Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Jovke, Srbine, ne budi smešan....tražiš jeftin perper a živiš 5stanica od SND-a...očigledno nisi dobro pogledao...skupa je samo I klasa a VF -- može i za 10e da se nađe...ista stvar kao i sa 1 din 1875...
Veliki pozdrav za Ada, jednog od RETKIH poštenih ljudi koji se bave ovim plemenitim hobijem (nažalost)!!!

Zivim mnogo mnogo vise stanica od SND-a, ako zelite da znate menjam autobuse...A jel mozemo mi da se dogovorimo da sledece nedelje u utorak, za tacno 6 dana, da se nadjemo na skupu, odmah na pocetku sprata, i da mi vi pokazete gde ima da se nadje 1 perper za 10 evra, nosim novac sa sobom, ok ?
 
Slučajno sam našao 20 para 1974 SFRJ.Materijal je kao cu-ni-zn.Prečnik je približno isti kao i u originala.Na obodu je na jednoj polovini dobro nazubljenje a na drugoj nedostaje.Je li moguće da je ovo proba, falsifikat ili nešto drugo.Molim za pomoć u identifikaciji.Pogledajte slike.

Molim da mi pomognete u identifikaciji ove kovanice,Pregledao sam neke kataloge ali nisam mogao naći.Mislim da ima neki manji procenat zlata u sebi a da je ostalo neki dodatak ali kao da nije bakar.Zvijezda petokraka sa zadnje strane, tražio u Maroku ali nema.

Molim vas ko ovo pročita da mi pomogne.Ako isto nekome zatreba neka pomoć stojim na raspolaganju.
 

Prilozi

  • SP_A2324.jpg
    SP_A2324.jpg
    92 KB · Pregleda: 40
  • SP_A2325.jpg
    SP_A2325.jpg
    103,5 KB · Pregleda: 39
  • SP_A2214.jpg
    SP_A2214.jpg
    70,1 KB · Pregleda: 30
  • SP_A2215.jpg
    SP_A2215.jpg
    67,8 KB · Pregleda: 29
  • SP_A2363.jpg
    SP_A2363.jpg
    55,3 KB · Pregleda: 22
  • SP_A2364.jpg
    SP_A2364.jpg
    54,5 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena od moderatora:
Slučajno sam našao 20 para 1974 SFRJ.Materijal je kao cu-ni-zn.Prečnik je približno isti kao i u originala.Na obodu je na jednoj polovini dobro nazubljenje a na drugoj nedostaje.Je li moguće da je ovo proba, falsifikat ili nešto drugo.Molim za pomoć u identifikaciji.Pogledajte slike.

Molim da mi pomognete u identifikaciji ove kovanice,Pregledao sam neke kataloge ali nisam mogao naći.Mislim da ima neki manji procenat zlata u sebi a da je ostalo neki dodatak ali kao da nije bakar.Zvijezda petokraka sa zadnje strane, tražio u Maroku ali nema.

Molim vas ko ovo pročita da mi pomogne.Ako isto nekome zatreba neka pomoć stojim na raspolaganju.
Cini mi se da je to turska kovanica, probaj da stavis u "besplatna procena"...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slučajno sam našao 20 para 1974 SFRJ.Materijal je kao cu-ni-zn.Prečnik je približno isti kao i u originala.Na obodu je na jednoj polovini dobro nazubljenje a na drugoj nedostaje.Je li moguće da je ovo proba, falsifikat ili nešto drugo.Molim za pomoć u identifikaciji.Pogledajte slike.

Molim da mi pomognete u identifikaciji ove kovanice,Pregledao sam neke kataloge ali nisam mogao naći.Mislim da ima neki manji procenat zlata u sebi a da je ostalo neki dodatak ali kao da nije bakar.Zvijezda petokraka sa zadnje strane, tražio u Maroku ali nema.

Molim vas ko ovo pročita da mi pomogne.Ako isto nekome zatreba neka pomoć stojim na raspolaganju.

Ovakav tip zvijezde imaju vijetnamske kovanice iz 1940-ih inace skupi primjerci, al ovo nije Vijetnam. Neku noc sam gledao u katalogu kineske kovanice i sad sam nasao u katalogu kovanicu jako slicnu toj, u pitanju je 1 FEN (ND-no date znaci nema datuma). mislim ova zvijezda je isti tip kao ova iako se ornamentika malo razlikuje. ovo mi nekako lici na neku centralnoazijsku drzavicu iako ti ne bih nista sa sigurnoscu mogao potvrditi, jako interesantno definitivno. a sto se tice ovih 20 para jednostavno je, stavi na neku preciznu digitalnu vagu, ako bude nekih vecih odstupanja znat ces na cemu si. pozdrav i sretno s tim komadom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam neke stare novcanice iz 1935. godine mislim da je na njima kralj Alesandar od 100 i od 20 ne znam ko je na njima koliko bi vredele bas su dobro ocuvane? Imaju li kralja u zigu.

