BESPLATNA PROCENA VREDNOSTI - stari novac, marke, ordenje - Strana 97
Strana 97 od 221 PrvaPrva ... 478793949596979899100101107147197 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 2.401 do 2.425 od 5504

Tema: BESPLATNA PROCENA VREDNOSTI - stari novac, marke, ordenje

Početnik
    Učlanjen
    21.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: OVDE MOZETE DA STAVITE STARI NOVAC NA PROVERU

pronasla sam prilican broj tatinih starih kovanica i papirnog novca,da li neko moze da mi kaze vrednost papirnog novca 100 dinara iz 1963 i 100 dinara iz 1986,ima ih jos dosta ali sam zapamtila samo ove dve...
    hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Frenzy95 Pogledaj poruku
    koliko vredi hvngar bohem gal lod ill rex a a 1915 franc ios i d g avstriae imperator

to ti je (najverovatnije) 1 dukat...vredi oko 100 evra.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: Vrednost

Citat Original postavio KOBAC13 Pogledaj poruku
    Covek mi nudi dukat iz 1934. godine solidnog kvaliteta za 1000 eura. Da li je to ok cena?
    Iskovano ih je svega 2000 komada.
    ako je dukat u odlicnom stanju onda bih rekao da je cena realna.

Primećen član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: NUMIZMATIKA I ORDENJE BESPLATNA PROCENA

To sto malo fali, to devojci srecu kvari . Ali i fals vredi 20-30 evra

Početnik
    Učlanjen
    12.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zdravo svima, zamolio bih ako moze neko od vas da mi proceni srebrni novcic sa likom Aleksandra Velikog na aversu i Zevsom na tronu na reversu (slike su malo eksponirane pa novcic izgleda kao da je losijeg kvaliteta). Zanima me i ako moze da se utvrdi u kojem mestu je iskovan. Takodje bih voleo da mi neko proceni i zlatnik, koji je izradjen povodom 800. godina Hilandara 1998. god. u nominalnoj vrednosti 1500 din., finoce 900/1000, mase 8,640 gr. sa likom Sv. Simeona i Save na aversu?

Početnik
    Učlanjen
    12.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Molim za procenu srebrnog novcica sa likom Aleksandra Velikog, kao i zlatnika, koji je izradjen povodom 800. godina Hilandara 1998. god., finoce 900/1000, mase 8,640 gr. sa likom Sv. Simeona i Save na aversu?
    Hvala unapred

Aktivan član Jovkesrbin (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Stgt0711 Pogledaj poruku
    ako je dukat u odlicnom stanju onda bih rekao da je cena realna.

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

[QUOTE=Stgt0711;13947714]

to ti je (najverovatnije) 1 dukat...vredi oko 100 evra.[/QUOTE
    Tesko da ce mu neko dati 100E za taj dukat. tacno je da je cena zlata podicljala, ali je i narod bez para, malo ko kupuje nakit pa i zlatari nemaju neki obrt, pa takvi dukati nalete da se kupe i za 80-85E
    Inace, kod gosp. Franc iosa mozda mogu da se nadju i za 90-95 E

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
    Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
    20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
    Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav

Zainteresovan član cebisev (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Колико вреди следећа кованица?

Nov član Prohujalo sa vihorom (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano talir marije Marije Terezije

Moze li mi neko reci koliko vredi ovaj talir Marije Terezije sa oznakom godine 1780.X
    Da li to moze biti original,s obzirom na ovu godinu kovanja.Evo i slike koja je doduse prilicno mutna,jer je slikana mobitelom!Inace,talir izgleda prilcino star,rubovi su izlizani,kao i lik Marije Tereze.Talir je cini se preliven bojom zlata,koja je takodje tu i tamo skinuta.
    p.s.pomozite,poznanik koji mi pokusava prodati ovu kovanicu,tvrdi da je jako vredna....HVALA
    Poslednji put ažurirao/la Prohujalo sa vihorom : 20.05.2010. u 21:45

