Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Molio bih za pomoc iskusnije numizmaticare ili one koji znaju nesto vise o rimskom novcu za malu pomoc. Dobio sam dans na poklon od jednog gispodina, prijatelja od mog oca, ogromno kolekciju starih novcica, izmedju ostalog i preko 50 srebrenjaka, medju njima sam pronasao 2 rimska. jedan je srebreni pise sa jedne strane "avgvsta" i nekao kao zena stoji,a s druge strane je muska glava i pise "diva favstina", novcic je u xf+ cak i aUNC stanju, ne mogu vjerovat da je nesto ovako staro ovako ocuvano, vidljivost detalja 200 %. Drugi je od bakra probusen nazalost, sa jedne strane glava sa kacigom nekog ratnika i sa strane rijec "roma", a sa druge strane slika Romula i Rema kako sisaju onu vucicu. Interesuje me vrijednost ovih kovanica, a sto se tice originalnosti ne brinem jer znam od koga dolaze, jednog starog dubrovackog numizmaticara. Kako sam vise strucan za modernu numizmatiku (1800 pa do danas) volio bi kad bi mi netko rekao nesto vise o ovim kovanicama. Pozdrav.
 
U pitanju je veliki poznavalac numizmatike, vjerovatno veci nego cemo ja i ti zajedno to ikada biti, vjeruj mi, gospodin koji je i sa postovanim Rankom Mandicem vise puta trgovao i razmijenjivao, i cijelu Evropu proputovao, kupovo po aukcijama i sl. al ne na ovim modernim internet aukcijama. Znaci 100 % original, ne bi ga nikad prodao iako ne skupljam antiku,al zelim da iamm nesto ovako ocuvano i lijepo u posjedu, pozdrav.
 
Ako je tako onda nema nikakve sumnje sto se tice tog novcica.Jel moze koja fotkica tog novcica da i mi ostali vidimo tu lepotu makar na slici.Nije sve po meni u prodaji i u nekoj materijalnoj dobiti od takvih novcica.Duplikati su za neku prodaju( ja ih imam u ponudi ,vecina bezvrednih,na nekim online aukcijama al samo da bih od dobijenog novca kupio ono sto meni fali a ne da bih zaradio) a ovakve novcice kao taj treba cuvati i imati bez obzira sta sakupljali.pozdrav iz Vrsca
 
imam za prodaju stari porodicni svajcarski dzepni sat poklon od sremsko-italijanskog grofa artura odaskalskog mom dedi 1922 godine, sat je extra ocuvan, tacan i ispravan? na poledjini ima plocicu za graviranje inicijala cifer su klasicni arapski brojevi od kojih ni jedan nije izlizan marka sata je THIEL!! sat je veoma redak i firma koja ga je proizvodila vise ne postoji, tako da je sat prava retkost
 
Vredi li ovo cemu. Ima pecat Budva.
prikazisliku.php
 

Back
Top