Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Ako moze neko da mi pomogne. Ko je ovaj na novcicu ili koji je ovo novcic ( otkuda ili otkada)???:worth:
Novčić je zlatni i prilicno izlizan po rubovima, pa pretpostavljam da je bio koristen, pa onda pretpostavljam da je i star. Jako je mali 1,5cm u promeru i tanak ( težine oko 5gr - teško je pogodit na kuhinjskoj vagi)
Slika nije najbolja jer sam ga turila u skener ( na fotografijama je stalno ispadao mutan)
Puna hvala unapred.
bagi ( av-av):worth:
4342512809
 




Bio bi zahvalan da mi neko kaze shta je ovo i koliko vredi

sry na kvalitetu slika

Spomenica za oslobodjeno Kosovo - 1912
o njoj više ovde:
http://www.royalfamily.org/history/medals6_yu.htm

ova Vaša nema alku ni lentu, pozlata je samo u tragovima(tj oljuštena), sama je dosta izlizana koliko vidim, tako da ne prelazi cenu od 5e
one inace nisu skuplje od 10-15e s obzirom da su ceste i dobio ih je skoro svaki srpski soldat

pozdrav
 
Ako moze neko da mi pomogne. Ko je ovaj na novcicu ili koji je ovo novcic ( otkuda ili otkada)???:worth:
Novčić je zlatni i prilicno izlizan po rubovima, pa pretpostavljam da je bio koristen, pa onda pretpostavljam da je i star. Jako je mali 1,5cm u promeru i tanak ( težine oko 5gr - teško je pogodit na kuhinjskoj vagi)
Slika nije najbolja jer sam ga turila u skener ( na fotografijama je stalno ispadao mutan)
Puna hvala unapred.
bagi ( av-av):worth:
4342512809


Ne vidi se slika !
 
Hvala, na SND ga prodaju i po 25 evra a jedva da mu se vidi kosa...Od Crne Gore imam samo 10 para 1914 pa bi mi dobro dosao jedan perper...Naravno jeftiniji od 25 evra...Ali ne znam gde da ga nadjem...

Jovke, Srbine, ne budi smešan....tražiš jeftin perper a živiš 5stanica od SND-a...očigledno nisi dobro pogledao...skupa je samo I klasa a VF -- može i za 10e da se nađe...ista stvar kao i sa 1 din 1875...
Veliki pozdrav za Ada, jednog od RETKIH poštenih ljudi koji se bave ovim plemenitim hobijem (nažalost)!!!
 
Heh marko hvala ti puno na lijepim rijecima, iako ja se ravnam po sebi, znaci onoliko koliko bi ja bio spreman platiti tu cijenu dam, koja je u vecini slucajeva jako povoljna. Kod odredivanja cijene ovo uradim, pogledam katalog, internet aukcije i dobijem neku prosjecnu cijenu, e onda tu cijenu skresem za 40-50 % i dobijes cijenu koja je prihvatljiva za vecinu.
a mnogo vise preferiram razmijene recimo rado bi ovaj perper zamijenio za neku od kovanica 1 ili 2 pare isto crna Gora ( naravno ne ocekujem sad 1 paru iz 1913 u razmijenu) znaci po nekom trzisnom fer i korektnom principu,,pozdrav.
 

Back
Top