Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Pozdrav, ovo mi je prvi post na forumu, imao bih nekoliko pitanja ako neko moze da mi pomogne, kao sto svi imaju u kuci novcice neke, imam i ja, do veceras sam mislio samo da zlatnici i da rimski vrede danas u ova teska vremena nesto novca, medjutim po malo kopkajuci vidim da ljudi pricaju o nekim cenama i o obicnim kovanicama, tako sam zakljucio iz online aukcija i ovih i slicnih tema na forumima, veoma bi bio zahvalan kada bi mi rekli da li vredi mozda nesto novca ovo sto ja posedujem i da li bi mozda mogao negde to kupiti, a radi se o:
-2x50 para 1938 kraljevina jugoslavija
-1 dinar 1942 srbija
-20 para 1883 kraljevina srbija
-2 dinara 1942 srbija
-20 para 1884 kraljevina srbija
-2x1 dinar 1938 kraljevina jugoslavija
-1 dinar 1925 aleksandar 1. kralj srba hrvata i slovenaca
-10x2 para 1883 kraljevina srbija
-4x3 dinara 1938 kraljevina jugoslavija
i kovanica iz 1780 marija terezija kao da je pozlacena pa neko skinuo na ivici pozlatu, molio bih vas da mi neko odgovori da li ista od ovoga vredi, hvala vam u napred. na moju veliku zalost nemam mogucnost da uslikam kovanice, ali se nadam pomoci i bez slika. pozdrav
 
Koliko se kreće ova spomenica u ovom stanju?
PICT0125.jpg
PICT0125_cr.jpg
 
Moze li neko od anticara da mi kaze da li postoji samo jedan tip rimskog novcica sa natpisom PROBUS i koliko kosta ako je dobro sacuvan.

Pozdrav kolega.
Nadam se da sam dobro razumeo vaše pitanje.

Sam aversni natpis PROBVS ne postoji koliko ja znam, najbliže tome je PROBVS AVG kovnica Siscia, sa reversom CONCORDIA MILIT, i sudeći po wildwinds sajtu (nisam dalje proveravao)
ovo je jedina kovanica sa tim "kratkim" natpisom (RIC 668) i ima je u varijanti sa bistom u levo i u desno.
Neko ko više prati ovaj period će sigurno moći da da više informacija.
 
Pozdrav kolega.
Nadam se da sam dobro razumeo vaše pitanje.

Sam aversni natpis PROBVS ne postoji koliko ja znam, najbliže tome je PROBVS AVG kovnica Siscia, sa reversom CONCORDIA MILIT, i sudeći po wildwinds sajtu (nisam dalje proveravao)
ovo je jedina kovanica sa tim "kratkim" natpisom (RIC 668) i ima je u varijanti sa bistom u levo i u desno.
Neko ko više prati ovaj period će sigurno moći da da više informacija.

Hvala speedster, nisam bas previse zagledao novcic koji mi je ponudjen u nekoj menjazi. Jedino sto mi se kod njega svidelo je bila perfektna ocuvanost, a na brzinu zagledan nisam primetio neke od tipicnih detalja koji ukazuju na fals. Posto vec neko vreme "obilazim" oko antike ko macak oko vruce kase to sam pomislio da mogu da ga uzmem, nije nesto skup, pa i steta nece biti prevelika ako je fals.
Pregledajuci site koji si mi dao taj novcic, po secanju, najvise lici na drugi koji je u spisku koji je na tvom site. videcu, mozda i zagrizem u taj "tvrdi:" numizmaticki kolac zvani antika.;)
Uz put, da li znas gde bih mogao naci ovaj katalog na disku posto nisam uvek mogucnosti a budem konektovan da ga pregledam.
 
da li mi neko moze reci o cemu se ovde radi? ne mogu da tvrdim da je retkost, ali mogu da tvrdim da ovog milosa do sada jos nisam video. znaci, o cemu se ovde konkretno radi i koliko vredi ova "kovanica"? zahvaljujem se unapred!



