Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Ajde da vidim sta ce pojedini poznavaoci Rimskog novca da kazu na ovo... Nasao sam Galijenov Antoninijan Sa greskom u kovanju. U Rauhu su mi rekli da je unikat ali kada sam pitao za vrednost rekli su mi da ne mogu da mi odgovore na to pitanje... Moze neka procena, pomoc?
DSCF9705.jpg
DSCF9706.jpg
 
Ajde da vidim sta ce pojedini poznavaoci Rimskog novca da kazu na ovo... Nasao sam Galijenov Antoninijan Sa greskom u kovanju. U Rauhu su mi rekli da je unikat ali kada sam pitao za vrednost rekli su mi da ne mogu da mi odgovore na to pitanje... Moze neka procena, pomoc?Pogledajte prilog 260250Pogledajte prilog 260251

Svaki komad sa greskom u kovanju je unikat, a cena nista specijalna, cak stavise, tesko ces naci kupce koji skupljaju taj tip komada...
 
nasao sam novcic koji sa jedne strane ima godinu tj 1884 i pise u krug narodna banka srbije, a sa druge strane samo grb i to noviji grb. svuda sam trazio, nista nisam nasao o njemu, pa se nadam da ce te mi Vi pomoci da otkrijem odakle potice i da li je vredan.

vreid samo ako je u odlicnom kvalitetu, sto ce reci da se vide 4 C savrseno vide, pruge, krinovi,grb...
 
Jovke je u pravu, imaš klasičan primer prekovane kovanice. (Av. na Rev. i Rev. na Av.)

...a umesto što si našao kovanicu, bolje bi ti bilo da si našao neku knjigu ili katalog pa
bi onda barem znao da nije u pitanju Galijen!

P.S. ovo poslednje ti je zato što si malo arogantan u svojim porukama, a stvarno nema razloga za to :bye:

Imam preko 500 kovanica pa sam pogresio... hteo sam da kazem-Klaudius Gotikus. Desava se lapsus... ili se samo meni desava,a tebi nikad? :) Izvini,a sto sam ja arogantan?
 
Mozete li da mi kazete kolika je vrednost sledecih novcica
1 din. 1925god. Aleksandar I Kralj Srba Hrvata i Slovenaca
10 din. 1955god. Federativna Narodna Republika Jugoslavija
10din. 1938god. Kraljevina Jugoslavija
2dolars Elizabeth II Australia 1999god.
5kopeljka 1913god. S.P.B(sta god to znacilo ne znam) :D

Relativna mala, 2 dolara australije vrede zbog nominalne vrednosti, a 5 kopejki moze da ima neku numizmaticku vrednost ako su solidno ocuvani ali i to je na nivou jednocifrenog iznosa u evrima.
 
Moze li pomoc oko jednog novcica koji sam dobio pre neki dan, a mislim da redji te godine ali nisam siguran, nasao sam identican na google isti je ovakav ali malo losije stanje, hvala unapred..
Pogledajte prilog 260494

Hm, malo si konfuzno srocio ovo gore, pretpostavljam da si skinuo sliku sa google pretrage, novcic na slici je izvrsno ocuvan (aUNC-UNC) i vredi bar 50-100 dolara, ali novcic u prosecnom stanju ocuvanosti vredi mozda 5 dolara.
 
Poslednja izmena:
1. KREUZER 1851. godina.. dobro ocuvan, koliko kosta eura?

Ispod godine je oznaka kovnice, A je najcesca kovnica (Bec) i taj kreuzer vredi manje od 1e u proseku, E je najredja kovnica ali i on vredi mozda jednocifren iznos u evrima. Sve ovo pod uslovom da govorimo o austrijskim krojcerima (K.K. oesterreichische scheidemunze natpis na grbu)
 
Konkretno ovde.

a bilo je i još po negde, ranije.

Pitao si u Rauhu i dobio odgovor (za njih ne znam ko su), ali si pitao i na još jednom forumu što ja znam i dobio skoro isti odgovor. I onda ga tek postavljaš ovde sa pitanjem u stilu" ajde baš da vidim šta će ovi da kažu?" i naglašavaš da su ti rekli da je unikatan i pitaš za cenu. Ovde gde ozbiljni numizmatičari napišu poruku jednom u dva-tri meseca, a ne bave se svi Rimom. Možda ti i nisi sad tako mislio, ali to tako zvuči i zbog toga ljudi uglavnom neće ni da napišu ništa, a od mene si dobio odgovor u skladu sa pitanjem i utiskom koji sam stekao.
Pozdrav do sledećeg puta, i sa malo umerenijom porukom od mene ćeš dobiti odgovor, naravno ako ga znam.

Ej znas koliko me zabole. Trgni se malo. Zivot je pun arogancije,a stvarno neznam kako seka perse kao ti u njemu opstaju. Uopste nisam hteo da ispadne arogantno. Neznam sto se uopste ti nalazis prozvanim. U svakom slucaju bas me pa briga,ima ovde jos poznavalaca anticke numizmatike i neko ce vec da mi odgovori.
 
Ja cu tebi da prodam 15 komada po 3 dolara, moze?

A ovo nije arogantno?

Ocigledno je da pojedinci na ovom sajtu imaju nesto protiv mene pa se pozivaju na moju "aroganciju". Kada je neko drugi ili oni sami arogantan to je apsolutno u redu,a svaku moju rec nalaze arogantnom... Slucaj za psihologa... ili mozda pedagoga.
 
Poslednja izmena:
A ovo nije arogantno?

Ocigledno je da pojedinci na ovom sajtu imaju nesto protiv mene pa se pozivaju na moju "aroganciju". Kada je neko drugi ili oni sami arogantan to je apsolutno u redu,a svaku moju rec nalaze arogantnom... Slucaj za psihologa... ili mozda pedagoga.

Zasto bi ovo bilo arogantno? Ovo je velikodusno, posto ih ceni mnogo vise nego ja resio sam da mu ih ponudim po manjoj ceni...
 

Back
Top