Učlanjen
    22.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Mehmed Fatih Pogledaj poruku
    Jovke, nema potrebe za tim ismijavanjem, to je dukat koji zaista vrijedi toliko para ako ne i vise s obzirom da je izuzetno rijedak, ja sam ga imao priliku drzati u rukama prije mjesec dana otprilike, covjek trazio 1200 eura a bio je losiji, onako VF, VF+, tako da ko ganja te dukate ima lijepu priliku.
    Ja ne skupljam te dukate ne zbog zlata i cijena nego zato sto je to trade cionage, iako ima dosta onih koji ih itekako skupljaju.
    20 din 1925 je jedini "regularni" zlatnik koji je vrijedan skupljanja i jedini sa nominalom (bez tih dukata) koji je izdat u periodu 1918-1968 tako da ga definitivno treba imati, naravno opet napominjem da je ovo samo moje licno misljenje.
    Prije par mjeseci mogao je da se nadje neki UNC za 200 injak eura, sad kako je zlato skocilo vjerovatno je i on, ali ne bi trebalo mnogo. Pozdrav
    Prvo procitaje pa tek onda recite nesto ! Kobac naglasava da je u solidnom stanju a on kaze ako je u odlicnom.

Učlanjen
    08.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Да ли би неко могао да ми идентификује сведеће новчиће и процени њихову вредност?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

selam mehmed! klinac se nadurio zato sto mu nisam hteo pokloniti novcice i sablju. takvu decu treba samo ignorisati.
    sto se tice dukata, pre 10ak godina ga covek nije mogao prodati za 700 evra, pre 6 godina je kostao 800 evra (kovn. sjaj) u beogradu, numizmaticari/aukcijske kuce na zapadu i dan danas nude dukat za tu cenu. znaci, mozda je cak i hiljadarka previse za taj dukat. just my 2 cents.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

[QUOTE=jevdokan;13952547]

to ti je (najverovatnije) 1 dukat...vredi oko 100 evra.[/QUOTE
    Tesko da ce mu neko dati 100E za taj dukat. tacno je da je cena zlata podicljala, ali je i narod bez para, malo ko kupuje nakit pa i zlatari nemaju neki obrt, pa takvi dukati nalete da se kupe i za 80-85E
    Inace, kod gosp. Franc iosa mozda mogu da se nadju i za 90-95 E
    sve je to relativno. franju ovde u nemackoj moze sigurno da proda za stotku.

Učlanjen
    22.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Pustite budalu, sasuo sam mu par cinjenica pa se osetio prozvanim...

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

[QUOTE=Stgt0711;13959064]
    Citat Original postavio jevdokan Pogledaj poruku

sve je to relativno. franju ovde u nemackoj moze sigurno da proda za stotku.
    Za Nemacku neznam, ali znam da u Srbiji nemoze da dobije vise od 70-75. U Bosni jos manje.
    Mnogi zlatari u Sarajevu prodaju dukate ispod vazece cene zlata jer musterija za zlatni nakit koji oni prave nema, dukate su otkupljivali uglavnom kao lomljeno zlato, a ziveti se mora i jesti se mora, pa daj sta das.
    A ako bi neko iz Srbije ili Bosne hteo da proda dukate u Nemackoj, koliko bi ga kostalo da ode u Nemacku i tamo ih ponudi i kome?
    U nemackim zlatarama ili bankama, pa da mu uzmu i proviziju za svoju uslugu.
    ili da trazi gastarbajtere pa njima da nudi?
    Cela ta diskusija o vrednostima dukata za koju se raspituje neko iz Srbije, a prica mu se koliko bi ih mogao prodati u Nemackoj je suplja prica.
    Ali, kao sto rece sve je relativno, ako nije suplje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Bogami kolega u Sarajevu moze da se utopi za 75 eura ravno, za toliko cu ja da dam 2 komada koja cu sutra ili prekosutra uzeti naravno po malo povoljnijoj cijeni, zlatar koji to otkupljuje je jako fer i posten covjek, inace kod njega je 12 eura gram za 14tku ( 585 ).
    Sto znaci druze ako znate koga u Bosni ili jos bolje u Sarajevu ko bi ih dao po manjoj cijeni od te u Srbiji koju ste naveli (manje od 70 eura), drage volje bi kupio komada koliko god taj ima,,prijateljski pozdrav

