Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Zdravo svima, zamolio bih ako moze neko od vas da mi proceni srebrni novcic sa likom Aleksandra Velikog na aversu i Zevsom na tronu na reversu (slike su malo eksponirane pa novcic izgleda kao da je losijeg kvaliteta). Zanima me i ako moze da se utvrdi u kojem mestu je iskovan. Takodje bih voleo da mi neko proceni i zlatnik, koji je izradjen povodom 800. godina Hilandara 1998. god. u nominalnoj vrednosti 1500 din., finoce 900/1000, mase 8,640 gr. sa likom Sv. Simeona i Save na aversu?
Hvala unapred :D
 
Evo slike,pa ako neko moze da mi pomogne??
 

Prilozi

  • sc.jpg
    sc.jpg
    44,5 KB · Pregleda: 26
Neko mi rece da kod osmocifrenog serijskog broja u sredini zadnja tri moraju biti ist kao u uglu novcanice,barem kod ove novcanice ako nisu onda je falsifikat,??Da li je to istina?????

Hvala svima na odgovorima:super:

Evo jedne sa limunda koja bi vama mozda bila interesantna za uporedjivanje sa vasom novcanicom, ali kao sto vidite ovde se brojevi koji treba da se poklope i poklapaju, za razliku od ove vase. Mada licno mislim da je cena ove sa limunda visoka, bez obzira sto je u pitanju retka novcanica. Pozdrav!!!

http://www.limundo.com/kupovina/Num...YU-Novcanice/100-400-kruna-shs-retka-/1368919
 

Back
Top