Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

i jos ovaj!z:poz:
 

Prilozi

  • DSC02925.jpg
    DSC02925.jpg
    23,1 KB · Pregleda: 10
  • DSC02928.jpg
    DSC02928.jpg
    26,6 KB · Pregleda: 12
Koliko ovo(i dali uopste)vredi???
~Novcic je iz 1763 godine,solidno ocuvan,sa jedne strane je nacrtana(cini mi se)Bogorodica sa Hristom,ispod njih pise POLTUKA pored njih sa leve strane su brojevi 17 a sa desne 63(sto oznacava godinu kovanja) tu pisu i slova,sve odvojeno P H K M...sa druge strane novcica je lik kraljice(valjda) a okolo u krug pise MIHERSC.D:C.R LGE HU BO RLG slova su necitka pa sa mozda negde i pogresio...trebalo bi da je od bakra
~20 Dinara iz 1938 god. Jugoslavija
~1 Dinar 1925 Kraljevina Srba,Hrvata i Slovenaca
~10 (neznam cegaz:lol:)1910 godina,misli da je nemacki novcic,nazad je nacrtan grb(valjda nemackiz:))
~10 Dinara iz 1938-Jugoslavija(mislim da je od srebra)
~1(opet neznam cegaz:lol:)iz 1887 god.nazad pise MAGYAR KIRALY VALTO PENZ i nacrtan je grb(mislim madjarski)
~25 centi Holandija 1948 godina
~20 c.1940 god. Italija
~2 marke,Nemacka 1938 godina
~1 cent,SAD,1946 god.
~10 pfeninga 1949 fod,Nemacka
~500 Drahmi,srebrne,kovane 2000-te god. povodom Olimpijskih igara u Atini 2002
~25 ptas kovane povodom nekog dogadjaja u Sevilji(Spanija) 1992-ge god.fabricki je probusena u sredino
~5 ptas kovane 1980 povodom svetskog fudbalskog prventstva u Spaniji 1982-ge god.
 
Totalni sam početnik u numizmatici, tako da bih molio da mi pomogne neko ko ovo zna:
Interesuje me o kakva se ovo dva novčića radi, od kog su materijala, koliko su česti i koliko vrede na tržištu?
Ono što ja znam je da su otprilike sa kraja XVI veka, iz doba vladavine poljsko-švedskog kralja Sigizda III.
Unapred Hvala
 

Prilozi

  • Sigizd1A.jpg
    Sigizd1A.jpg
    89,1 KB · Pregleda: 9
  • Sigizd1R.jpg
    Sigizd1R.jpg
    89,3 KB · Pregleda: 4
  • Sigizd2A.jpg
    Sigizd2A.jpg
    99,8 KB · Pregleda: 5
  • Sigizd2R.jpg
    Sigizd2R.jpg
    86 KB · Pregleda: 8
Totalni sam početnik u numizmatici, tako da bih molio da mi pomogne neko ko ovo zna:
Interesuje me o kakva se ovo dva novčića radi, od kog su materijala, koliko su česti i koliko vrede na tržištu?
Ono što ja znam je da su otprilike sa kraja XVI veka, iz doba vladavine poljsko-švedskog kralja Sigizda III.
Unapred Hvala[/QUO

ne znam tacno da prevedem ovo za to sto bas nije u nekom dobrom stanju za materijal ti nije bas vazno ako imas magnet probaj da ga privuces ako se ne privuce ovaj je od legure srebra a ovaj je mozda cak i od mesinga a mozda i od zlatakod nas ih verovatno ima
pripadaju dobu izmedu srednjeg i novog veka a kad mi budes odgovorio reci cu ti tacno koliko vredi i jos jedno pitanje odakle ti i ako si ga kupio gde .
 
ne znam tacno da prevedem ovo za to sto bas nije u nekom dobrom stanju za materijal ti nije bas vazno ako imas magnet probaj da ga privuces ako se ne privuce ovaj je od legure srebra a ovaj je mozda cak i od mesinga a mozda i od zlatakod nas ih verovatno ima
pripadaju dobu izmedu srednjeg i novog veka a kad mi budes odgovorio reci cu ti tacno koliko vredi i jos jedno pitanje odakle ti i ako si ga kupio gde .

Ni jedan od ovih novčića nije moj. I te i one riimske, za koje sam pitao pre 2-3 nedelje poseduje jedan moj poznanik i nudi mi da ih kupim, pošto sam od skoro počeo da se bavim i numizmatikom (do sada sam bio samo filatelista). Svi ovi novčići su slikani pod običnom sijalicom, jer sam kod njega bio popodne, kada nije više bilo dnevnog svetla, te imaju malo žućkasti odsjaj. U stvarnosti su potpuno srebrnkasti. Ne privlači ih magnet, ni poljske groševe, ni one rimske novčiće. A jedan od učesnika ovog foruma mi je takođe potvrdio da su najverovatnije od srebra.
 
Ni jedan od ovih novčića nije moj. I te i one riimske, za koje sam pitao pre 2-3 nedelje poseduje jedan moj poznanik i nudi mi da ih kupim, pošto sam od skoro počeo da se bavim i numizmatikom (do sada sam bio samo filatelista). Svi ovi novčići su slikani pod običnom sijalicom, jer sam kod njega bio popodne, kada nije više bilo dnevnog svetla, te imaju malo žućkasti odsjaj. U stvarnosti su potpuno srebrnkasti. Ne privlači ih magnet, ni poljske groševe, ni one rimske novčiće. A jedan od učesnika ovog foruma mi je takođe potvrdio da su najverovatnije od srebra.

раѕмислјао сам, али можда и није ни сребрни али морам да погледам
 
Da li neko zna da mi kaze kome mogu da se obratim za procenu vrednosti relativno novijih jubilarnih kovanica/srebrnjaka SFRJ, SRJ, RS? Uglavnom su u originalnim kutijama, sa sertifikatom NB.

Ја не знам, али на сајту НБС ( http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/75/75_2/index.html ) можеш да скинеш њихов актуелни ценовник ("Продајне цене пригодног кованог новца").
 

Back
Top