Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Не, ово је Римски новчић, делује ми да је много старији.
Изгледа овако, с тим да сам на нету нашао много опција.
43642q00.jpg
[/QUOTE]

Bilo ko. Makar neka informacija. Znacilo bi mi.
 
Sa tvoje slike se ne vide natpisi, ali ako su isti kao na ovoj kovanici
DN CONSTAN-TIVS PF AVG, u pianju je Konstancije II, najdugovečniji car Konstantinove loze, vladao kao Cezar (princ) 323-337 i kao Avgust (car) 337-361

Ovakve kovanice se nazivaju votivne ili ti po naški zavetne.
Sa reversom VOT XX MVLT XXX, se predstavlja i slavi uspešno završenih 20 g.
vladavine (10 kao cezar + 10 kao vladar) i zavetuje da će uspešno dovršiti još 10 g.
(odnosno ukupno 30 g. vladavine)

kovana 347-348 g. u Antiohiji (Sirija)
nisu retke, a ni skupe.

* Trebalo bi da je to to,
a ako sam napravio neku grešku, neko od kolega će me ispraviti.
(možda još nekom zatrebaju ove informacije, pa ću za koji dan ove poruke prebaciti na "Antički novac")

Pozdrav!
 
Koliko vredi,komplet od cetiri zlatnika 30 godina od zasedanja AVNOJ a?

Taj komplet je iskovan za 25 godina od zasedanja AVNOJ-a, dakle 1968 i vredi makar koliko i zlato od koga je napravljen (a ima ga prilično 140,76g i to u finoći 900/1000).
Inače, postoje dva kovanja: jedno je od NBJ i ono je redje (i možda vrednije), a drugo ima oznaku "NI" što znači "numismatica italiana"
 
Slazem se sa kolegom verevatno su kopije i ja ih imam kao tvoj 1 dolar 1865 sa Washingtonom ali takav nikad nije postojao u to vreme to je dizajn kasnijih i danasnjih 25 centi tzv.Quarter !Imam cak 30 komada 1 dollar 1864 sa likom indijanca koji je postojao tih godina ali na 1 cent komadu !
Cini mi se da su ovi moji ipak od srebbra ali losije kvalitete cirka 50% pa su i laksi od originala.
Dolar je tada vredeo puno imam kursnu listuiz tog vremena pa recimo srpskih 5 Dinara iz 1904 tada je po kursu vredelo 98 USA centi ili nemacke 4 Marke 5 pfreniga ili austrijske 4 Krune i 76 Helera,odnosno 5 Francuskih Franaka ili 1 Rublju i 88 kopejki
 
Upravo sam pogledao ovo sto ja imam i od tvojih osam ja imam 6 istih kovanica i mogu da sa sigurnoscu tvrdim da su sve te kovanice koje imas fake.Iskreno,ne znam odakle vode poreklom i ko pravi te kopije.I kao sto rece kolega Balkanophil ima dosta kombinacija na samim novcicima koje se razlikuju od orginala iz tog vremena.Da su ti novcici zaista orginali vredeli bi par desetina hiljada evra.Ovako vrede 1-2 po komadu,bar tu neku cenu su imali na LImundu.
 
extra...bas sam se tome i nadao :)..hvala u svakom slucaju na odvojenom vremenu ..znaci mogu da ih zafrljacim u kantu
Tezina je OK 27 grama su normalne tezine po mom katalogu falsifikata kopije su puno lakse od 18,22,23 pa do 30 grama proveri i ovaj 1 dollar 1865 kopija je oko 23 grama!
Barem kod mene su kpije uvek lakse jer je legura sa ca.50 % srebra
 
Poslednja izmena:
Tezina je OK 27 grama su normalne tezine po mom katalogu falsifikata kopije su puno lakse od 18,22,23 pa do 30 grama proveri i ovaj 1 dollar 1865 kopija je oko 23 grama!
Barem kod mene su kpije uvek lakse jer je legura sa ca.50 % srebra

proverio sam i ovde je tezina 27 gr...stim da napominjem da je vaga digitalna ali ne moze da meri miligrame nego samo grame ali je i ovde vaga cas 26 cas 27..sto bi rekao da je negde izmedju kao i kod svih ostalih novcica tezine su indeticne
 
Ovaj komplet koji ja posedujem je iskovan za 30 godina od zasedanja AVNOJ a,dakle 1973, kolika je njegova vrednost? Imam jos jedan zlatnik na jednoj strani je norveska kraljica Margarita, a na drugoj Tito, da li neko zna nesto o tom zlatniku?

Vrede onoliko koliko mozes da ih prodas :) Ti zlatnici iz '73 nemaju nominalnu vrednost na sebi i ne spadaju u numizmatiku, okvirno racunaj da mozes dobiti 36-37 evra po gramu cistog zlata u njima. Mozda postoje kolekcionari koji bi ti dali koji evro vise, mada sumnjam. U svakom slucaju nemoj da ih prodajes zlatarima, oni otkupljuju takvo zlato po kriminalno niskim cenama. Ako hoces da ih prodas probaj na limundo.com, tamo vec neko nudi jedan slican zlatnik ali ga je malo precenio i ne verujem da ce ga prodati:

Poruku izmenio speedster
Nije dozvoljeno postavljanje linkova ka aukcijskim sajtovima, osim u temi predvidjenoj za to.
Hvala!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top