Evrovizija + Srbija: konačno stvoren srpski "brend" koji uvek pobeđuje!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Da da,
neko bi rekao: zašto samo ove balade! bljak! slušamo svake godine isto...
možda i ja pre nekoliko godina...

ali...

mislim da su se na Beoviziji mogle čuti od 2005 pa na ovamo, neke fenomenalne pesme...
nekima nisam upamtio naziv, jednostavno su nestale...

Jelena Tomašević,
Beauty Queens,
...

šteta što tu nisu ranije učestvovale recimo Ceca Slavković ili Madame Piano.


Dakle sviđa mi se ovaj stil. Neki slovenski etno fazon (namerno sam stavio slovenski) jer mi je muka od tursko-šiptarske muzike Ogija i recimo Bilje Krstić (koja se prodaje kao "srpska") i takvih novopečenih "etno" muzičara...
 
Slazem se s QueenOfTheRodeo.
A i kada bi se na Evroviziji npr. Ceca pojavila,svi bi slali SMSove ko ludi,i ode Ceca tamo...
A veliki je problem sto sada kopiraju i Zeljka,i Mariju a i Jelenu.Tj. ona sama sebe na neki nacin kopira:lol:Al ajd',to je kao sad u "modi" (ne kopiranje,nego ono,u fazonu "ja napravim "srpsku,etno pesmu",svi misle da sam pravi Srbin,ajmo,glasajte...")...
 
Nije baš tačno,

prvo kakve veze ima Ceca sa ovakvim pesmama,

drugo, one jesu komercijalne, ali se meni sviđa to što se one pre toga ne forsiraju reklamama ili bilo čim i što se pojavljuju neki neafirmisani ali dobri pevači/pevačice kao npr Jelena Tomašević za koju niko nije čuo pre Beovizije 2005. i pesme "Jutro"

što se druge stvari tiče, Srbija i treba da ima fazon koji kopira jer svi to rade a našima čak to ide u korist

Grci istu pesmu 5 godina, turci takođe, skandinavci većinom idu u nekom rock fazonu a španci sa njihovim prepoznatljivim zvukom
Evrovizija služi sa promovisanje domaće muzike (samo da ne zastrani u onom smislu koji sam naveo gore)

Dakle, tvoje razmišljanje je isključivo plod drugog srpskog brenda INATA a ne zdravog razuma
 
ž

što se druge stvari tiče, Srbija i treba da ima fazon koji kopira jer svi to rade a našima čak to ide u korist

Dakle, tvoje razmišljanje je isključivo plod drugog srpskog brenda INATA a ne zdravog razuma

Prvo, ničije mišljenje nema veze sa inatom, već sa subjektivnim rezonovanjem svake osobe. Jeste istina da možda nama to ide u korist da nas drugi kopiraju i to, ali kakva je svrha toga sa muzičke strane? Nastane jedna dobra pesma i 1000 glupih kopija. Koja je svrha toga?
 
Ovaj ljudi pridajete veliku vaznost pesmi evrovizije!!!
U svetu je to takmicenje za mlade talente,
a kod nas se svi ubise oko toga...
Da je to bitan dogadjaj prijavio bi se i sada Eros Ramacoti, Robi Vilijams itd...
Jedini nesto poznatiji ljudi koji su ucestvovali na pesmi Evrovizije
jeste ABBA(sam pocetak karijere), Selin Dion(kad je tek pocinjala karijeru),
TATU(o kojima se vise i ne prica, dakle prolazni kic i sund),
Lordi(poznati u okviru hevi muzike)...


NARAVNO da cemo pobediti i biti medju prvima,
kada se nasi NAJBOLJI muzicari,
takmice sa amaterima...
 
Da da,

Dakle sviđa mi se ovaj stil. Neki slovenski etno fazon (namerno sam stavio slovenski) jer mi je muka od tursko-šiptarske muzike Ogija i recimo Bilje Krstić (koja se prodaje kao "srpska") i takvih novopečenih "etno" muzičara...
koliko si ti puta u zivotu cuo siptarsku i tursku muziku kad muziku BIlje KRstic smatras tom vrstom muzike?:shock:
Evrovizija služi sa promovisanje domaće muzike (samo da ne zastrani u onom smislu koji sam naveo gore)

Dakle, tvoje razmišljanje je isključivo plod drugog srpskog brenda INATA a ne zdravog razuma
jeeeste, ovde kod nas svi u Srbiji slusaju te etno baladice, ako cemo ovom logikom onda treba Grand da nas predstavlja, jer je to prava domaca muzika koju slusa 80% ove drzave
 
Ne te razbiram bratko, pričaj malko po srpski...

niko nije rekao da u Srbiji svako treba da sluša niti da već sluša...
jednostavno, dobro je što su našli neki stil i furaju s tim,

ima efekta... ljudi u inostranstvu je vole a i pored naših gastarbajtera glasove su dale mnogi "stranci" barem prošle godine, nadam se i ove...

pozitivno je još i to da takve muzike ne treba da se stidimo kao kada bi to slučaj bio da je recimo na Beoviziji prošle godine pobedio Džej ili ona druga narodnjača...


