DAME I GOSPODO

Zloća

Zainteresovan član
Poruka
133
Evo jednog zanimljivog pitanja. Koji je najgluplji ili najruzniji poklon koji ste dobili za svadbu? Pricajuci sa mojim drustvom slatko smo se smejali, pa me zato zanimaju vasi odgovori!!!!
 
Dobili smo nista. Posto smo bili studenti, svi su mislili da nama nista najpotrebnije. Nit' nam treba pegla, nit' ves-masina, dovoljna je bila neka sitna crkavica(kojom smo platili rucak za drugare i ostali svorc!) A familije dobrostojece...
Drugari skupili pare pa nam kupili veeeliku grafiku, naziv "Smrt u ....." Grafika je lepa. "Nista" nije. Grafika visi, malo je duvanski dim patinirao, a ono ono "nista" traje li traje! I nekako se siri, raste, majke mi!
 
Ovo pitanje me je vise "dirnulo" nego sva ratna desavanja. Najgori poklon pa zna se:
P U N A C i P U N I C A!!!!
Jos uvijek ga pokusavam zapakovati i vratiti onome ko mi ga je donio!
Haj vozdra
 
Evo da ne ispada da nisam dala svoj doprinos temi. Ja sam dobila jednu taaaaakoooo ruznu lampu. Iako imamo neverovatno bogat jezik (pogotovo epitetima) jos nisam nasla odgovarajuce reci da bih vam opisala TO. To definitno mora da se vidi, reci su tu izlisne.
 
Kad smo vec kod ove teme, dajte savet nama koji tek treba da se vencamo (za koji dan).
Kada me pitaju sta da mi kupe da li da se snebivam (ma hvala lepo, uzmite šta vi želite..) ili da tražim?
Šta? Šta je kasniji život pokazao kao neophodno?
Imamo stan i veće uređaje, jedne tanjire i jedne sudove, a beba stiže u septembru!
hvala
 
Meni se mnogo sviđa zapadnjačka varijanta. Cunjaš po prodavnicama, izabereš šta ti se sviđa i samo im dostaviš spisak. Posto nemaju svi istu materijalnu zaleđinu, spisak treba da oduhvata širok spektar cena, pa kome šta može. Možda za naše podnevlje to nije praksa ili je nekima možda bez veze, ali SVAKAKO JE PRAKTIČNO. U tim varijantama ne može da se desi da dobije 10 istih servisa za kafu ili neku glupost sa kojom posle ne znate šta će te.
 
trudnica:
Kad smo vec kod ove teme, dajte savet nama koji tek treba da se vencamo (za koji dan).
Kada me pitaju sta da mi kupe da li da se snebivam (ma hvala lepo, uzmite šta vi želite..) ili da tražim?
Šta? Šta je kasniji život pokazao kao neophodno?
Imamo stan i veće uređaje, jedne tanjire i jedne sudove, a beba stiže u septembru!
hvala
Ja sam za poklon koji staje u mali ukrasni koverat.
Moja starija sestra se udala 3 godine pre mene. Pravila je ogromnu svadbu (350 zvanica) i dobila brdo nekorisnih stvari koje, necete verovati, jos uvek stoje neotpakovane kod moje tetke. Spisak je zaista podugacak, pa da ne nabrajam.
Moja svadba je bila skromna (100-ak uglavnom mladih ljudi) kojima smo kada su nas pitali, bez ikakvog ustezanja rekli da ono sto su planirali da potrose za nas lepo spakuju u vec pomenuti koverat. Kasnije smo, kada smo vec nakupovali sta nam je trebalo (poceli smo zaista sa dve kasike) i kada su ti ljudi poceli da nam dolaze u nas "novi dom", svakome rekli da je ponesto iz kuce od njih. Zaista smo svaku kupljenu stvar od "ustedjevine" namenili da je od nekoga.
Mada, svaki je poklon lep za sebe. Pomenucu sliku koju sam dobila od jako dragog kolege sa posla koju nikako nisam mogla da uklopim. Onda sam kupila lampu koja se slaze sa njom i napravila jako lep kutak u stanu koji me podseca na njih, posto su i on a i njegova supruga ubrzo posle njega umrli. Za mene su sada uvek tu i ta slika ima neprocenjivu vrednost.
 
Kako obicaj nalaze.U nasoj zemlji ako nepravis svadbu niko nista ti se i nedonese.Pa moji rodjaci nista mi nisu poklonili.Jer iluzorno je praviti svadbu ako moja zena neshvata nase obicaje.Ako nerazume jezik.I u krajnjem slucaju ako niko od njenih nije tu.Zato smo napravili rucak za moje prijatelje i roditelje u Srbiji.I sobzirom na krizu i vrlo teske uslove zivota trazio sam iskljucivo poklone koji su simbolicni.I koji ce me podsecati na njih.A tu je bilo Cd.Zlatiborskih dzempera.I najdraza stvar Cilim koji je verovatno star dvesta god.Sada ponosno visi na zidu i podseca na neka prosla vremena.Poklon koji me je iznenadio nasmejao i zacudio je kutija puna kondoma.Za prvu bracnu noc ubilo se.Ipak i oni su nasli prakticnu vrednost.Pa stoje u toaletu i svakom koje nesto nameracio na nekopj od zabava koje pravimo u nasem domu.Moze da posluzi.
 
