Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

da se ne mučite...HADRIAN (117-138 AD)...čitanje nije presudno u identifikaciji...profili careva ranog carstva su vrlo prepoznatljivi...takođe se mogu razlikovati i prema nošenju brada i frizura (od Hadriana se nose brade, Trajan je nema)
Bravo majstore. Ko zna zna.
I dobro nam dosao na forum. Nije te bilo neko vreme. Da nisi imao kakvih problema?
 
pozdrav,
znam da je ovdje vecina u domacoj numizmatici.. ali ja imam pitanje iz strane notafilije :)

dosao sam u posjed ove novcanice u prilogu, i savrseno je (unc) ocuvana, osim ove fleke koja mi se cini (zbog specificne boje kao i novcanica) da je nastala u tiskari. da li je moguce?
mozda netko zna o cemu je rijec iz drugih slucajeva..

i da li sad ta novcanica vrijedi vise ili manje od obicne unc?


hvala
 

Prilozi

  • Komori - 2006 - 500.jpg
    Komori - 2006 - 500.jpg
    31,5 KB · Pregleda: 11
  • Komori - 2006 - 500 back.jpg
    Komori - 2006 - 500 back.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 12
pozdrav,
znam da je ovdje vecina u domacoj numizmatici.. ali ja imam pitanje iz strane notafilije :)

dosao sam u posjed ove novcanice u prilogu, i savrseno je (unc) ocuvana, osim ove fleke koja mi se cini (zbog specificne boje kao i novcanica) da je nastala u tiskari. da li je moguce?
mozda netko zna o cemu je rijec iz drugih slucajeva..

i da li sad ta novcanica vrijedi vise ili manje od obicne unc?


hvala
Ova fleka je sigurno nastala u fazi štampanja novčanice. Na klišeju se od negde pojavio višak boje, koji je otisnut verovatno na više njih, ne samo na ovoj novčanici. A koliko vredi-to je opet ovisno od notafiliste ili kupca. Ja bih prvo želio imati "normalnu" novčanicu Kolekcionari, kad skupe sve, onda im postane dosadno, pa u kolekciju stavljaju i ove "posebnosti".
 
Ova fleka je sigurno nastala u fazi štampanja novčanice. Na klišeju se od negde pojavio višak boje, koji je otisnut verovatno na više njih, ne samo na ovoj novčanici. A koliko vredi-to je opet ovisno od notafiliste ili kupca. Ja bih prvo želio imati "normalnu" novčanicu Kolekcionari, kad skupe sve, onda im postane dosadno, pa u kolekciju stavljaju i ove "posebnosti".

puno hvala na odgovoru!
 
Pratim ja Vas nego nikako neko da pokaže nešto lepo, ozbiljno ili zanimljivo za komentar...a pogotovu se niko ne zanima za antiku (osim puke prodaje)...evo nešto od mene lepo za oči a zanima me mišljenje i procena (naravno iz moje "kuhinje" i nije na prodaju)...

Veoma lepi komadi! Najinteresantniji mi je Domicijan, zbog spoljnog čitanja legende i pegaza na reversu. I jedno pitanje, zanima me koliko je kod nas čest novac Hostiliana, s obzirom da je sa naših prostora, a nije vladao ni godinu dana?
 
Molim Procjenu

Od ovog medaljona je napravljen:

Novac iz Sirakuze, grčke kolonije (okvirno period 474-425 god pne)

Tezina tetradrahma -21,4g

Avers nimfa aretuza
Revers kvadriga sa osvojenim vojnim znakovljem na reversu
Potpis slian (izvrnuto N)

Ovo je neki medaljon. Vidi se iz aviona daje kopija, dovoljno je pogledati obraze tj obod...I plus je vesan, jedino ce ga izvuci ako je zlato, onda vredi kao cena zlata, ako nije, onda verovatno nista...
 
Molim procjenu i objasnjenje

Ovo je oican medaljon Petra Petrovica NJegosa, i to jako los, ne verujem da ista vredi, ja bar ne bi dao nista za njega...E sad sta podrazumevas pod objasnjenjem to ne znam, da li hoces da ti kazem detalje o NJegosu ili o tezini medaljona, precniku i ostalim stvarima ? Ovo drugo ne znam, nista ne znam o novcicu tjj medaljonu, a a ko hoces da znas nesto o njegosu javi mi preko pp pa cu ti ukratko reci nesto o jnemu ili vidi na vikipediji...
 
Ovo je oican medaljon Petra Petrovica NJegosa, i to jako los, ne verujem da ista vredi, ja bar ne bi dao nista za njega...E sad sta podrazumevas pod objasnjenjem to ne znam, da li hoces da ti kazem detalje o NJegosu ili o tezini medaljona, precniku i ostalim stvarima ? Ovo drugo ne znam, nista ne znam o novcicu tjj medaljonu, a a ko hoces da znas nesto o njegosu javi mi preko pp pa cu ti ukratko reci nesto o jnemu ili vidi na vikipediji...

neverovatno
 

Back
Top