Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

С времена на време случајно налетим на ову страницу, само гледам и проклињем дан кад сам почео да се бавим нумизматиком. Неке од ових комада сам годинама јурио, какве ствари овде људи имају у свом поседу, а не знају ни шта је ни одакле им... а кад само помислим да сам 99% новца који сам сакупио заправо платио ухвати ме туга.... Али ето то је нека колекционарска клетва. Нека се нико не нађе увређеним... Хе, хе, ето један златар код мене пре неки дан претопио 4 комада фрајбуршких талира, (1738, отприлике 3000 евра по комаду, па рачунајте, а добио је 100 грама сребра). Још није отворио радњу од је када (од мене додуше) сазнао колики је дилбер, а себе назива "најјачим нумизматичаром у граду", обзиром да новац углавном добија и то на кило. Margaritas ante porcas. Мене заболе, талире бар не скупљам..... За оне који продају: oпрезно са тим што имате, не верујте свакоме, а за детаље (врло су битни) потражите и неку писану литературу, осим ако не желите да те ствари дате на поклон.
 
Zanima me koliko vredi 500 milijardi dinara unc kvalitet iz 1993 i
takodje papirnih 10 dinara iz 1994 bez serijskog broja unc,
kao i 1 papirni dinar iz 1994 sa serijskim brojem nije unc(samo zbog toga sto je na jedan cosak prosuta kafa :( ).
i 1000din iz 1955aunc?

unapred hvala

Ako ste zainteresovani za prodaju ja vam mogu dati do 30 eura! Pozdrav
 
С времена на време случајно налетим на ову страницу, само гледам и проклињем дан кад сам почео да се бавим нумизматиком. Неке од ових комада сам годинама јурио, какве ствари овде људи имају у свом поседу, а не знају ни шта је ни одакле им... а кад само помислим да сам 99% новца који сам сакупио заправо платио ухвати ме туга.... Али ето то је нека колекционарска клетва. Нека се нико не нађе увређеним... Хе, хе, ето један златар код мене пре неки дан претопио 4 комада фрајбуршких талира, (1738, отприлике 3000 евра по комаду, па рачунајте, а добио је 100 грама сребра). Још није отворио радњу од је када (од мене додуше) сазнао колики је дилбер, а себе назива "најјачим нумизматичаром у граду", обзиром да новац углавном добија и то на кило. Margaritas ante porcas. Мене заболе, талире бар не скупљам..... За оне који продају: oпрезно са тим што имате, не верујте свакоме, а за детаље (врло су битни) потражите и неку писану литературу, осим ако не желите да те ствари дате на поклон.

možda možeš da mi pomogneš, ako si raspoložen naravno...
imam dolar iz 1934. godine-znači tada još nije štampano in god we trust,dolar iz 1988. i još par komada da ne nabrajam sada.
i imam 2 dolara štampana za jubilej 200 godina od deklaracije nezavisnosti...
ako znašp nešto o proceni ovakvih novčanica javi mi. moj mail je aleksandra.maljkovic@yahoo.com
p.s. ako te mrzi da pišeš mail-ostavi ovde poruku :)
veliki pozdrav
 
Moze li mi neko reci da li ovaj papirni novac nesto vredi:

Napred pise: 1/2 DINARS a nazad: ministarstvo finansija kraljevstva srba, hrvata i slovenaca.
Napred pise: 1/4 DINARA a nazad: ministarstvo finansija kraljevine srba, hrvata i slovenaca u beogradu 21. marta 1921.
Napred pise: ministere des finances du royaume des serbes, croates et slovenes UN 1 DINAR a nazad: ministarstvo finansija kraljevstva srba, hrvata i slovenaca 1 dinar.
Napred pise: srpska narodna banka PEDESET srpskih dinara, beograd 1 maj 1942 a nazad: srpska narodna banka PEDESET srpskih dinara.
Napred pise: srpska narodna banka STO DINARA srpskih, beograd 1 maj 1941 a nazad: narodna banka kraljevine jugoslavije 100 DINARA.
Napred pise: SZAZ KORONA torvenyes erczpenzt becs 1912 januar 2an osztrak-magyar bank a nazad: HUNDERT KRONEN in gesetzlichem metallgelde wien 2. janner 1912 oesterreeichisch-ungarische bank.

Unapred hvala!
 
Moze li mi neko reci da li ovo vredi nesto?

Sken.jpg


Unapred hvala!
 

Back
Top