Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Da li je neko nacuo ili procitao o 10 para iz 1980 u srebru?

do sad sam je samo jednom video! vrlo retko, toliko da mnogi ne veruju da postoji. taj komad je bio isproban kiselinom i pokazalo se da je srebrna...poručena u ZIN-u privatno ili neka mala probna serija...neka kaže neko iskusniji za YU period...uglavnom postoji i tad je cenjena oko 250e
 
Poslednja izmena:
do sad sam je samo jednom video! vrlo retko, toliko da mnogi ne veruju da postoji. taj komad je bio isproban kiselinom i pokazalo se da je srebrna...poručena u ZIN-u privatno ili neka mala probna serija...neka kaže neko iskusniji za YU period...uglavnom postoji i tad je cenjena oko 250e

Skoro se na jednom forumu pričalo o jednoj "posebnoj" seriji novčanica SFRJ, god. 1955. Jedna strana je tvrdila, da su to falsfikati, druga da ne, samo su za neko vreme odgodili stavljanje u javnost.
Marquss, mene je zainteresovala Vaša rečenica, odnosno deo-"...poručena u ZIN-u privatno ili neka mala probna serija". Več sam ranije čitao, da se moglo, ako si imao poznanstava i još nečeg drugog, da u ZINu naručiš izradu "posebih kovanica", koje su posle postajale rariteti i kao takvi stavljani u "kataloge". Da li se je to zaista dogadjalo, da li je neki primer bio ikada dokazan ili su to samo priče i pričice?
 
Skoro se na jednom forumu pričalo o jednoj "posebnoj" seriji novčanica SFRJ, god. 1955. Jedna strana je tvrdila, da su to falsfikati, druga da ne, samo su za neko vreme odgodili stavljanje u javnost.
Marquss, mene je zainteresovala Vaša rečenica, odnosno deo-"...poručena u ZIN-u privatno ili neka mala probna serija". Več sam ranije čitao, da se moglo, ako si imao poznanstava i još nečeg drugog, da u ZINu naručiš izradu "posebih kovanica", koje su posle postajale rariteti i kao takvi stavljani u "kataloge". Da li se je to zaista dogadjalo, da li je neki primer bio ikada dokazan ili su to samo priče i pričice?
Ja sam poznavao jednog od gravera koji je radio u ZIN-u i tacno je da se moglo "poruciti" da vam se otkuje ili odstampa novcanica-novcic. Koliko se secam njegovih prica onako uz put jer mene tada vise nije zanimala numizmatika, radilo se to i za novac a i za "prijateljstvo". Neko poznaje nekog od majstora pa ga zamoli da nesto napravi, iako je to bilo jako opasno po majstora da ne ostane bez posla, a i kontrole su bile dosta cvrste.
Istina u vreme kada je taj covek radio u ZIN-u meni nije napamet padalo da narucijem tako neke ekstra novcice ili novcanice, a mogao sam.
Da mi je onda ova pamet bila nastampao bih i nakovao svakakvih "rariteta" ali, sada je kasno. Mogu samo da zalim za propustenom prilikom.
 
1.Koliko vredi 1 din. iz 1925 god KRALJEVINA SRBA HRVATA I SLOVENACA(Kralj Aleksandar) potamnela malo kovanica ali je sve vidljivo.
2.2 din.iz 1938 Kraljevina Jugoslavija besprekorna.
3.10 para iz 1913 Kraljevina Crna Gora odlicno ocuvana
4.10 para iz 1883 Kraljevina Srbija u relativno dobrom stanju.
5.10 stotinki iz 1912 Bugarska
6.20 lepta 1959 sa rupom na sredini
7.2 filera 1934 Madjarska

Hvala unapred
 
Molim Vas da mi neko kaže za ovaj novčić koliko vredi, jer ga nisam našao??
 

Prilozi

  • FAO.jpg
    FAO.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 6
  • FAO 1.jpg
    FAO 1.jpg
    28 KB · Pregleda: 4
provereno, pogledaj u oglasima ako mi ne verujes, nazovi pa pitaj

te nase dukate o kojima pricas tesko mozes naci ispod 1000e, za one iz 1933 i da ne pricam.
ako je neko toliko blesav da pokusa da uvrne nekoga za toliku sumu(da ih otkupi po ceni zlata)...najebace, kad tad:)

evo samo jedna od zlatara koja nudi 280 za male i 70 za velike, sad sam proverio
Zlatara Gligoric
Zarka Zrenjanina 9
26 000 Pancevo
www.zlataragligoric.com
office@zlataragligoric.com

a ovih koji otkupljuju van zlatara, naravno da ih ima vise i da daju, neretko, bolju cenu nego zlatara
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • tiberije-na-limundu.jpg
    tiberije-na-limundu.jpg
    27,5 KB · Pregleda: 12
Још једном бих замолио некога да ми процени аутентичност и вредност следеће кованице:
http://www.limundo.com/kupovina/Numizmatika/Antika-i-Srednji-vek/TIBERIUS-14-37/684727/Posmatraj
Ако некога мрзи да отвара линк прилажем слику дотичне кованице.
Унапред хвала.

Rekao bih da su originali, chishceni dodushe (nazalost, odstranjena je patina. Takodje, mislim da je as u pitanju a ne dupondius). Ovo su relativno cheste kovanice; Evo nekih linkova:
http://www.vcoins.com/ancient/romanumismatics/store/viewItem.asp?idProduct=6137
http://www.vcoins.com/ancient/romanumismatics/store/viewItem.asp?idProduct=5893
http://www.vcoins.com/ancient/incitatuscoins/store/viewItem.asp?idProduct=10308

..a vrednost, to je vrlo relativna stvar (iako je sve u kvalitetu!). Ja lichno ne bih dao toliko novca za ovaj komad. :)
 

Back
Top