sprema sobu i premeshta stvari, kad on nju ubedjuje da je nije prevario ili da vishe nikad neche dichi ruku, kad silovatelj kazze :"chuti, nechu ti nishta" , kad ona preti da vishe neche videti decu,kad joj on shalje gomile preskupih poklona da bi je pridobio, kada ljubomora vlada u ime ljubavi i josh mnogo toga....

Jel' vam se desilo nekad da ste se osetili ugrozzeno i napadnuto nechijim nachinom izrazzavanja "ljubavi"? Koji je to nachin bio?


Хехе, где си ти нашла да поставиш ову тему?! :lol:
Па 70% народа на ЉИС наведене примере сматра искреном љубављу! :mrgreen:
 
Ја сам имала 15 година када сам после 4 месеца забављања оставила тадашњег дечка (који је био 6 година старији од мене)... А онда је почео да ми пати, кука, плаче, да ме сачекује испред школе са паћеничким изливима, почео је да се фикса ''због мене'' и показивао ми убоде у вену, да се уверим, када је чуо да сам у Загребу отишао је тамо да ме тражи, путовао је свугде где сам била...а врхунац је био када је једно вече хтео да се убије преда мном, али под условом да ја гледам како он сече вене...
Тад ми је пуко филм и лупила сам му шамар.
То му је помогло да одложи сечење вена, али прогањање је трајало још пар година, наравно не константно...
 
E, a ovo se meni desilo..bio komshija sprat iznad, i chim se probudi, u 8 ujutru,eto ga kod mene...ako mi treba neshto iz prodavnice...pa ipak mi je doneo neshto...pa ajd kafu...nema veze shto ja idem da odspavam,on che mi oprati sudove za to vreme...shta? Idem sa detetom u parkich? samo jaknu da obuche pa che s nama...ja da nosim torbu,taman posla...ne radi mu televizor,ako bi samo mogao...

Ljudi, nije mi izbijao iz kuche! Nisam mogla da mrdnem nigde od njega! Ja pizdela, a svi su u fazonu "joj shto si zla,pa on je tako divan i pazzljiv".
I nishta mu ne mozzesh jer je tako tako j*beno perfidno dobar...
Na kraju sam otvorila vrata,okrenula ga prema otvoru i SHUTNULA napolje i zatvorila vrata...besna jer me je doveo do toga da budem gruba i nevaspitana...kad su se vrata odshkrinula i njegova glava se pojavila sa rechima: " A JEL' SI TI TO NESHTO LJUTA?"
 
rece meni jedna portugalka... da ne moze bez mene... da je njen zivot pakao bez mene i da ce samodaseubije... jer niko ne moze da joj pruzi ono sta ja mogu...
ma da...
ja joj dadoh zilet.
ona se stvarno posece.
Pozvah hitnu... i kad se 2 meseca kasnije vratila... pretila je isto.
Htedoh da joj dam jos jedan zilet ali ih je nestalo... brijam se samo sa Mach3
Ma zezam se!

Tvrdim da iza mnogo slucajeva velikoemotivnoskrivenoagresivnih maltretiranja stoji makar malo neodlucna osoba koja, recimo iz sazaljevanja, produzuje agoniju obe osobe.
Pokazite maksimalnu objektivnu odlucnost iza odluke za rastankom i sve traje krace.
 

Back
Top