Uploaded with ImageShack.us

Radi se o zetonu Milosa Obilica. Koristio se oko 1890 godine, a vrednost mu se krece od 18-25 evra. Nadam se da sam pomogao. Pozdrav, Goran
 
Posedujem jedan takav zeton u svojoj kolekciji, pre par godina sam ga nabavio od jednog starog numizmaticara pa mi je on objasnio o cemu se radi. S vremena na vreme se pojavljuju na sajmovima u raznim kvalitetima i cena ima se krece do 25e. Sto se tice tacnog vremena kovanja, kolicine iskovanih primeraka, itd. nisam uspeo da dodjem do podataka. Javite ako saznate nesto o tome.
 
Posedujem jedan takav zeton u svojoj kolekciji, pre par godina sam ga nabavio od jednog starog numizmaticara pa mi je on objasnio o cemu se radi. S vremena na vreme se pojavljuju na sajmovima u raznim kvalitetima i cena ima se krece do 25e. Sto se tice tacnog vremena kovanja, kolicine iskovanih primeraka, itd. nisam uspeo da dodjem do podataka. Javite ako saznate nesto o tome.
Ovaj zeton je bio pre para dana na ebay i prodan je za 22 Eura ovo su originalne slike sa ebaya (radi se o istom primerku )
 

Prilozi

  • oe766.jpg
    oe766.jpg
    37,4 KB · Pregleda: 20
Originalni komadi Spomenice crnogorsko-turskih ratova su iskovani u Beču od legure tzv. kriegsmetal-a, dobijene topljenjem zarobljenih turskih topova. Nekad je u odličnom stanju sa odgovarajućom lentom bilo oko 100 E , ako ne grešim. Poz.

Hvala na informaciji, već dugo je imam u kolekciji, dobio sam je u razmeni za šlem koji su u drugom svetskom ratu nosili hortijevci, a nikad se nisam malo više raspitao o ovoj spomenici.
 
Hvala speedster, nisam bas previse zagledao novcic koji mi je ponudjen u nekoj menjazi. Jedino sto mi se kod njega svidelo je bila perfektna ocuvanost, a na brzinu zagledan nisam primetio neke od tipicnih detalja koji ukazuju na fals. Posto vec neko vreme "obilazim" oko antike ko macak oko vruce kase to sam pomislio da mogu da ga uzmem, nije nesto skup, pa i steta nece biti prevelika ako je fals.
Pregledajuci site koji si mi dao taj novcic, po secanju, najvise lici na drugi koji je u spisku koji je na tvom site. videcu, mozda i zagrizem u taj "tvrdi:" numizmaticki kolac zvani antika.;)
Uz put, da li znas gde bih mogao naci ovaj katalog na disku posto nisam uvek mogucnosti a budem konektovan da ga pregledam.

Jevdokan, katalog sa primerima (slikama) svih kovanica nema, koliko ja znam. Svi takvog tipa su online. Možemo se dogovoriti da vam pošaljem CD sa katalozima koje ja imam u pdf formatu (Roman Imperial Coins; Roman Coins and their Values ...) neki manje, a neki su više potpomognuti slikama, ali se svuda u suštini cela pretraga i identifikacija svodi na opis kovanica rečima (engleski jezik).
U svakom slučaju korisne knjige-katalozi, jer da su na papiru, vredele bi kao osrednja kolekcija numizmatike :)

Evo jedan link za fals komade Probusa i još ponekih vladara koji su kod nas dosta prisutni u prodaji.http://wildwinds.com/coins/ric/fakes2009.htm
Pojavljuju se zaprljani, korodirani, kao i sa obrađenim obodom kovanice, sve u cilju
da se teže prepoznaju, ali stil gravure dovoljno odstupa od originala da bude prepoznatljiv.
 
Poslednja izmena:
Posedujem jedan takav zeton u svojoj kolekciji, pre par godina sam ga nabavio od jednog starog numizmaticara pa mi je on objasnio o cemu se radi. S vremena na vreme se pojavljuju na sajmovima u raznim kvalitetima i cena ima se krece do 25e. Sto se tice tacnog vremena kovanja, kolicine iskovanih primeraka, itd. nisam uspeo da dodjem do podataka. Javite ako saznate nesto o tome.

hvala na informacijama! thumbs up!
 

Back
Top