Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

O kakvom se novcu radi i koliko vredi, ako je ovo uopšte novac pošto mi više liči na neki mali i tanki privezak?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    41,7 KB · Pregleda: 14
  • 2.jpg
    2.jpg
    67,3 KB · Pregleda: 12
i ja imam jedan od 50 u svetu
Dragi kolega Filipe poslednji komad koji se pojavio na nekoj od svetskih aukcija ponudjen je u savrsenom stalju za 200 dolara,a navodno prodat za 250, a to morate priznati da nije neka velika numizmaticka vrednost, pa stoga mislim da ste se nesto presli jer je tiraz 3.964.000 komada
 
Poslednja izmena:
Dragi kolega Filipe poslednji komad koji se pojavio na nekoj od svetskih aukcija ponudjen je u savrsenom stalju za 200 dolara,a navodno prodat za 250, a to morate priznati da nije neka velika numizmaticka vrednost, pa stoga mislim da ste se nesto presli jer je tiraz 3.964.000 komada


ja govorim o prvim kovanim novcem prvog dana po arheoloskim i istoriskim saznanjima trebalo bih da ih bude oko 55 a trenutno poznato je da ih ima 49
 
ja govorim o prvim kovanim novcem prvog dana po arheoloskim i istoriskim saznanjima trebalo bih da ih bude oko 55 a trenutno poznato je da ih ima 49

Ja koliko sam svato pitanje je bilo o 20 Francuskih franaka 1850 to je republika ,redovan novac tip 1848-51, koji je kovan u milionskim tirazima gde postoji samo jedna retka varijanta koja je kao proba uradjena u pp ali ja tu varijantu nikad nisam uzivo video
 

Back
Top