Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Kako kaže mrgasa napravljeno je 27.6 miliona primeraka od 10 rublja 1899 godine. Ukupna težina je 8,6 grama (21 karata). To znači, da je čistog zlata (24 karata) 7,74 grama po ceni od cca. 40€/gram.
Znači vaš zlatnik vredi u zlatu oko 310€.
Da bi dobili 450€ morali bi ga staviti na aukcijsku prodaju u inostranstvo.
Evo vam jedan primerak istog zlatnika koji je bio prodat za 388€. A od toga ide aukcijskoj kuči oko 10% http://www.muenzauktion.com/numisworld/item.php5?id=1846&lang=en&lines=100.
Ako vam neko nudi 350€ vi ga prodajte bez brige. Jer kod zlatara možete dobiti najviše 250€ (310€ zlato minus provizija 20%).

Da, u pravu ste, pobrkao sam tezinu sa prethodnom serijom, do 1897 10 rubalja u zlatu je imalo 12,9 grama a od 1898 8.6 grama 0,900 zlata, tj. za trecinu manje i vrede za trecinu manje, tj. oko 300 evra.
 
Interesuje me,vrednost Slovačkih srebrenjaka iz II svetskog rata,1939-1944,- 10 Ks,20 Ks i 50 Ks,mislim da je pravilno, koruna.Takođe imam 100 R.Ceskoslovenska, kruna-koruna, godina 1951,lik Klementa Gottwalda.

Date kovanice se uglavnom prodaju po ceni srebra ili malo iznad, nemaju neku vecu kolekcionarsku vrednost osim ako nisu u UNC stanju.
 
takodje imam i jednu egipatsku srebrnu kovanicu na njoj pise ANCHES EN,AMUN TUT,ENCH AMUN NE MOGU DA UBACIM SLIKU

Postoji tema gde se postavljaju ovakva pitanja na vrhu foruma - BESPLATNA PROCENA VREDOSTI, otvaranje nove teme sa istim pitanjem nije u skladu sa pravilima foruma.

Kovanice od 2 lire iz 1908 moze da bude jako vredna ako je odlicno ocuvana, cak i u prosecnoj ocuvanosti (VF) vredi 10-20 evra.

Egipatska kovanica je neki medaljon, medaljoni uglavnom nemaju kolekcionarsku vrednost.
 
Poslednja izmena:
Da li mi neko može objasniti kojem vremenskom periodu ovaj bakreni žeton pripada?
Dimenzija je 3,5x2,5 cm, lokacija: Sarajevo, nađen prije 27 godina na dubini 2.5 m.
Nigdje na internetu nema ni slično, pa ga ne mogu usporediti.
Hvala


zeton35x25cm.jpg


Zar niko nema makar teoriju sta je ovo.
Pozz
 
Mislim da je u pitanju zeton, mozda brodski. Sudeci po stilu i motivima, verovatno je iz 19. veka. U principu zetone malo ko skuplja tako da je kolekcionarska vrednost relaltivno mala.

Proguglaj malo jetton/token u kombinaciji sa copper, gamble, ship pa vidi mozes li nesto naci.


Hvala mrgasa. Probao sve moguce termine oko ovoga na trazilicama. Pricao s par numizmaticara i arheologa. Svi kazu da je najvjerovatnije u pitanju zeton, ali nisu sigurni. Takodjer nisu sigurni niti o vremenu nastanka.
Nije mi toliko bitna vrijednost koliko da znam o cemu je rijec.

Hvala jos jednom
Pozz
 
Da li bi mi iko mogao reci koliko vrijede Osmanlijski zlatnici iz 1223 godine ?? hvala unaprijed pozz

Osmalijski zlatnici??? Prvo neznamo koji je datum po hijriskom ili grogorijanskom kalendaru. Drugo svaki kovan novac turske ima pored godine i godinu štampanja dali je to broj 1,2,3,4,5... koji se zbroji u pravu godinu štampanja. Npr. datum na zlatniku je 1223 AH (hijri) i broj 5. To znači, da je štampan (1223 + 5 = 1808 + 5) 1813 AD (gregorijanske) godine.
O vrednosti zlatnika težko je pričati kad neznamo koji je pravi datum kovanja te koji je zlatnik. Nije dosta napisati samo godinu i poreklo zlatnika. Jer npr. svake godine se štampa više zlatnika od različitih težina pa tako i vrednosti.

A odgovor na vaše pitanje je: svaki zlatnik vredi najmanje koliko je zlata u njemu. npr. 3.3 grama zlatnik čistine od 900 ima u sebi 3 grama čistog zlata. 1 gram zlata vredi slabih 40€. A dali je vaš zlatnik od 3,5 grama ili 31,1035 grama (1 once). Je velika razlika u vrednsti samog zlatnik.

