Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

koliko vredi hvngar bohem gal lod ill rex a a 1915 franc ios i d g avstriae imperator

goldmuenzen0017.jpg


to ti je (najverovatnije) 1 dukat...vredi oko 100 evra.
 
Zdravo svima, zamolio bih ako moze neko od vas da mi proceni srebrni novcic sa likom Aleksandra Velikog na aversu i Zevsom na tronu na reversu (slike su malo eksponirane pa novcic izgleda kao da je losijeg kvaliteta). Zanima me i ako moze da se utvrdi u kojem mestu je iskovan. Takodje bih voleo da mi neko proceni i zlatnik, koji je izradjen povodom 800. godina Hilandara 1998. god. u nominalnoj vrednosti 1500 din., finoce 900/1000, mase 8,640 gr. sa likom Sv. Simeona i Save na aversu?
 
Molim za procenu srebrnog novcica sa likom Aleksandra Velikog, kao i zlatnika, koji je izradjen povodom 800. godina Hilandara 1998. god., finoce 900/1000, mase 8,640 gr. sa likom Sv. Simeona i Save na aversu?
Hvala unapred
 

Prilozi

  • Aleksandar av..jpg
    Aleksandar av..jpg
    59,9 KB · Pregleda: 18
  • Aleksandar rev..jpg
    Aleksandar rev..jpg
    59,5 KB · Pregleda: 17
  • zlatnik av..jpg
    zlatnik av..jpg
    44,5 KB · Pregleda: 13
  • zlatnik rev..jpg
    zlatnik rev..jpg
    50,9 KB · Pregleda: 16
Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav
 
Moze li mi neko reci koliko vredi ovaj talir Marije Terezije sa oznakom godine 1780.X
Da li to moze biti original,s obzirom na ovu godinu kovanja.Evo i slike koja je doduse prilicno mutna,jer je slikana mobitelom!Inace,talir izgleda prilcino star,rubovi su izlizani,kao i lik Marije Tereze.Talir je cini se preliven bojom zlata,koja je takodje tu i tamo skinuta.
p.s.pomozite,poznanik koji mi pokusava prodati ovu kovanicu,tvrdi da je jako vredna....HVALA
 

Prilozi

  • Fotografija023.jpg
    Fotografija023.jpg
    31,5 KB · Pregleda: 34
  • Fotografija022.jpg
    Fotografija022.jpg
    30,2 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena:
Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav

Prvo procitaje pa tek onda recite nesto ! Kobac naglasava da je u solidnom stanju a on kaze ako je u odlicnom.
 
Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav

selam mehmed! klinac se nadurio zato sto mu nisam hteo pokloniti novcice i sablju. takvu decu treba samo ignorisati.
sto se tice dukata, pre 10ak godina ga covek nije mogao prodati za 700 evra, pre 6 godina je kostao 800 evra (kovn. sjaj) u beogradu, numizmaticari/aukcijske kuce na zapadu i dan danas nude dukat za tu cenu. znaci, mozda je cak i hiljadarka previse za taj dukat. just my 2 cents.
 
goldmuenzen0017.jpg


to ti je (najverovatnije) 1 dukat...vredi oko 100 evra.[/QUOTE
Tesko da ce mu neko dati 100E za taj dukat. tacno je da je cena zlata podicljala, ali je i narod bez para, malo ko kupuje nakit pa i zlatari nemaju neki obrt, pa takvi dukati nalete da se kupe i za 80-85E
Inace, kod gosp. Franc iosa mozda mogu da se nadju i za 90-95 E

sve je to relativno. franju ovde u nemackoj moze sigurno da proda za stotku.
 
Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav

Pustite budalu, sasuo sam mu par cinjenica pa se osetio prozvanim... ;)
 
sve je to relativno. franju ovde u nemackoj moze sigurno da proda za stotku.
Za Nemacku neznam, ali znam da u Srbiji nemoze da dobije vise od 70-75. U Bosni jos manje.
Mnogi zlatari u Sarajevu prodaju dukate ispod vazece cene zlata jer musterija za zlatni nakit koji oni prave nema, dukate su otkupljivali uglavnom kao lomljeno zlato, a ziveti se mora i jesti se mora, pa daj sta das.
A ako bi neko iz Srbije ili Bosne hteo da proda dukate u Nemackoj, koliko bi ga kostalo da ode u Nemacku i tamo ih ponudi i kome?
U nemackim zlatarama ili bankama, pa da mu uzmu i proviziju za svoju uslugu.
ili da trazi gastarbajtere pa njima da nudi?
Cela ta diskusija o vrednostima dukata za koju se raspituje neko iz Srbije, a prica mu se koliko bi ih mogao prodati u Nemackoj je suplja prica.
Ali, kao sto rece sve je relativno, ako nije suplje.
 
Bogami kolega u Sarajevu moze da se utopi za 75 eura ravno, za toliko cu ja da dam 2 komada koja cu sutra ili prekosutra uzeti naravno po malo povoljnijoj cijeni, zlatar koji to otkupljuje je jako fer i posten covjek, inace kod njega je 12 eura gram za 14tku ( 585 ).
Sto znaci druze ako znate koga u Bosni ili jos bolje u Sarajevu ko bi ih dao po manjoj cijeni od te u Srbiji koju ste naveli (manje od 70 eura), drage volje bi kupio komada koliko god taj ima,,prijateljski pozdrav ;)
 
Za Nemacku neznam, ali znam da u Srbiji nemoze da dobije vise od 70-75. U Bosni jos manje.
Mnogi zlatari u Sarajevu prodaju dukate ispod vazece cene zlata jer musterija za zlatni nakit koji oni prave nema, dukate su otkupljivali uglavnom kao lomljeno zlato, a ziveti se mora i jesti se mora, pa daj sta das.
A ako bi neko iz Srbije ili Bosne hteo da proda dukate u Nemackoj, koliko bi ga kostalo da ode u Nemacku i tamo ih ponudi i kome?
U nemackim zlatarama ili bankama, pa da mu uzmu i proviziju za svoju uslugu.
ili da trazi gastarbajtere pa njima da nudi?
Cela ta diskusija o vrednostima dukata za koju se raspituje neko iz Srbije, a prica mu se koliko bi ih mogao prodati u Nemackoj je suplja prica.
Ali, kao sto rece sve je relativno, ako nije suplje.


za druge zemlje ne znam, ali u srbiji moze da se dobije 85e
ja ih toliko placam
 
da li ste ikada videli ovakvu kovanicu?

5 dinara iz 1882 ?!?

CIMG1906-1.jpg


CIMG1907-1.jpg


11-1.jpg

Štutgart, ako je kovanica kod tebe da li bi mogao da daš dimenzije, težinu i bar proceniš koja je vrsta metala u pitanju? Ne bi škodilo i da kažeš gde si je nabavio, kad, od koga i da li ti je neko nešto već rekao o njoj...Na prvi pogled deluje kao neki liveni fantazijski žeton koji je proveo decenije u bunaru, ali ko zna...:think:
 
Štutgart, ako je kovanica kod tebe da li bi mogao da daš dimenzije, težinu i bar proceniš koja je vrsta metala u pitanju? Ne bi škodilo i da kažeš gde si je nabavio, kad, od koga i da li ti je neko nešto već rekao o njoj...Na prvi pogled deluje kao neki liveni fantazijski žeton koji je proveo decenije u bunaru, ali ko zna...:think:

kovanica (jos) nije kod mene - nazalost. materijal: mislim da se radi o "kupfernickel" ili cink. kovanica je kupljena u nemackoj. uzeo sam je od jednog coveka koji radi kao "entrümpler" - tesko prevesti. taj covek cisti stanove/zgrade za drzavu, na primer ako neko umre, itd. valjda cu kovanicu dobiti ovih dana...onda cemo vise znati. :)
 

Back
Top