Ja se nisam udavala, ali sam vise puta prisustvovala otvaranju poklona...
Moj brat i njegova zena nisu uopste dobili lose poklone, ali je ipak bilo nekoliko promasaja: znate one slike (obicno sa motivima devojke) preko kojih je "nakapana" zlatna boja?
Ali glavni hit je ipak bio komplet kristalnih casa koje sam (bas te!) 15-tak godina ranije takodje otpakovala nakon svadbe brata od tetke... On ih je, naravno zaboravljajuci taj detalj, samo ponovo zapakovao i doneo!
 
Mi smo dobili gomilu staklarije sa zlatnim -mislim u boji zlata -ivicama. Te je godine to bilo u modi. Što je naročito super pošto se već tri godine razvodim a sve je ostalo kod muža!!! Pa nekome možete pokloniti i namerno odvratne stvari.
 
I mi smo dobili luster-ventilator od kojeg sam gotovo dobila srcani napad ali ipak,naravno,rekla da je divan. Najjace je bilo kad je posle nekoliko dana moj svekar doveo komsiju da mu pomogne da ga postavi i to u dnevnu sobu,uzas!Kad smo kasnije presli u svoj stan ja sam im ga "velikodusno" ostavila i konacno odahnula od tolike doze neukusa smestene u sred dnevne sobe.Bilo je tu i jos hitova tipa miljea,kristalnih posuda i srednjevekovnih "srebrnih" casa za vino.
Najneprikladniji poklon dobila sam od svoje najblize sestre(od tetke,rodjenu nemam)a to je bila lepa ali potpuno crna stona lampa na koju sam odreagovala(to je ipak moja familija pa mogu) i zamenila je zajedno sa mojom "pametnom" sestrom!
 
carica:
Ona glupa lampa(vrhunac tehnologije)koju kada pipnes na vrhu pojacava se i smanjuje svetlo.A jos i kriva(china tehnology)
E to sam i ja dobila, ubrzo je crkla. Dobila sam komplet krs nozeva koji nisu u upotrebi, zatim toster koji ne radi, od vencanog kuma servis od 20 tadasnjih maraka, cebice, posteljinu za jednu osobu bez jorganske navlake, 2 rostilja koja su posle prve upotrebe crkla i jos sijaset gluposti koje ne upotrebljavam.
Ljudi, trazite pare da pokrijete troskove svadbe, jer kada u kucu unesete poklone unesete i dugove!!!!
 
Kazu "Ne gleda se poklonu u zube", kao da on pa ima zube, ali kakvih sam se ja poklona nadobijao to je cudo bozije - mislim na one, e bas te za koje se nikada ne bih uhvatio.
To su oni po pijacama i kojekakvim galerijama za koje se pitam cemu uopste sluze.
Ali izdvojicu 2, prvi je luster dodje mu kao onaj iz "Seherezade 1001 noci" samo sto su mu malko dijamanti ofucani ali i mnogo redji i umesto zlatnog dela ono neki zardjao mesing prosto da dok ga drzis u ruci se pitas dali si skoro primio tetanus, jel nedaj boze da se ogrebes na njega.
drugi je komplet soljica 6 kom, 3 okrenute naopacke pa im se na dnu oma cita made in Bulgaria, a takve su u originalu sa plavim BuLgarskim ruzama i nekom pozlatom pri vrhu gde kobajagi treba da se prislone usta kada se pije kafa. Nikad ne reci nikad ali nikada ama bas nikada tako nesto ne bih nikome kupio.
Eto toliko ja o poklonima
 
lolla:
Ispadoshe lusteri i lampe najomrazenije:).
Pa kako i ne bi! Ja sam za moje vencanje dobila 6 lampi!!!! Kuca mi svetli kao stadion! Sta cu bre sa tolikim lampama??? Mada bilo je i jos nesto "bolnije". U to vreme kad sam se udavala nismo bas finansijski sjajno stojali, a kum je bio mnooooogo dobro materijalno obezbedjen i kad nam je uleteo u kucu sa predivnim poklonom u vidu slike velike kao pola zida, umalo da me srce izda! Ajd slika ko slika, lepa je, nije da nije, ali se ispostavilo da kosta 1200 maraka (tad je prosecna plata bila bar u mom gradu 120dem). Joj, doslo mi da placem. Toliko stvari je trebalo kupiti za opremljenje stana a ja imam samo luksuznu sliku koja nije ni od kakve koristi. Ali, danas stvari stoje drugacije! 8) Sad je ne bih dala ni posto!:)
 
Najgluplji poklon - server. To je cetvrtasta cinija sa nogarama i poklopcem,u kojoj se nalazi vatrostalni posuda, a ispod je nesto kao spiritusna lampica. To kao upalis i odrzavas toplom hranu u ciniji. Sve je to ogromno i mozda bi moglo da stoji na nekom ogromnom stolu u nekoj ogromnoj trpezariji u stilu Luj XIV. Mi smo se zezali da cemo tu da podgrevamo sarmice.
 
Najgluplji i najruzniji poklon koji sam dobila je jedan sat. On je u obliku dva goluba koji se valjda vole (u takvoj su nekoj pozi). Da napomenem da je taj poklon stigao iz Svajcarske, ma nesto izuzetno, to treba da se vidi.
 

Back
Top