Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Zdravo! Dali neko zna da mi kaže koliko je staro i vrednost...???
pa ovaj prvi medaljon ja mislim da je star izmedju 50 i 70 godina nisi slikao poledjinu pa tako da ne znamo sta tamo ima... na osnovu onoga sto vidim vrednost je oko 500 dinara...
drugi novcic jako lose slikan nemogu da utvrdim sta je tacno...
Postavi poledjine takodje i probaj da podesis na aparatu macro mod i naravno bez blica. :D
 
Dali mi moze neko dati procenu, vaza ili figura iz 1876, rucni rad, kamen klesani, na poledjini ima urezano datim izdrade i ime umetnika. unikat, kao filigranska izrada
Malo si omasio temu ovo je ipak filatalija i numizmatika ali ajde odgovoricu ti koliko se razumem. Ime umetnika mi nije poznato, sto se mene tice to je mogao da ureze bilo ko pre 50 godina... Osim ako ne uspes da nadjes nesto vise o samom umetniku. I ako je poznat umetnik to ce sigurno imati veliki uticaj na cenu. Sto se tice same figure dosta je u losem stanju... nema veze sto je stara toliko kolekcionari ipak na to gledaju... da je od nekog polu dragog kamena imala bi takodje vecu vrednost... ovako moja procena je od 3000 do 5000 din ali blize 3000 din. Ja bi ipak istrazio ime umetnika jer ako je neko bitno ime moze da vredi ko zna koliko...

- - - - - - - - - -

koliko vredi 5 Reichspfening Deutsches Reich 1938

pa daj neku sliku moze da vredi 10 dinara ili mnogo vise sve zavisi u kakvom je stanju, kod numizmatike sve je u kakvom su stanju novcanice i kovanice. ovako ne mogu da ti dam nikakvu procenu.
 
kolko vredi 50 groschen 1980

pa da si malo procitao predhodni post mozda bi i dobijo odgovor. Ne vredi nista dok ne postavis sliku. :D Evo jos jednom u numizmatici je bitno u kakvom su stanju kovanice i novcanice. ako se izgubi numizmaticka vrednost ne vredi nista... jedino ako su srebrne kovanice u pitanju one mogu da izgube numizmaticku vrednost ali uvek imaju vrednost srebra.
 
Da li bi mi neko mogao reci koliko vredi i gde bih to mogao prodati : zlatni kovani novac izdat povodom 110 godina Narodne banke Jugoslavije (1994),

Opis Zlatni kovani novac
Nominalna vrednost 150 novih dinara
Finoća Au 900/1000
Masa 7.775 g
Prečnik 22 mm
Maksimalna količina 500.000
Lice golub mira
Sto deset godina Narodne banke
Jugoslavije, 1884 - 1994
Naličje grb SRJ
zgrada NBJ
nominalna vrednost
Savezna Republika Jugoslavija
Tehnika izrade specijalna
Godina kovanja 1994.
Kovnica NBJ - Zavod za izradu novčanica i kovanog novca Beograd
Autor D. Mileusnić
Unapred hvala!
 
Dobar dan, postovanje upravi i clanovima krstarice
imam ovu ikonu - izlivena je od nekog metala, dimenzije 30x22cm.-ima neki zig s prednje strane u desnom donjem cosku i isti takav zig utisnut na poledjini u sredini, teska je oko 5kg
molio bi da mi neko kaze da li ona nesto vredi i koliko-bicu vam veoma zahvalan ---- pozdrav

8
http://tinypic.com/r/vcuruf/8 http://tinypic.com/r/auuj3d/8 http://tinypic.com/r/5drrep/8
 
Imam novcic iz Starog Rima na kome pise "Magrippal" i verovatno je iz 2. veka.
Moze li mi neko tacnije utvrditi starost, reci ko je bio "Magrippal" i reci koliko otprilike vredi.
Odlicno je ocuvan.
Unapred hvala!

.Trebalo bi da pise M AGRIPPA L – F COS III na reversu je Neptun izmedju koga su velika slova S i C.
Novcic je iz prvog veka i vredi oko 500-600 evra u solidnom stanju,kada bi okacio slike svakako bi pomoglo.
 

Back
Top