Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

bravo, Ado! sviđa mi se ta retorika!Već sam ti rekao da sam slab na Obrenoviće ali ono što sam rekao, rekao sam iz mog ličnog iskustva...pominjali smo mi problem gradacije ali, Ado, to je novac, takva kategorija da je prosto nemoguće da je neka od milion ruku nije oštetila za 150 god, zar ne?uzmi u obzir turbulentnu istoriju koju su preživele...uzgred, vršnjaci smo!
Pozdrav, druže!
 
da znas da te razumijem, da neko sada prodaje recimo 5 franga ara albanskih ja bi se tako naljutio ako bi netko pokusao da je potcijeni, a to svakako novac je tako subjektivna kategorija. Naravno da niko ne ocekuje sad bas vrhunski kvalitet za male novce, al sam siguran u nesto da nisi nabavio ovu kovanicu nedavno uvjeren sam da ni ti ne bi 140 eura izdvojio za nju, il se varam?
a vidis kako ti imas lijepe UNC primjerke Srbije stare 100 godina u savrsenom stanju, svaka ti cast na pronalasku komada, a zasto mislis da ovu kovanicu 130 godina staru ne mozes nac savrsenu kao recimo onu tvoji komadi iz 1915, 1904 i sl. sve je moguce ipak je kvalitetno srebro u pitanju i siguran sam da ces nekad naletiti na nju.
 
da znas da te razumijem, da neko sada prodaje recimo 5 franga ara albanskih ja bi se tako naljutio ako bi netko pokusao da je potcijeni, a to svakako novac je tako subjektivna kategorija. Naravno da niko ne ocekuje sad bas vrhunski kvalitet za male novce, al sam siguran u nesto da nisi nabavio ovu kovanicu nedavno uvjeren sam da ni ti ne bi 140 eura izdvojio za nju, il se varam?
a vidis kako ti imas lijepe UNC primjerke Srbije stare 100 godina u savrsenom stanju, svaka ti cast na pronalasku komada, a zasto mislis da ovu kovanicu 130 godina staru ne mozes nac savrsenu kao recimo onu tvoji komadi iz 1915, 1904 i sl. sve je moguce ipak je kvalitetno srebro u pitanju i siguran sam da ces nekad naletiti na nju.

Ado, naravno da možeš naći XF++...nije to problem...držao sam ja i Keltske drahme od 500e XF (ako gradacija nešto znači za njih a stare 2200god) ali lako je podizati kvalitet 2din 1915 kad je razlika VF -Unc 3-4evra...sa ovom je drugačije...najlošija je 140e a najbolja 500 tako da su to delikatne stvari za nas koji skupljamo u ovakvim vremenima...pitanje je da li bih je imao da nemam klub u kome sam svake nedelje i da ne poznajem desetine prodavaca od kojih mi je jedan sačuvao baš nju i to ispod svake cene...
dosta njih je uništeno iz političkog revanšizma, nošeno na lancima, vareno, tttt...sve ostale dvodinarke su mnooogo češće i postoje i dalje čak fišeci netaknutih...aj nađi fišek 2 din 1875 kao 1912? + tvrdim da su sve ove kovanice koje ja i ti imamo vrlo retke u unutrašnjosti, ne postoji znanje, interesovanje, klubovi, ljude jednostavno ne zanima....razmišljao sam koliko bi mi dana trebalo da u Valjevu nađem dvoglavca....(primer!!)
pozdrav, druže!
 
Ti ne shvatas ova kovanica i vrijedi 200-250 eura to je neupitno, ali prava aUNC kovanica, ali ova tvoja NIJE NI BLIZU TOGA, u tome je stvar, da nema te ogrebotine vrijedila bi puno al ovako... vidim da si subjektivan sto se tice gradacije a ne treba da budes. i da znas ja nisam zainteresovan za nju tako da ne brini vjeruj nitko te ne pokusava nasamariti, a mnogo ozbiljniji kolekcionari od mene ne bi ti ovo ni pod XF svrstali ja ti samo govorim kako stvari stoje i ovo je prijateljska opaska bez zlonamjernosti. i uredu ako je prodata za taj novac, budite bez brige, VJERUJEM VAM. ako nije problem samo da se javi persona koje je ovo mangupski precijenila na 200-250ra.
usput, jezik vam je odlican ko da ste odavde :)
pozdrav

Ja čitam ovaj forum več dve godine i učim se o vašim novcima. Dve godine sam čutao ali sam sada odlučio, da i ja polako nešto kažem.Kada neki trgovac, pa makar bio Franc ios napiše, da je taj komad vredan samo 40€, onda ne mogu biti više miran.
Ja sam samo ovde na forumu napisao neku informaciju o tome, koji iznos je ta kovanica postigla/ a to je najnovija informacija o njenoj tržišnoj vrednosti/ (,jer na ovom se forumu priča samo i u većini primera o tržišnoj vrednosi kovanica ili novčanica) unatoč onoj povredi pored broja 2, a g. Franc ios je reagirao tako, kao da ja lažem.
Gospodin, koji mi je dao procenu kovanice, verovatno nije primetio onu povredu pored broja 2, ali sve jedno sam mu zahvalan na pomoči. Sam imam dovoljno iskustva i za svoju kolekciju nikako ne bi kupio kovnicu takvog izgleda/ to sada kažem, a inače?/. Priznajem, znam da je skupa, i kupio bi i takvu do visine 100 eura, ali više ne.
Ali molim vas gospoda trgovci, ne govorite mi na svakom koraku, da vas u numizmatici zanima samo profit!!
 
Pozdrav svima.

Moje pitanje o ovih 2 dinara 1875 ni bilo zato, da sada razgovaramo u ovom tonu. Dobio sam ponudbo i interesiralo me je koliko je ovi kovanac vredan. Sam znam, da je ova godina vrlo rijetka i da ovi 2 dinara imajo jaku vrijednost. A glede na rub, kosu i rese na broju 2 ne mogu da se strinjam sa Franc ios-om, da je ovaj komad 40€. Zašto sem ga spodbudio da ako ima takve komade kupim sve. Znam da svaki numizmatik ima svojo ocjenu. Svaki zna koliko je pripravljen da plati za ovi komad. Ja vam samo lahko kažem, da sam kovanice 2 din 1875 gledao na ebayu 3 godine ali nisam još video takav dobar komad (ako zaboravimo na ovo ogrebotinu) i nema jih puno. Imaš ove komade koji su dosta izlizani i ljudi platio za ove komade 100€ i više. Ovdje ne smijemo da zaboravimo da je ovaj slika ovog 2 din max resolucije zato se ova ogrebotina vidi tako dobro. Interesantno bi bilo kad bi imali ovih 2 din u rokima - bi još bilo 40€ dosta?

Valerij
 

Back
Top