Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

78567252.jpg


evo druge strane ako ko moze da kaze nesto o ovome

Vedo ovo ti je 40 para otomanskih 1255 A.H.(1839), godina vladavine sultana je 20. sto znaci da je ovaj novcic kovan u 1859.godini, imam ga i ja ali nazalost ne vrijede mnogo, 3-5 eura cak i bolje ocuvani.
Pozdrav
 
http://www.tesorillo.com/roma/republica_frame.htm
na Balkanu su prilična retkost jer nije tad bio u okviru carstva...čine se da su česte jer dugo traju reversne i aversne predstave....

Procitao sam u nekom broju dinara, ne znam tacno kom, da roma ima jedan revres koji je strasno redak...U svajcarskoj su jedan komad prodali za 2 000 000 njihovih franaka ili cega vec...
 
Zanimaju me vrednosti sledecih srebrnjaka:

10 nemackih maraka iz 1987.
1000 dinara iz 1981.
srebrnjak od 200 dinara (finoce 750/1000, tezine 15 grama) izdat povodom 85. rodjendana Josifa Broza Tita 1977 godina
srebrnjak od 1000 dinara (finoce 750/1000, tezina 28 grama) izdat povodom smrti Josifa Broza Tita 1980 godina

Ako neko moze da mi pomogne oko ovoga, bio bih mu veoma zahvalan!
 
Zanimaju me vrednosti sledecih srebrnjaka:

10 nemackih maraka iz 1987.
1000 dinara iz 1981.
srebrnjak od 200 dinara (finoce 750/1000, tezine 15 grama) izdat povodom 85. rodjendana Josifa Broza Tita 1977 godina
srebrnjak od 1000 dinara (finoce 750/1000, tezina 28 grama) izdat povodom smrti Josifa Broza Tita 1980 godina

Ako neko moze da mi pomogne oko ovoga, bio bih mu veoma zahvalan!

srebro 750 kao materijal ne davaj ispod 24 dinara po gramu
1000 din 81 50 din, ako nisu neke sa greskom..onda dosta vise
10 maraka, oko 3e
 
Poslednja izmena:
Prijatelju sad u proslu nedjelju dosao covjek sa 12 komada 1000 dinara 1980, komad je bio 10 eura. kolega Danijel (Pitronix) je uzeo bas jedan jako lijep komad za samo 10 eura. poslije toga je dosao covjek i za 85 maraka (43 eura) na moje oci uzeo 6 komada sto znaci da ga je dosao komad 7,2 eura. da sam samo htio to sam mogao i biti ja jer sam do covjeka prvi dosao rano ujutro ali me ta sitna preprodaja apsolutno ne zanima, a i imam jedan totalni UNC komad i meni dovoljno. 12 eura je plafon cijena za taj komad, to sto ga neki cijene na ovim nasim smijesnim aukcijama vise to je njihova stvar,a da li ih i prodaju po toj cijeni...hmm.
Ako te zanima u nedjelju cu uzet mail od covjeka koji ima jako mnogo tih komada, mislim da ce biti presretan da ti ih proda po 12 eura komad,,pozdrav.
 
joj bre jovke, kad nesto hoces da prodas ne mozes tako...
pitaj lepo da li ima neko da ti proda nesto takvo...onda ces lepo cuti cenu, malo naduvanu svakako

Ne razumem tvoj post...

Hoces da kazes da ocva kovanica ne vredi 30 evra ??? E mnogi numizmaticari su mi rekli da vredi i sa skupa i sa interneta, takodje je i Markus rekao, a kad on kaze to je tacka jer je covek profesionalac...Takodje jedan numizmaticar sa fejbuka mi je procenio komad, covek je car u numizmatici...
 
Ne razumem tvoj post...

Hoces da kazes da ocva kovanica ne vredi 30 evra ??? E mnogi numizmaticari su mi rekli da vredi i sa skupa i sa interneta, takodje je i Markus rekao, a kad on kaze to je tacka jer je covek profesionalac...Takodje jedan numizmaticar sa fejbuka mi je procenio komad, covek je car u numizmatici...

nevezano za bilo koju kovanicu,
kad imas nesto za prodaju, probaj to isto da kupis od nekoga za koga mislis da je iskusan i da sigurno moze da ti je ponudi
tako ces najlakse videti kako se krece cena, a ne da ides od jednog do drugog i da ispitujes

da si lepo stavio da kupujes kovanicu kao sa slike, dobio bi bar nekoliko ponuda i mogao sam da procenis kolika je realna vrednost, a ne da se mislis sta je ko hteo da kaze...
 

Back
Top