Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Posedujem kovanicu na kojoj pise 200 dinara a pored pise proleteri svih zemalja ujedinite se 1937-1977,da li zna neko o cemu se radi?sa druge strane je slika druga Tita i grb u kome pise 85
evo slika
picture193h.jpg


takodje posedujem kovanicu iz 1976 godine od 5 i 10 dinara,sa prednje strane gore pise FIAT PANIS a dole FAO,da li zna neko o cemu se radi,da li ima neku vrednost?
 
Zahvaljujem se mrgasa na odgovoru.Imao bih jos jedno pitanje,posedujem kovanicu,mislim da je austrougarski florin 1769 godine.ima zalemljen mali prsen,verovatno se nosio oko vrata kao privezak.sa prednje strane pise FRANC IOS I D G AVSTRIAE IMPERATOR a sa druge strane ima grb i pise BURG CO TUIR 1769 ARCHID AUST DUX,nigde ne pise apoen,meni to vise lici na privezak,sta je to i koliko vredi?



koliko vrede?
2 helera 1914 godina
2 magyar kiralyi valtopenz 1896 god.
1 florin 1899
1 korona 1893
10 filler
magyar kiralyi valtopenz 1915

Da li bih mogao da saznam pribliznu vrednost?zahvaljujem
 
Poslednja izmena:
ja sam odkupio i okreto mnogo hiljada komada i nikad okrenutu nisam nasao, niti je neko nasao koga poznajem, dok sam dvadesetice nasao nekoliko komada i na otprilike 15-20 kila bude jedna

Sta mu to znaci okrenuta?Verovatno se misli na pravac u kome gleda slika Petra,ja ima da gleda u desnu stranu...medjutim kad okrenem sa druge strane dvoglavi orao mi je okrenut na dole,tj kruna je dole.Da nije to okrenuta?
 
Poslednja izmena:
DA LI JE NEKO NEKAD NASAO OKRENUTU PEDESETODINARKU IZ 1938 ?

Cuo samo, znam tipa koji se oko 30 godina aktivno bavi numizmatikom i koji mi je rekao da mu sam ona fali da popunu kolekciju kraljevine.

ja sam odkupio i okreto mnogo hiljada komada i nikad okrenutu nisam nasao, niti je neko nasao koga poznajem, dok sam dvadesetice nasao nekoliko komada i na otprilike 15-20 kila bude jedna

Pozdrav, evo kompletnih citata da bi bilo jasnije o čemu je reč. (poruke su iz 2009.)

a evo i jednog dela teksta koji je kolega pisao na temi "kvaliteti kovanica"

bokiruma
Osnovna obilježja kovanog novca
Po numizmatičkim pravilima, lice (avers) predstavlja “prednju” stranu novca, ona na kojoj se obično nalazi lik vladara, kruna ili grb države. Npr. u slučaju hrvatskih kovanica, lice je strana na kojoj se nalazi grb Republike Hrvatske. Osim naziva lice, još se koriste i “glava”, “kruna”, eng. “obverse”, lat. “capita”. Naličje (revers) predstavlja strana suprotna licu. Osim naziva naličje, još se koriste i “pismo”, eng. “reverse”, lat. “navis”.

Odnos lica i naličja može biti dvojak; ukoliko se vrtnjom kovanice oko njezine vertikalne osi, lice i naličje vide u uspravnom položaju, tada govorimo o germanskom (medaljerskom) kovanju (eng. medal alignment). A ukoliko je naličje u odnosu na lice zakrenuto za 180 stupnjeva, pa vrtnjom kovanice oko njezine vertikalne osi, naličje vidimo “naopako” u odnosu na lice, radi se o latinskom kovanju (eng. coin alignment).

Što se tiče kovanice iz pitanja, 1938 je rađena latinskim kovanjem (orao je naopačke u odnosu na kralja), ali postoje
kovanice iz određenih nominala koje su pronađene sa gremanskim kovanjem koje su ređe a samim tim i vrednije, kao što se može i zaključiti iz citata gore.

p.s. tvoja je redovno kovanje
 
Postovane kolege kolekcionari, molio bih nekoga da mi pomogne oko identifikacije i procene ovog srebrnog rimskog nocica.
Osim toga molim i za savet:
Dali se ovakav novcic posto je srebrn CISTI ILI NE, i cime je najbolje ako se cisti da to i uradim.


