Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Koliko OVO vredi
 

Prilozi

  • Graphic1 copy.jpg
    Graphic1 copy.jpg
    122,3 KB · Pregleda: 74
Imam novcic koji je izdat 1985. godine povodom 40 godina postojanja Jugoslovenskog sportskog drustva Partizan.Na netu ne mogu nista da nadjem povodom toga pa ako neko zna nesto vise o tome na primer koliko je primeraka izradjeno i jos nesto vise ...?

nemozes da ga nadjes jer nije novac nego medaljon ili zeton i sa numizmaticke tacke gledanja je nebitan
 
Evo, kazi te mi vrednost ovih novcica... Hvala unapred!

1) M. Theresia 1773. godina (na prednjoj strani je dvoglavio orao, mislim da je srebrni novcic u pitanju, ali na gornjoj strani je probusen, kao da je dukat, kao da se nosio na ogrlici)
2) Novcic iz 1895 godine (pise samo 20, ne znam da li je 20 para ili dinara, to je prednja strana, a na zadnjoj strani je dvoglavi orao)
3) 10 dinara 1938. godina Kraljevina Jugoslavija (na prednjoj strani 10 dinara, na zadnjoj lik coveka)
4) 50 dinara 1938. godina Petar II kralj Jugoslavije (na prednjoj strani je lik coveka, a na zadnjoj dvoglavi orao sa krunom)
5) 2 dinara 1938. godina (na zadnjoj strani kruna)
 
Vidim da se kod nas dosta razlikuju cene od onih sa Amazona,eBaya pa cak i sa worldcoingallery...
pa me interesuje koliko moze kod nas da se dobije za:
(nazalost nisam u mogucnosti da postavim fotografije)
Ducat 1915 (nemam pojma o numizmatici ali meni izgleda da nema nikakvih ostecenja)
5 para 1879 (avart je malo izlizan ali se vide detalji)
20 para 1912 (meni izgleda sasvim ok)
50 para 1915 (izgleda ok ali ima zalemljenu alkicu)
2 dinara 1942 (malo je prljav ali nije nigde ostecen)
10 dinara 1943 (malo je prljav ali nije nigde ostecen)
ovde sam naveo par komada koji na worldcoingallery vrede koliko toliko, ali imam ih jos dosta pa kad
ih pronadjem na worldcoingallery i ako tamo neso vrede ja cu ih staviti ovde na procenu.
Molio bi da mi odgovori neko ko se razume. Unapred HVALA !!!
 
E ovako. imam jedan novcic koji je u jako loshem stanju, pa me kopka koliko bi mogao da koshta... Izgleda jako star... Evo par slika, pa ako mozete da provalite iz kojeg vremena potiche, puno bi mi znachilo.
Jedino shto sam uspio da provalim je da na jednoj strani novcica pishe ARMATA, i josh po neka slova, shto mozete da vidite na slikama.
 

Prilozi

  • DSC00022.JPG
    DSC00022.JPG
    47,8 KB · Pregleda: 63
  • DSC00021.JPG
    DSC00021.JPG
    48,8 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Posjedujem neke stare novcanice pa me interesuje kolika je vrijednost i da li ima neko zainteresovan za kupovinu. Novcanice su:
100 din. iz 1955 god.,
20 din. iz 1936 god.,
500 din. iz 1941 god.,
100 din. iz 1929 god.,
50 din. iz 1943 god.,
100 kuna iz 1941 god.,
5000 kuna iz 1943 god.,
1 rublja iz 1898 god.,
25 rublji iz 1918 god.

Svi zainteresovani mogu da se jave na e-mail. lasta.lasta@gmail.com
 

Back
Top