Predlog: stavite sliku na forum pa da možemo pokomentarisati pravu vrednost koju imate. Jer može biti redak primjerak zlatnika koji može vredeti i za 100x više nego samo zlato!
 
zanima me da li neki od novcica ima neku vrednost ,unapred hvala na odgovoru :)

Ovako na brzinu reklo bi se da nema nista specijalno medju ovim novcicima, suvise su 'mladi' u proseku da bi bilo vredni, mada nije nemoguce da ima neki koji je retka godina, ovde mozete proveriti sami vrednost novcica:
http://www.ngccoin.com/poplookup/World-Coin-Price-Guide.aspx

- - - - - - - - - -

Molim Vas znate li vrednost novčića od 5 din. iz 1804. - 1904. god. Petar I Kara-Đorđe - tkz. dvoglavac?

Dati novcic moze da bude jako vredan, dosta zavisi od ocuvanosti. Prosecno ocuvan vredi oko 30-40 evra, dok odlicno ocuvani primerci mogu da vrede 100 evra i vise.
 
Slucajno sam dosao u posed novcica od 100 Lira iz 1838 godine. Po Krause katalogu 100lira iz 1838 je zlatnik tezine 32,2500g i cistoce zlata 0900, Vodi kao Rare, dat je broj otkovanih primeraka ali nije data cena ni za jedan stepen ocuvanosti.
Primerak koji imam je od mesinga izuzetno detaljno uradjen. Cak je na vratu vladara iznad godine 1838 vidljiv naziv gravera istina nemam dovoljno jaku lupu pa nemogu da procitam tacno.
Novcic je radjen tehnikom kovanja sa jasno izrazenim karakteristikama tecenja metala pod špritiskom kalupa tako da je iskljucena mogucnost da je replika radjena tehnologijom livenja.
Da li neko zna o cemu bi mogla biti rec, sta je to u stvari.
resized_DSC09651.jpg
resized_DSC09650.jpg
 
Poslednja izmena:
Slucajno sam dosao u posed novcica od 100 Lira iz 1838 godine. Po Krause katalogu 100lira iz 1838 je zlatnik tezine 32,2500g i cistoce zlata 0900, Vodi kao Rare, dat je broj otkovanih primeraka ali nije data cena ni za jedan stepen ocuvanosti.
Primerak koji imam je od mesinga izuzetno detaljno uradjen. Cak je na vratu vladara iznad godine 1838 vidljiv naziv gravera istina nemam dovoljno jaku lupu pa nemogu da procitam tacno.
Novcic je radjen tehnikom kovanja sa jasno izrazenim karakteristikama tecenja metala pod špritiskom kalupa tako da je iskljucena mogucnost da je replika radjena tehnologijom livenja.
Da li neko zna o cemu bi mogla biti rec, sta je to u stvari.

Ne bih znao nista konkretno za ovaj novcic, ali znam da su Italijani radili gomile kvalitetnih replika svega i svacega, nesto mozda za prodaju turistima a znaju da pokusaju i da ih proture kao originale. Prosle godine kad sam bio na sajmu kolekcionarstva u Ljubljani bio je neki Italijan koji je imao desetine replika mnogih retkih novcica, uglavnom replike srebrnjaka i to veoma kvalitetno uradjenih, znam da sam video odlicne replike albanskih 5 frangi a bilo je i dosta replika Italijanskih kovanica iz prve polovine 19. veka.
 
Ne bih znao nista konkretno za ovaj novcic, ali znam da su Italijani radili gomile kvalitetnih replika svega i svacega, nesto mozda za prodaju turistima a znaju da pokusaju i da ih proture kao originale. Prosle godine kad sam bio na sajmu kolekcionarstva u Ljubljani bio je neki Italijan koji je imao desetine replika mnogih retkih novcica, uglavnom replike srebrnjaka i to veoma kvalitetno uradjenih, znam da sam video odlicne replike albanskih 5 frangi a bilo je i dosta replika Italijanskih kovanica iz prve polovine 19. veka.
Moguce je, jer da bi se napravila ovakva replika mora se imati masina, kopir graverka koja nije dostupna u slobodnoj prodaju bas da se nebi falsifikovao metalni novac.
Verovatno je to kopija radjena za turiste, ali je stvarno kvalitetno napravljena. da je pozlacena, jedino bi je tezina "provalila" da nije original.
A posto je i inace ta kovanica oznacena sa Rare nebi me zacudilo da kada su vec napravili alat za kovanje replike za turuste ne otkuju "malo" i" originala" u zlatu.
Poznate su talijanske kopije cetvorodukata Kralja Aleksandra jedino ih provaljuje KOBNICA umesto KOVNICA.
Hvala gaso, bio bih zahvalan i ostalim forumasima od iskustva da napisu svojer misljenje i iskustva, cisto da se nekom ne desi da naleti da po skupe pare kupi "originalnu" kovanicu.
 
Pozdrav, ja imam ove novcice sa slike i prodao bi ih, ali ne znam koliko koji vredi, zanima me koliko bi vredeli ovako zajedno, slike su velike, pa neko ce znati =) ili koje odavde ima smisla pojedinacno prodati, mozete i kroz privatnu poruku...hvala

novcici001.jpg


novcici002.jpg


novcici003.jpg


novcici004.jpg
 

Prilozi

  • novcici 001.jpg
    novcici 001.jpg
    30,2 KB · Pregleda: 3
  • novcici 002.jpg
    novcici 002.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 2
  • novcici 003.jpg
    novcici 003.jpg
    32,1 KB · Pregleda: 2
  • novcici 004.jpg
    novcici 004.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Pozdrav, ja imam ove novcice sa slike i prodao bi ih, ali ne znam koliko koji vredi, zanima me koliko bi vredeli ovako zajedno, slike su velike, pa neko ce znati =) ili koje odavde ima smisla pojedinacno prodati, mozete i kroz privatnu poruku...hvala

Ima ovde dosta zanimljivih novcica ali dosta i bezvrednih novcica. Vecina novcica sa slika koji su posle 1. svetskog rata ne vrede prakticno nista, sto se tice ostalih nisam video nista ekstremno vredno, ima par redjih nemackih/poljskih/austrijskih novcica ali nazalost vecina ih je dosta izlizana sto im bitno umanjuje cenu. Od nasih novcica vredniji su 50 para iz 1875 i 50 dinara iz 1938, oko 6-8 evra, amerckih 5 centi bi mogli da vrede 5-10 evra i vise zavisno od ocuvanosti druge strane te godine, kovanice od 3-20 krojcera vecinom vrede po nekoliko evra itd. Ovako na brzinu reklo bi se da ova gomila novcica vredi otprilike 100-njak evra, mada nije nemoguce da mi je promaklo nesto.
 
Ima ovde dosta zanimljivih novcica ali dosta i bezvrednih novcica. Vecina novcica sa slika koji su posle 1. svetskog rata ne vrede prakticno nista, sto se tice ostalih nisam video nista ekstremno vredno, ima par redjih nemackih/poljskih/austrijskih novcica ali nazalost vecina ih je dosta izlizana sto im bitno umanjuje cenu. Od nasih novcica vredniji su 50 para iz 1875 i 50 dinara iz 1938, oko 6-8 evra, amerckih 5 centi bi mogli da vrede 5-10 evra i vise zavisno od ocuvanosti druge strane te godine, kovanice od 3-20 krojcera vecinom vrede po nekoliko evra itd. Ovako na brzinu reklo bi se da ova gomila novcica vredi otprilike 100-njak evra, mada nije nemoguce da mi je promaklo nesto.

Hvala, da, ima nekih koji se ne vide najbolje, jer je samo jedna strana slikana...
 
Hvala, da, ima nekih koji se ne vide najbolje, jer je samo jedna strana slikana...

Da, bilo bi dobro da imaju slike obe strane, ali i ovako moze da se da kakva takva procena. Malo sam jos pogledao novcice, ima jedan Poljski/Ruski koji je relativno redak, 2 zlote kralj Aleksandar I, no u ovom stanju vredi 10-tak evra, to je mozda najredji/najvredniji novicic, mozda neki od ovih pruskih/saksonskih groscha koji je dobro ocuvan moze da vredi priblizno toliko.
 
Da, bilo bi dobro da imaju slike obe strane, ali i ovako moze da se da kakva takva procena. Malo sam jos pogledao novcice, ima jedan Poljski/Ruski koji je relativno redak, 2 zlote kralj Aleksandar I, no u ovom stanju vredi 10-tak evra, to je mozda najredji/najvredniji novicic, mozda neki od ovih pruskih/saksonskih groscha koji je dobro ocuvan moze da vredi priblizno toliko.

Da, jedino sto sam sad video da mnogi novcici u stvari izgledaju bolje uzivo nego na ovim slikama, ali to verovatno mora tako kad su ovako na gomili =)
 
Da, jedino sto sam sad video da mnogi novcici u stvari izgledaju bolje uzivo nego na ovim slikama, ali to verovatno mora tako kad su ovako na gomili =)

Ako imate vremena i strpljenja, najbolje je da novcice stavite na aukciju pojedinacno na http://www.limundo.com/Numizmatika/Kovanice/aukcije/p1154, za svaki novcic uslikate obe strane, tamo ima jako puno kolekcionara tako da cete sigurno dobiti neku realnu trzisnu cenu za novcic.
 

Back
Top