Ravna kosa ili kovrdzava

predas

Početnik
Poruka
4
Ja cu zaista izludeti opterecena sam ravnom kosom a imam uzasno kovrdzavu.Mislim da me dosta zena sa istim problemom razume,da recice te pa ispeglaj je pa to i nije tako jednostavno jer u nekim momentima kad je manjka vremena imati kovrzavu kosu je super jer je brzo sredis....Tako da vecno ostaje nedoumica sta je bolje ravna ili kovrdzava? šta vi mislite o tome?
 
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vecita dilema! Ja recimo imam ravnu kosu,mozda i previse ravnu (ako me razumes).Pored toga jako je meka,svilenkasta pa ne mogu nista sa njom.Cesto je "guzvam" jer obozavam lokne ali se ona opusti nakon 1 vremena (do 2,ako me posluzi sreca).Zato uzivaj u svojim kovrdzama!!!!!!!!
 
I jos nesto,ako imas kovrdzavu kosu uvek imas frizuru! Primer: Proslog leta sam bila sa tri drugarice na moru.Od nas cetiri jedna ima kovrdze i nije trcala sa plaze dva sata pre izlaska da bi se sredila i doterala kosu u red.Tako da je pijuckala kafu i uzivala u pogledu,dok smo nas tri fenirale i peglale jedna drugu.Ona jednostavno opere kosu (za sta joj je potrebno 15-tak minuta) i pusti je da se sama osusi.Glasam za lokne!
 
blago tebi!ti bar mozes da imas koju frizuru hoces- sa malo gela imas gotov look, a sa ispravljanjem super modernu ravnu kosu.Najbolje je da je dugacka jer je lepa i kovrdzava i isfenirana. Mi sa ravnom kosom ima da se okozimo dok je nesto kao nakovrdzamo, a ako si moj slucaj da ti se opusti za pola sata, mozes samo da se ubijes! Ja kad se isfeniram, treba da se `slikam` da bi mi posle neko verovao da sam imala frizuru! Zato uzivaj, mislim i da muskarci otkidaju za `slatkim kovrdzicama`, samo mozes da se ofarbas u neku interesantnu boju (npr. kestenjasto-crvenkastu, ako ti stoji!)
 
Anonymous:
blago tebi!ti bar mozes da imas koju frizuru hoces- sa malo gela imas gotov look, a sa ispravljanjem super modernu ravnu kosu.Najbolje je da je dugacka jer je lepa i kovrdzava i isfenirana. Mi sa ravnom kosom ima da se okozimo dok je nesto kao nakovrdzamo, a ako si moj slucaj da ti se opusti za pola sata, mozes samo da se ubijes! Ja kad se isfeniram, treba da se `slikam` da bi mi posle neko verovao da sam imala frizuru! Zato uzivaj, mislim i da muskarci otkidaju za `slatkim kovrdzicama`, samo mozes da se ofarbas u neku interesantnu boju (npr. kestenjasto-crvenkastu, ako ti stoji!)
Slazem se! Zamisli kako je nama sa ravnom kosom,frizura nam je na mestu sat vremena,a posle izgledamo kao pokisli misevi! :lol:
 
predas:
Ja cu zaista izludeti opterecena sam ravnom kosom a imam uzasno kovrdzavu.Mislim da me dosta zena sa istim problemom razume,da recice te pa ispeglaj je pa to i nije tako jednostavno jer u nekim momentima kad je manjka vremena imati kovrzavu kosu je super jer je brzo sredis....Tako da vecno ostaje nedoumica sta je bolje ravna ili kovrdzava? šta vi mislite o tome?

JAO ... KAKO MOZES DA VOLIS RAVNU KOSU ?
MOJA JE BILA SKROOOOOOZ RAVNA, PA SAM U SARADNJI SA FRIZERKOM NABILA GOMILU KISELINE I STAVILA ONE SITNE AFRO LOKNE. I ZADOVOLJNA SAM ...
NIKAD VISE RAVNA ...
 
