Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Interesuje me procena za ovih 9 zlatnika
gal.php
 
@ DonKrstic,
matematicki gledano vasa racunica je tacna, ali u praksi stvari stoje drugacije.
Svaki srebrnar-kujundzija kada otkupljuje stari srebrni novac, uglavnom ga otkupljuje da bi ga preradio i dobio srebro cistoce 920-940 najcesce 925 od koga onda radi srebrni nakit. To preciscavanje kosta, kujundzija hoce na toj trgovini i da malo zaradi pa se zato stari novac, zavisno od cistoce otkupljuje po ceni koju je naveo Frans ios, ili eventualno malo vise.
I da znate, zacudili bi se koliko ima kujundzija koji o numizmatickoj vrednosti novca neznaju nista ili znaju vrlo malo i stari novac je za njih samo izvor materijala koji ce oni kasnije preraditi u nakit koji prodaju.
 
Kakvi su Vam to odgovori, fina unca srebra trenutno se krece oko 10 evra, u kilogramu ima malo vise od 30 unci to je oko 300 evra, pola od toga je 150 a ne 80...

A 1 dinar 1912. u solidnom stanju kod nas moze da se proda od 200 do 400 dinara, dok mu je kataloska vrednost od 3 dolara za F pa do 38 za UNC...

pa vi ga prodajte ako mozete, ja vam kazem kako ja placam
 
kod srebra u novcu koje ima vrlo malu numizmaticku vrednost ili nikakvu gda je ponuda mnogo veca od potraznje a takav je slucaj sa 0.5-1-2 dinara iz 1912, ja na svakih 150-200 komada kojih kupim prodam kao numizmatiku 1 do 2 , po ceni od 2 evra, ostalo sve mora da zavrsi u materijalu, ja materijal nudim zlatarima 20% ispod berze stim da mora biti u granulatu 999/1000, sto dalje znaci da novac 835/1000 kad rafinisem kilo dobijem 835 grama i platim tafinazu 30 evra po kilogramu, ja u tu matematiku moram da se uklopim
 
kod srebra u novcu koje ima vrlo malu numizmaticku vrednost ili nikakvu gda je ponuda mnogo veca od potraznje a takav je slucaj sa 0.5-1-2 dinara iz 1912, ja na svakih 150-200 komada kojih kupim prodam kao numizmatiku 1 do 2 , po ceni od 2 evra, ostalo sve mora da zavrsi u materijalu, ja materijal nudim zlatarima 20% ispod berze stim da mora biti u granulatu 999/1000, sto dalje znaci da novac 835/1000 kad rafinisem kilo dobijem 835 grama i platim tafinazu 30 evra po kilogramu, ja u tu matematiku moram da se uklopim

Ok je sve to, uvek ce biti ljudi koji su spremni da prodaju dosta ispod cene i to naravno treba koristiti...
 
BESPLATNA PROCENA, OTKUP, PRODAJA I RAZMENA : DUKATA, ZLATNIKA, SREBRNJAKA , KOVANOG I PAPIRNOG NOVCA , MEDALJA I ORDENJA .
MOZETE POSTAVITI VAS MARERIJAL DIREKNO NA TEMU ILI NA PP, ILI DIREKTNO NA > numizmatika.bogdan@yahoo.com < (kod mail poruka obavezno navedite vas broj telefona) ili na 064-00-77-555 , odgovor stize naj kasnije za 24 casa.
Togodje vrisim otkup valuta u metalu austriskih silinga,(nemackih i bih ) maraka,( americkih,kanadskih,australiskih,singapurskih )dolara, svajcarskih franaka, engleskih funti,makedonskih denara,hrvatskih kuna,slovenackih tolara, bugarskih leva itd.
Prodajem pomocni numizmaticki materijal : albume za papir i metal i kataloge.
ISPLATA ODMA U GOTOVOM !

mozete na ovu adresu da posaljete a za pp neynam sto nisam dobio da niste nesto pogresno ukucali
 

Back
Top