Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Hajrija, halal ti vjera :) ako zaista imas tu kovanicu 50 pfennig 1950 G, bank deutscher lander, i ako je lijepo ocuvana, racunaj 400 eura da vrijedi, naravno dileri ce ti manje dat, cak mnogo manje.
U pitanju je kovnica i godina sa izuzetno malim tirazom, jedna od njemackih najrjedjih kovanica, sta da ti kazem osim svaka cast na pronalasku, to je bas nesto.
Speedster, ovo sam izracunao jer sam mislio da nema sanse da gospodja ima tu stvarcicu, sad sam se i ja malo iznenadio, jedino ako se neko ne zajebava hehe.
pozdrav

po katalogu vredi mozda 400 €...relano je ovde (u nemackoj) nazalost ne mozes prodati ni za 200 €. :(
 
Istorijski falsifikati da koji su pravljeni i ubacivani dok je taj novac bio o opticaju , novi falsifikat koji se prave sa namerom da bi se prevarili pocetnici u numizmatici su odvratne stvari sa kojima ne treba trgovati , jer ne samo sto prevare nekoga nego i mnoge pocetnike koji bi postali numizmaticari odvrate od kolekcionarstva jer se lako napecaju i misle da je sve prevara.

ovo sto ja imam je zapakovano u posebne providne uloske na kojima pise da je reprodukcija,nemislim ja nikoga prevariti nego me interesuje jel vrede nesto,naravno da nisam budala da prodajem ja to ko original niti imam namjeru nekoga zeznuti
 
Sto se tice 50 feninga 1950 Deutsche Landere G je jedina varijanta. Svi ostali su Bundesrepublik, a koliko znam ni jedan ne vrijedi ni upola te pare, eventualno mozda neka Proof varijanta. Osim toga ova kovanica 1950 G je nanovo kovana bez dopustenja ministarstva financija i to sa orginalnim alatom i materijalima tako da kataloska brojka ne znaci puno jer nije poznat broj novootkovanih komada a ne mogu se razlikovati od prve ture :-(

Toliko od mene :-)
 
Imam neke kovanice kojima ne znam vrednost...
Molio bih nekog da mi ih proceni:

Hvala unapred...


Kovanice su sledece:

-1921 c.5 Vitorio emanuele
-1 cent 1942, Canada
-1941 c. 50 Italija
-10 bani 1906, Rumunija
-Mia draxmh 1926, Grcka
-50 santitni, 1922, Latvija
-c. 20 1940. Italija
-10 pfennig (deutsches reich). 1919
-c. 10, 1938, Italija
- 2 Rentenpfenning, deutsches reich, 1924
-1 reichspfenning ( oznaka A). 1939
-c. 20 1943, Italija
- 1 frank, 1923. Belgija
- 50 Ces, 1927, Belgija
- 500 reis, 1922, Brasil
-5 reichspfenning, 1926, (Oznaka A)
- 1 cent 1935, Canada
- 2 helera iz (1895, 1908), madjarsko kovanje
- 1 heler iz ( 1909. 1913, 1903 )


Eto, ti novcici su iz menjaze, pa ne znam ili nisam siguran za njihovu trzisnu vrednost, ako ima neka da vredi recite mi da kazem i kvalitet...

Pozzz
 
Poslednja izmena:
E Jovke ovako gledajuci napamet ne mislim da ijedna ima neku bas vrijednost, da posebno odskace, ima neku zbirnu vrijednost za nekoga ko skuplja to. Nego sad kad se vidimo u subotu akoBogda ponijet cu ti album popunjen sa 200injak kovanica tog tipa ako te zanima, iz tih godina otprilike, zamijenio bih povoljno to zajedno u kompletu sa albumom posto meni to zaista ne znaci vise niti skupljam vise to pa...Pozdrav i do skorog vidjenja ;)
 
E Jovke ovako gledajuci napamet ne mislim da ijedna ima neku bas vrijednost, da posebno odskace, ima neku zbirnu vrijednost za nekoga ko skuplja to. Nego sad kad se vidimo u subotu akoBogda ponijet cu ti album popunjen sa 200injak kovanica tog tipa ako te zanima, iz tih godina otprilike, zamijenio bih povoljno to zajedno u kompletu sa albumom posto meni to zaista ne znaci vise niti skupljam vise to pa...Pozdrav i do skorog vidjenja ;)

Mehmede, hvala na proceni ! :D
I mislio sam da ne vrede nesto mnogo al reko cisto da proverim, za svaki slucaj ;) :)
Vidimo se u subotu :D
 
Sigurno mislis 5 para 1918 ako mislis na kovanicu... Daj mi tvoj br ili mejl, zanima me taj orden i 5 para 1917 (ako je kovanica)

covek misli na ovu novcanicu:
SerbiaP14a-5Dinara%28Srebru%29-1917-donatedanr_f.jpg
 

Back
Top