Jeste da nisam zensko ali cu se ipak usuditi da odgovorim :D
Imam dugu kosu, oko 40-tak cm i kovrdzava je. Cak sta vise jedna moja poznanica tvrdi da imam najlepse loknice na svetu :oops: I desavalo mi se da su me zene (starosti oko 40-50 god.) presrecale po ulici i raspitivale se sta radim sa kosom i sl. Cest mi je bio slucaj da odem da se sisam i da zene koje su isto u redu sede i gledaju u moju kosu i da ne kazem bukvalno bleje u nju i samo sto ne pocnu da placu sto je sisam. I sl. i stalno sam mogao da cujem od njih da bi volele da imaju takvu kosu i sl.
Ali to bi ste mozda volele na koji dan. Jer ja imam taj problem sto mi za jedno najobicnije cesljanje treba i po 1h! A sto je najgore da bih je lepo i fino ocesljao ona treba da mi bude skroz mokra jer je inace skoro ne moguce. Jedno je imati finu kovrdzavu kosu sa loknicama i sve to, a nesto sasvim drugo je odrzavati istu tu kosu. Prvo sa cime se moras pomiriti je to da od cesljanja koje ti kod ravne kose traje 5-10 min. ovde nece trajati krace od 30 min. Meni redovno treba oko 45-min. a nekad pranje kose sa cesljanjem zna da mi potraje i do 90 min.! Kosu operem za 10-15 min, a ostatak se cesljam. . . Pa sad vidite da li imate nerava i zivaca da pred svaki vas izlazak samo na to potrosite sat vremena. A pri tome kosu nesmem ni da osusim sa fenom jer poslednji put kad sam je susio sa njim toiko mi se umrsila da samo sto nisam otisao od muke i osisao se do glave. Iskreno govoreci jedina stvar koja me sprecava da se osisam je ta sto volim dugu kosu i sto volim da mlatim sa glavom na svirkama :D U svakom drugom slucaju bih se osisao. Mozda to izgleda lepo naokolo ali odrzavanje nje ne izgleda nimalo lepo. . . Koliko puta mi se samo desilo da sam uvece oko 11 zavrsio sa pranjem kose i ujutro kad sam ustao oko 7 da idem na fax ona mi je bila jos uvek vlazna u predelu potiljka!!! Ravna kosa je blagoslov! Jedino sad ako je toliko ravna da je to bas bruka onda nije. Ali normalno ravna je skroz OK.
Verujte mi sa ne imanjem kovrdzave kose elegnatno ste resene mnogih muka koje ona zadaje.
 
sve je ovo jako simpaticno cuti od muskarca.Ali samo malo da te vratim u `zenski pogled` na stvar.Ja imam ravnu kosu, i isto tako moram da je racsesljam dok je mokra, i to ako nisam stavila kondicioner ili balzam posle pranja, sva se mrsi pa je cesljanje vrlo bolno i cupa, jer se kosa sasusila od farbanja, koje nas dosta upraznjava (vi muskarci bar nemate `muke` oko toga - ovo treba odrzavati, juriti se sa izraslim korenom, negovati dodatno jer je sprzena i suva, ali dobro nije to tema)Drugo, zensko sa loknama vrlo lako formira frizuru tako sto stavi gel ili penu, a susenje se vrsi fenom sa onim tanjirastim bodljikavim dodacima, da bi se kosa lepo`naguzvala` i dobile pravilne kolnice.Ako se duva u nu - ne daj boze! E sad, znam da to nesto duze traje, ali vredi jer se tako mnoooogo, veruj mi mnogo lakse dobija formirana frizura.To mozes sam i ne treba ti frizer ili asistencija.I ako dodamo cinjenicu da leti ne moras ni to, macnes gel i susi se sama - onda je ipak loknasta kosa u tom smislu prakticnija.
Drugo za nas sa ravnom kosom je obrnuto - komplikovano da je uvijemo, pa kad hoces lokne ili da je lepo nafeniras, ti moras da sedis i da ti`cimaju ` glavu po pola sata, sto takodje zahteva vreme i nije bas ugodno.Ili stavljanje onih brojnih rolo-papilotna, na dugu kosu, kod frizera odnese isto toliko.Da ne pominjem da ti uvek treba necija asistencija, ili osoba koja to dobro radi ili frizer koga moras da placas, jer to (isfenirati se dobro) uglavnom vecina nas ne moze sama.
 
Ravna ili kovrdzava?Ko god ima ravnu reci ce da vise voli kovrdzavu,a ko ima kovrdzavu reci ce da vise voli ravnu. :cistinaocare:
E,pa ja cu reci da vise volim loknastu koju posedujem na cenjenoj mi glavici,a volim i trsavu, "divlju",isibanu vetrom kosu,to mi je vrh vrhova,pa jos takva a dugaa... :manikir:
 

Back
Top