Zainteresovan član vuk_111 (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

[QUOTE=jevdokan;13964213]
    Za Nemacku neznam, ali znam da u Srbiji nemoze da dobije vise od 70-75. U Bosni jos manje.
    Mnogi zlatari u Sarajevu prodaju dukate ispod vazece cene zlata jer musterija za zlatni nakit koji oni prave nema, dukate su otkupljivali uglavnom kao lomljeno zlato, a ziveti se mora i jesti se mora, pa daj sta das.
    A ako bi neko iz Srbije ili Bosne hteo da proda dukate u Nemackoj, koliko bi ga kostalo da ode u Nemacku i tamo ih ponudi i kome?
    U nemackim zlatarama ili bankama, pa da mu uzmu i proviziju za svoju uslugu.
    ili da trazi gastarbajtere pa njima da nudi?
    Cela ta diskusija o vrednostima dukata za koju se raspituje neko iz Srbije, a prica mu se koliko bi ih mogao prodati u Nemackoj je suplja prica.
    Ali, kao sto rece sve je relativno, ako nije suplje.

za druge zemlje ne znam, ali u srbiji moze da se dobije 85e
    ja ih toliko placam

Učlanjen
    08.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Citat Original postavio cebisev Pogledaj poruku
    Да ли би неко могао да ми идентификује сведеће новчиће и процени њихову вредност?
    Зар нико не може да ми помогне?

Zainteresovan član bonzo (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ima li neko knjigu, katalog zlatni novac ili slicno.
    Dajem u zamenu Krausa digitalni pdf katalog 2009.
    Ili mnogo lepih zelja
    http://www.kamioniavioni.com
    http://www.kamioniavioni.com

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

da li ste ikada videli ovakvu kovanicu?

5 dinara iz 1882 ?!?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

da li ste ikada videli ovakvu kovanicu?

5 dinara iz 1882 ?!?

Štutgart, ako je kovanica kod tebe da li bi mogao da daš dimenzije, težinu i bar proceniš koja je vrsta metala u pitanju? Ne bi škodilo i da kažeš gde si je nabavio, kad, od koga i da li ti je neko nešto već rekao o njoj...Na prvi pogled deluje kao neki liveni fantazijski žeton koji je proveo decenije u bunaru, ali ko zna...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Citat Original postavio cebisev Pogledaj poruku
    Зар нико не може да ми помогне?
    Slikaj obe strane i malo jasnije da se vidi, pa cu pokusati da ti pomognem ako niko drugi nece...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio ssin Pogledaj poruku
    Štutgart, ako je kovanica kod tebe da li bi mogao da daš dimenzije, težinu i bar proceniš koja je vrsta metala u pitanju? Ne bi škodilo i da kažeš gde si je nabavio, kad, od koga i da li ti je neko nešto već rekao o njoj...Na prvi pogled deluje kao neki liveni fantazijski žeton koji je proveo decenije u bunaru, ali ko zna...
    kovanica (jos) nije kod mene - nazalost. materijal: mislim da se radi o "kupfernickel" ili cink. kovanica je kupljena u nemackoj. uzeo sam je od jednog coveka koji radi kao "entrümpler" - tesko prevesti. taj covek cisti stanove/zgrade za drzavu, na primer ako neko umre, itd. valjda cu kovanicu dobiti ovih dana...onda cemo vise znati.

Slične teme

1. KUPUJEM ORDENJE I STARI NOVAC
    Autor ANTIK u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 23.08.2014., 14:31
  2. BESPLATNA PROCENA VREDNOSTI - stari novac, marke, ordenje
    Autor otimac 981 u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2009., 01:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor