Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Ima li neko više saznanja o kolekciji zlatnika i srebrnjaka, izdatih 1968. godine povodom 25 godina od II zasedanja AVNOJ-a u Jajcu? Zanima me u kom tiražu je kovan komplet kovanica? Da li je tačno da je prvi deo kovan u Italiji a drugi u Beogradu i ako jeste- koji je razlog? Postoji li neka (eventualna) razlika? Koja bi bila (približna) cena kompleta?
 

Prilozi

  • lf.jpg
    lf.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 13
Ima li neko više saznanja o kolekciji zlatnika i srebrnjaka, izdatih 1968. godine povodom 25 godina od II zasedanja AVNOJ-a u Jajcu? Zanima me u kom tiražu je kovan komplet kovanica? Da li je tačno da je prvi deo kovan u Italiji a drugi u Beogradu i ako jeste- koji je razlog? Postoji li neka (eventualna) razlika? Koja bi bila (približna) cena kompleta?

Zvanican podatak je da je iskovano je 100.000 kompleta srebrnjaka i 10.000 kompleta zlatnika ukljucujuci oba kovanja (Srbija i Italija), a na kovanicama iz Italije postoji mali zig NI utisnut u kovanicu, neki kazu da je italijanska varijanta redja ali ja ne bih davao pare za tako nesto. I sto se tice velicine serije nije sigurno koliko je u stvari kovanica tacno izaslo u javnost, neki tvrdi da je samo manji deo od ukupnog tiraza prodan/poklonjen, npr. srebrnjake nije uopste lako naci mada je serija poprilicno velika.

Sto se tice cene, nemaju neke posebnu numizmaticku vrednost iznad cene zlate, posto ima dosta zlata u kompletu tako se otprilike i prodaje, prema ceni zlata na berzi.
 
koliko vredi srebrnjak 50 din iz 1938? to je 925 srebro?


a cena franc jozef dukata 1915god je oko 150e ?

50 dinara iz 9138 je srebrnjak od 15g 0.750 srebra, oko 7 evra je cena otprilike.

Cene zlatnika mogu se naci na stranim sajtovima, npr. ovde imate otkupne i prodajne cene u Sloveniji koje mogu dobro da posluze kao orijentacija:
https://www.moro.si/moro-cenik/

Moro otkupljuje 1 dukat 1915 za 148,76 € a prodaje za 163,64 €
 
ok.hvala na brzom odgovoru.

zaboravio sam jos jednu stvar da pitam. Video sam dukat kralj aleksandar iz 1931(mali od 3,5g). Da li mu je cena veca od cene zlata?(986 zlato kao i franc jozef)?I koliko bi vise od tih 150-160e trebao da vredi?Odlicno ocuvan koliko sam video?
Dukat je po mom misljenju stvarno lep i mozda i lepsi od jozefa(subjektivno)

Dukat kralja Aleksandra iz 1931 ima numizmaticku vrednost i cena mu je oko 200 evra za dobro ocuvan primerak, eventulno 20 evra gore/dole ako je ocuvanost slabija ili vrhunska.
 
Sadržaj > Forum

Kako da umetnem sliku uz poruku?

Pošaljite Odštampajte
Priloge(eng. attachment) možete umetati u poruke klikom na dugme 'Sredi priloge' u sekciji 'Priložite datoteke' koja se nalazi ispod editora poruka (pojavljuje se nakon klika na dugme 'Odgovori' za određenu temu).

Validne ekstenzije za datoteke su: bmp doc gif jpe jpeg jpg pdf png psd txt zip.

29.05.2007


Il sam ja corav ili nigde ne vidim dugme odgovori i nikako da umetnem sliku.....

izmena-objašnjenje
http://forum.krstarica.com/showthread.php/354104-Akcije-moderatora-i-objašnjenja-za-nove-članove
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vrede li sta kovanice sa slika?
kovanica.jpg

kovanica1.jpg

Prvi novcic ima grb dinastije Burbon, ali nije kraljevski, vec je u pitanju Guillaume-Henri de Nassau, Orange principality, pokrajina u Francuskoj. Novcic ima odredjena ostecenja, ali sigurno da mu je vrednost u desetinama evra, relativno je redak novcic, ako je u pitanju 1/12 ECU - srebrnjak od oko 2,2 grama.

Drugi novcic je 6 kreuzera austrijskih, imperator Karlo VI, iz 1715 godine. Novcic je relativno dobro ocuvan, treba da vredi bar 20 evra, mozda i vise.
 
Pah uopste se ne razumem u to , da bih znao da kazem je li u pitanju 1/12 ecu. I imam jos dosta raznih kovanica i kojekakvih ordenja, samo bi bilo prenatrpano da postavim sve na forum. A jedino me interesuje jel ima nacin da se to malo ocisti jer su uglavnom prljavi, tj. jel dovoljno samo vodom oprati i obrisati. (malo priglupo pitanje, ali sta cu kada ne znam)
Hvala mrgasa! Postavicu mozda jos poneke slike , ako vidim da mi je nesto interesantno. :)
 
Pah uopste se ne razumem u to , da bih znao da kazem je li u pitanju 1/12 ecu. I imam jos dosta raznih kovanica i kojekakvih ordenja, samo bi bilo prenatrpano da postavim sve na forum. A jedino me interesuje jel ima nacin da se to malo ocisti jer su uglavnom prljavi, tj. jel dovoljno samo vodom oprati i obrisati. (malo priglupo pitanje, ali sta cu kada ne znam)
Hvala mrgasa! Postavicu mozda jos poneke slike , ako vidim da mi je nesto interesantno. :)

Ako imate preciznu vagu, proverite tezinu, ako je 2.2 grama onda je 1/12 ECU.

NIKAD nemojte cistiti novcice ako niste strucnjak, mozete im samo umanjiti vrednost. Vecina kolekcionara voli vise novcice sa patinom nego ociscene.
 

Back
Top