Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

zna li neko koliko vredi ovaj novcic?
 

Prilozi

  • 20032010422.jpg
    20032010422.jpg
    41,4 KB · Pregleda: 18
  • 20032010423.jpg
    20032010423.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Ne nudim za sve vec samo za one prve, lepo procitajte poruku pa onda procenjujte ljude i pisite o njima !!! Oni fenizni toliko i vrede pogotovo ako su u onakvom losem stanju, i opet ponaljam, govorim svima koji pitaju sta koliko vredi, nemojte dolaziti da pitate za procenu sa nadom da novcici vrede milione i milione !!!:dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:
Sve zajedno vredi koko 30 evra.

NE BI SE TAKO REKLO PO PRIVATNOJ PORUCI KOJU SAM DOBILA OD VAS:


Jovkesrbin
Glavu dajem, Kosovo ne dajem !
Zainteresovan član

Jovkesrbin's Avatar

Učlanjen: 23.10.2009.
Pol: muški
Poruke: 342
Reputaciona moć: 1
Jovkesrbin se trudi

Podrazumevano Pozzz
Javljam ti se u vezi onih kovanica...Cena kovanice zavisi od stanja, ali u onome sto si ti nabrojala ima dosta bezvrednih. Mogu ti dati 1000 din za sve ono, jel ti odgovara i odakle si ? Pozzz
 
NE BI SE TAKO REKLO PO PRIVATNOJ PORUCI KOJU SAM DOBILA OD VAS:


Jovkesrbin
Glavu dajem, Kosovo ne dajem !
Zainteresovan član

Jovkesrbin's Avatar

Učlanjen: 23.10.2009.
Pol: muški
Poruke: 342
Reputaciona moć: 1
Jovkesrbin se trudi

Podrazumevano Pozzz
Javljam ti se u vezi onih kovanica...Cena kovanice zavisi od stanja, ali u onome sto si ti nabrojala ima dosta bezvrednih. Mogu ti dati 1000 din za sve ono, jel ti odgovara i odakle si ? Pozzz


Za sve ono se odnosi na feninge ! Ae bre pali odavde idi sanjaj kako ces za to dobiti milione... :rotf:
 
Lepo receno, svaka cast. Treba da se smirim samo pre toga mora se smiriti jos neko tj jos neka...Vrlo nekulturna i bezobrzana osoba a to je mala plava...
Jovke, jovke opet si poceo da preterujes.
Recnik ti bas i nije za ovaj pdf vise odgovara pdf "Politika".
A i nisi u pravu. Iz onoga sto je mala plava citirala kao tvoju poruku nedvosmisleno proistice da si za sve ponudio 1000Din
Niko od nas nije carobnjak pa da zna da cita misli da si pomislio da pod za sve podrazumevas zamo feninge.
Procitaj jos jednom svoju poruku.
Mozda mala plava i nema puno veze sa numizmatikom, ali budala sigurno nije, i ako joj se ponuda ucini mala kao sto je tvoja, potrazice jos necije misljenje. I to netreba da te vredja.
Osim toga vec je bilo diskusije o ceni 5 kruna iz 1900 potrazi te postove pa vidi na koliko je procenjivana ta kovanica. Verovatno je i mala plava prvo iscitala pdf Numizmatika i notafilija, pa se onda odlucila da zatrazi procenu.
Zato sledeci put preciznije sroci svoju ponudu da nedodje do nesporazuma.
I pokusaj da malo ublazis recnik sebe radi, ne mene ili ostali forumasa.
 
Jovke, jovke opet si poceo da preterujes.
Recnik ti bas i nije za ovaj pdf vise odgovara pdf "Politika".
A i nisi u pravu. Iz onoga sto je mala plava citirala kao tvoju poruku nedvosmisleno proistice da si za sve ponudio 1000Din
Niko od nas nije carobnjak pa da zna da cita misli da si pomislio da pod za sve podrazumevas zamo feninge.
Procitaj jos jednom svoju poruku.
Mozda mala plava i nema puno veze sa numizmatikom, ali budala sigurno nije, i ako joj se ponuda ucini mala kao sto je tvoja, potrazice jos necije misljenje. I to netreba da te vredja.
Osim toga vec je bilo diskusije o ceni 5 kruna iz 1900 potrazi te postove pa vidi na koliko je procenjivana ta kovanica. Verovatno je i mala plava prvo iscitala pdf Numizmatika i notafilija, pa se onda odlucila da zatrazi procenu.
Zato sledeci put preciznije sroci svoju ponudu da nedodje do nesporazuma.
I pokusaj da malo ublazis recnik sebe radi, ne mene ili ostali forumasa.

Hvala na savetu. Znam da sam preterao ali sam izazvan, kada sam ponudio novac milsio sam samo na feninge. A ona je kranjnje nekulturna i bezobrazna kada ignorise poruke. Pozzz
 
Interesuje me gde stoji oznaka na novchicu 999 / da je zlatnik/
konkretno na ovom chiju sam sliku prilozio,skinuo sam je sa neta.
ja imam isti takav ali tezine 2.07 gr i jasno mi je da to nije taj i da nije od zlata vec je neka replika u pitanju tezina pravog je 3.48gr i ne vidim nigde sa lupom nikakvu oznaku....
 

Prilozi

  • slika-1141222x640.jpg
    slika-1141222x640.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 21
Pozdrav! Ne razumem se baš nešto u zlatnike, ali da probam bar nešto da pomognem.

Na dukatima uopšte nema oznaka finoće izrade, oni su radjeni u 986/14 Au/Cu finoći, a ne 999. i težine 3.4908960 g. prečnika 19.75 mm.
1915. godina je nov kov (i dan danas se kuje), i samo po godini se razlikuje od starog kova. Zato sto su kovani za vreme Franca samo do 1914.

A konkretno za ovaj vaš, nemam nikakvu informaciju.


......sad nešto gledam :think: , možda sam u prevodu napravio neke propuste.

bolje je ovako :D
http://www.austriancoins.com/gold.html
 
Poslednja izmena:
da hvala na odgovoru,
te podatke sam i ja nashao na internetu ali me je zbunio zlatar koji mi je izmerio novchic /2.07 gr a sad vec nisam siguran mozda je bilo i 2.70 gr shto je opet velika razlika od originala /
Zlatar mi je rekao da treba da ima oznaku zlata shto je koliko sad vidim ipak pogreshno
prechnik je izgleda tachan koliko sam ja mogao da procenim obichnim lenjirom
sutra cu skenirati moj novchic i postaviti sliku pa mozda ce i to pomoci oko identifikacije...
pozdrav
 

Back
Top