Sta kupuje kum kao poklon za krstenje deteta?

Obicno se kupuje nesto zlatno...Nakrstavala sam se dece pa mi je to kao dobar dan...Kupovala sam zlatnike,narukvice,mindjusice u zavisnosti od starosti deteta..i obavezno igracku jer sta se decu tice za zlato...
Ako se dolucis za zlato ima kos Andrejevica vrlo simpaticnog nakita za decu Disney program...Ja sam svom detetu za rodjendan kupila bebu Mini privezak za narukvicu...
 
to prvi put chujem da roditelji trebaju neshto da kupe kumu , al ok :) ...

Kum nije dugme....:smile:

Krstila dosad troje.Svi muški. Svakom zlatnik.
Malo mi bezveze da kupujem "lance, katance, srculiće, narukvice, lančiće, krstiće...." muškoj deci( Mada je naš sin od kuma dobio baš zlatni krstić...)
P.S. makazice za šišanje, belo platno i novčani deo koji kum mora da izmiri prema crkvi se podrazumevaju....
 
zlatni dukat kumcetu, oprema za krstenje (platno, sveca...pitaj svestenika), a kumu obavezno kosulja od roditelja (neki kazu da treba i peskir)
samo, da li si svestan sta znaci biti kum detetu, to nije mala stvar, pripremi se u svojoj glavi da stvaras vezu koja nije raskidiva :)

Naravno da sam svestan.

Nego, jel znate mozda koliko bi bio taj zlatni dukat, mislim novaca?
 
zlatni dukat kumcetu, oprema za krstenje (platno, sveca...pitaj svestenika), a kumu obavezno kosulja od roditelja (neki kazu da treba i peskir)
samo, da li si svestan sta znaci biti kum detetu, to nije mala stvar, pripremi se u svojoj glavi da stvaras vezu koja nije raskidiva :)

ljudi sorryte shto se OVIM nachinom vratjam u temu ... AL ZAR SE PEShKIR NE KUPUJE POKOJNIKU NA SAHRANI :confused::confused::confused: ???
 
OK, pitanje isto kao i u naslovu. Znaci koji poklon je prikladan od kuma za krstenje deteta? Da li treba da zavisi od godina deteta? Da li postoji tacno odredjena pravilo sta kum poklanja?

A gde si ti videla da za bilo koji poklon postoji odredjeno pravilo ... svašta.

Kupi ono što smatraš da je dobro za tvoje kumče ... Ako imaš potrebu da se pokažeš pred gostima kupi neku zlatnu kajlu (koliko god da to jezivo izgledalo na detetu) ... Ako si praktična kupi neke simpatične krpice ili tako nešto.

Naravno da poklon mora da zavisi od godina deteta ...
 
Kum nije dugme....:smile:

Krstila dosad troje.Svi muški. Svakom zlatnik.
Malo mi bezveze da kupujem "lance, katance, srculiće, narukvice, lančiće, krstiće...." muškoj deci( Mada je naš sin od kuma dobio baš zlatni krstić...)
P.S. makazice za šišanje, belo platno i novčani deo koji kum mora da izmiri prema crkvi se podrazumevaju....

Zlatnik je nekako najprikladniji zaista.Mi smo podobijali gomilu nekog zlata koje sve skupa ne vredi pet para i sve cu to da pretopim u nesto konkretno samo da malo poodraste...:)
 

Back
Top