Srbine, doneću ti disk što obećah ali ti katalozi nisu relevantan reper za kupovinu u Srbiji...možeš orijentaciono da vidiš šta koliko vredi u kolekcionarskom smislu mada 70% moderne skoro da ne vredi ništa kod nas...a za kupovinu perpera: Trebalo bi da već znaš koliko je tržište likvidno, tj ponuda nikad nije ista i ne znači da taj perper još stoji tamo gde sam ga video pre godinu dana...hteo sam da kažem da može da se nabavi i za 10e a pitanje je kad se šta pojavi i u kom kvalitetu...teško da ćeš kad moći da kažeš idem da kupim perper od 10e....rekoh ti, kad upoznaš ljude moguća su razna pogađanja što je meni najlepše ali ja (kao i Ado) više preferiram zamene...
poz i srećno sa nindža revizorima u GSP-u
 
Srbine, doneću ti disk što obećah ali ti katalozi nisu relevantan reper za kupovinu u Srbiji...možeš orijentaciono da vidiš šta koliko vredi u kolekcionarskom smislu mada 70% moderne skoro da ne vredi ništa kod nas...a za kupovinu perpera: Trebalo bi da već znaš koliko je tržište likvidno, tj ponuda nikad nije ista i ne znači da taj perper još stoji tamo gde sam ga video pre godinu dana...hteo sam da kažem da može da se nabavi i za 10e a pitanje je kad se šta pojavi i u kom kvalitetu...teško da ćeš kad moći da kažeš idem da kupim perper od 10e....rekoh ti, kad upoznaš ljude moguća su razna pogađanja što je meni najlepše ali ja (kao i Ado) više preferiram zamene...
poz i srećno sa nindža revizorima u GSP-u



Hehehe..Ok...Hvala na savetima i katalogu, dolazim za 6 dana na skup 100 posto...
Nadam se da cu vas videti tamo...Doci cu sa namerom da kupim nidzu petrovica pa sta bude...I meni je najdraze dogovaranje i pogadjanje sa kupcem, a o menjanjem da ne pricam...
 
Koliko vredi metalni novac?
-50 para iz 1982
-25 para iz 1982
-10 para iz 1981
-10 para iz 1980
-10 para iz 1979
-20 para iz 1981
-20 para iz 1980
-5 para iz 1980
-10 dinara iz 1938(mislim da je srebrna)
-5 dinara iz 1984
-5 dinara iz 1973
-confederatio helvetca 1991,sa druge strane pise broj 10
-republikosterreich 5 schilling 1971
recite mi da li ovo nesto vredi i kolika je cena po komadu
 
Koliko vredi metalni novac?
-50 para iz 1982
-25 para iz 1982
-10 para iz 1981
-10 para iz 1980
-10 para iz 1979
-20 para iz 1981
-20 para iz 1980
-5 para iz 1980
-10 dinara iz 1938(mislim da je srebrna)
-5 dinara iz 1984
-5 dinara iz 1973
-confederatio helvetca 1991,sa druge strane pise broj 10
-republikosterreich 5 schilling 1971
recite mi da li ovo nesto vredi i kolika je cena po komadu

rekao bih skoro pa nista,
za te schillinge moze da se dobije 50-100 dinara

10 dinara 1938 nije srebro nego nikl 100%
usput, ja ih prodajem za 17 dinara po komadu :D a inace su oko 25-30din
mada, idite na neki aukcijski sajt pa mozda ako ponudite sve odjednom dobijete i vise
poz
 
Ova italijanska nista, a provjeri u ovoj hrpi imas li 10 leva zeljeznih iz 1941 to je dosta rijedak komad i vrijedan. Iako skupljam Bugarsku i toliko toga imam ona mi fali. pozdrav

Ado, tih 10 leva 1941u gvožđu ovde nije nikakva retkost...ja imam dve iako više ne obraćam pažnju na moderni novac...Poklanjam ti je prvom prilikom!...imam i 2 leva u gvožđu pa ti i to poklanjam
pozdrav svima!
 
lepo je videti da jos uvek neko nesto hoce da pokloni
lepo lepo
sve pohvale

80% (i više) ljudi koje je privukla ova, nekad plemićka disciplina je običan ološ kojem je jedini cilj da zarade i prevare čoveka...Zadovoljstvo kad dobiješ komad koji ti znači i koji si dugo tražio je neprocenjivo...
zbog nepoštenja je i zamrla razmena i među kolekcionarima o kojoj priča Ado...

Hvala i pozdrav
 
Hvala mnogo Marko jako lijepo od tebe a vidjet ces imam i ja nekih stvari koje bi te mogle zanimat pa ih uzmi slobodno sve sto ti odgovara. Da, ovde je ta kovanica rijetka ipak Srbija je dosta bliza Bugarskoj i logicno da su neke stvari dostupnije. Najdraze mi je skupljati kovanice koje su u lijepom stanju a od materijala koje je tesko ocuvati a zeljezo je definitivno takvo.
A sto se tice tih razmijena jako tesko je to sada ostvariti pogotovo ako si kao ja orijentisan samo na numizmatiku, u klubu ima dosta ljudi koji skupljaju kartofiliju(razglednice, pisma stara,...) i koliko mogu primjetiti oni dosta cesce ostvaruju razmijene nego oni koji se cisto numizmatikom bave.
Pozdrav
 

Back
Top