Ovaj ljudi pridajete veliku vaznost pesmi evrovizije!!!
U svetu je to takmicenje za mlade talente,
a kod nas se svi ubise oko toga...

stvarno čoveče, pitam se samo što je ima na svakoj svetskoj kladionici...
verovatno što vole neke nepoznate izazove :roll:
i zašto 10.000 stranih turista dolazi u BG (2 x više nego na Eurobasketu)
dakle, dobro je i sa ekonomske strane...
 
Ljudi ja jednu neke stvari ne razumem?
1. Ako ste primetili od kada je doslo do ovog prosirenja u okviru Evrovizije, sve pridosle zemlje (pa i mi) su ubedljivo slale bolje pesme od ostalih, sto ipak znaci da Evrovizija i nije bas propala, ali i da ima uticaj sto ekonomski sto takmicarski. Jer onaj ko pobedi sledece godine moze da ocekuje kakvu-takvu dobit od Evrovizije.
2. Mislim da se te me uverili da ipak ima nade da i ove godine pobedimo iako je za nas (u okviru zemlje) ovakav stil muzike ipak izlizan, ali to ne znaci da se ostataku Evrope ne svidja.
3. Bilja Krstic izvodi nasu etno muziku, a to sto su Turci ovde bili samo 500 godina, ipak znaci da su ostavili nakakav otisak u kulturi, pa tako i u muzici. To ne znaci da je nasa muzika tipican turcizam, ali da, da jako toga vuce iz Turske. Znaci da je muzika sa primesama turcizma ipak postala deo nase etno muzike, tj. nasa muzika, i na to treba da smo ponosni jer istoriju ne mozemo da ponistimo. Naravno da mislim na turcizme u nasoj etno muzici, a ne zalopojke i svasta drugo sa Granda.
4. Kad sam vec kod Granda, potpuno sam protiv toga da nas izvodjaci sa Granda predstavljaju na Evroviziji, jer mi imamo puno kvalitetnije muzike i izvodjaca koji bi bili dostojni zadatka. To sto Grand slusa preko 60% nase populacije samo pokazuje da se kvalitetnoj muzici (a tu ne podrazumevam samo klasiku) ne daje reklamni prostor ili dovoljno vremena na televiziji, kao najzastupljenijem mediju.:cool:
 
fibiskus:
1. Ako ste primetili od kada je doslo do ovog prosirenja u okviru Evrovizije, sve pridosle zemlje (pa i mi) su ubedljivo slale bolje pesme od ostalih, sto ipak znaci da Evrovizija i nije bas propala, ali i da ima uticaj sto ekonomski sto takmicarski. Jer onaj ko pobedi sledece godine moze da ocekuje kakvu-takvu dobit od Evrovizije.

potpuno jasno.
nisam ja kriv što srbija, gruzija ili jermenija imaju barem na Evroviziji kvalitetnije pesme.
To je njihov problem (problem onih koje takve stvari nemaju)

više mi je krivo što naši bolesnici odmah prognoziraju propast evrovizije jer smo mi srbi ti koji vodimo igru... "kako to Bože da mi budemo u nečemu najbolji"


2. Mislim da se te me uverili da ipak ima nade da i ove godine pobedimo iako je za nas (u okviru zemlje) ovakav stil muzike ipak izlizan, ali to ne znaci da se ostataku Evrope ne svidja.

tačno


3. Bilja Krstic izvodi nasu etno muziku, a to sto su Turci ovde bili samo 500 godina, ipak znaci da su ostavili nakakav otisak u kulturi, pa tako i u muzici. To ne znaci da je nasa muzika tipican turcizam, ali da, da jako toga vuce iz Turske. Znaci da je muzika sa primesama turcizma ipak postala deo nase etno muzike, tj. nasa muzika, i na to treba da smo ponosni jer istoriju ne mozemo da ponistimo.

ne znam i ne interesuje me.
za Biljin muzički stil i razne "srpske žice" i slične etno grupe sam čuo pre 5 godina i nikada ranije.
dakle izmišljotina...

pardon, nije turcizam, to je i logičnije, nego nešto ... novo... a novo je techno a ne etno.. :)


Kad sam vec kod Granda, potpuno sam protiv toga da nas izvodjaci sa Granda predstavljaju na Evroviziji, jer mi imamo puno kvalitetnije muzike i izvodjaca koji bi bili dostojni zadatka. To sto Grand slusa preko 60% nase populacije samo pokazuje da se kvalitetnoj muzici (a tu ne podrazumevam samo klasiku) ne daje reklamni prostor ili dovoljno vremena na televiziji, kao najzastupljenijem mediju.

ma pusti grand
i mtv i britney su sra**e pa amerika živi punim plućima.
ako ima ko da sluša i daje pare za takve gluposti tim bolje za one koji ubiraju pare...
zato i služi takva populacija
(to je moto globalizcije i novih ekonomskih tokova)
Zaglupi pa vladaj
 
J.b.t ovo je pop festival a ne etno-cobanluk koncert...

šta ćeš kad stranci vole čobane

mada, I to što kažeš...

zašto svi da vole svoju zemlju kada pobeđuje...
mora neko i u inat tome da ide...
dakle ti si srbin nad srbima, pravi delija...

ne mogu ni da zamislim europiziranu hrvatsku ili sloveniju da pobedi na evrosongu
sada bi bili na pola puta do nebesa...
pričali bi o tome mesecima i godinama...
a nama bi nabacivali da smo looseri
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top