018382501.jpg


018382617.jpg

Znate li možda gde je završio ovaj novčić? Pitam pošto ja imam isti takav samo bez ove "patine" moguće da je to taj.
 
Kao Prvo Srecna N.Godina i N. Praznici & pozdrav i postovanje svima prisutnima na sajtu...
Ovako...ja sam ovde nov na forumu i uclanio sam se videvsi da ima nekih osoba koje se razumu u numizmatiku,jer je naravno meni potrebna pomoc.
Stvari stoje ovako...Ja u svom posedu imam preko 50 novcica (trenutno) 10 dinara iz 1938...interesuje me njihova vrednost i naravno da li su radjeni od legure srebra...Meni ovako na prvi pogled deluju da su od srebra ali opet na net-u negde pise da su a negde da nisu od srebra.
Molim za pomoc i realnu procenu.Novcici su odlicno ocuvani mogu priloziti fotografije ako je potrebno.
Unapred zahvalan Aleksandar iz Nisa.
 
Kao Prvo Srecna N.Godina i N. Praznici & pozdrav i postovanje svima prisutnima na sajtu...
Ovako...ja sam ovde nov na forumu i uclanio sam se videvsi da ima nekih osoba koje se razumu u numizmatiku,jer je naravno meni potrebna pomoc.
Stvari stoje ovako...Ja u svom posedu imam preko 50 novcica (trenutno) 10 dinara iz 1938...interesuje me njihova vrednost i naravno da li su radjeni od legure srebra...Meni ovako na prvi pogled deluju da su od srebra ali opet na net-u negde pise da su a negde da nisu od srebra.
Molim za pomoc i realnu procenu.Novcici su odlicno ocuvani mogu priloziti fotografije ako je potrebno.
Unapred zahvalan Aleksandar iz Nisa.

10 dinara 1938 definitivno nije od srebra; savršeno očuvani vrijede par evra komad
 
Kao Prvo Srecna N.Godina i N. Praznici & pozdrav i postovanje svima prisutnima na sajtu...
Ovako...ja sam ovde nov na forumu i uclanio sam se videvsi da ima nekih osoba koje se razumu u numizmatiku,jer je naravno meni potrebna pomoc.
Stvari stoje ovako...Ja u svom posedu imam preko 50 novcica (trenutno) 10 dinara iz 1938...interesuje me njihova vrednost i naravno da li su radjeni od legure srebra...Meni ovako na prvi pogled deluju da su od srebra ali opet na net-u negde pise da su a negde da nisu od srebra.
Molim za pomoc i realnu procenu.Novcici su odlicno ocuvani mogu priloziti fotografije ako je potrebno.
Unapred zahvalan Aleksandar iz Nisa.

10 dinara iz 38 nije od srebra,inace ja bih ti preporucio da procitas sve ove postove u ovoj temi,jeste da ima 156 strana,i meni je trebalo 2 dana da ih procitam,al naucices dosta i zainteresovaces se...pozdrav

na ovoj stranici imas kataloge sa vrednostima naseg i svetskog novca,nas novac se ne nalazi sav pod srbija,trazi i pod yugoslavija

http://www.allnumis.com/coins-catalog
 
Poslednja izmena:
Kolega, ova kovanica je sigurno kopija; patina je vestacka. Potice iz takozvanog "Dimitrovgrad" studija.

Znao sam da nije original samo sam mislio da je bugarska kopija. Izgleda da je ovaj komad završio baš kod mene samo ga je neko dobro oribao džabe su se trudili da naprave patinuU svakom slučaju, hvala.
Evo kako sad izgleda-
PICT0124_cr.jpg
PICT0134_cr.jpg
PICT0129_cr.jpg
 
Poslednja izmena:
Znao sam da nije original samo sam mislio da je bugarska kopija. Izgleda da je ovaj komad završio baš kod mene samo ga je neko dobro oribao džabe su se trudili da naprave patinuU svakom slučaju, hvala.
Evo kako sad izgleda-
Pogledajte prilog 218820Pogledajte prilog 218823Pogledajte prilog 218819

Pa da, kao ovaj samo "ostaren" http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=1

Izmenio Speedster
Samo da dodam dobar link, pošto ovaj gore više ne funkcioniše
http://www.forumancientcoins.com/fakes/displayimage.php?pos=-7465
Pozdrav!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top